Звезда убедљива против Пролетера

31

Црвена звезда – Пролетер 4:0 (2:0)

Београд - Стадион: „Рајко Митић“. Судија: Новица Анђеловски. Стрелци: Леандро (аутогол) у 22, Николић у 32, Бен у 55. и Катаи у 90. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гајић, Милуновић, Дегенек, Родић, Петровић, Николић (од 78. Одада), Бен (од 75. Гаврић), Канга (од 46. Срнић), Иванић (од 46. Катаи), Павков (од 75. Крстовић).

ПРОЛЕТЕР (НС):  Жупић, Леандро, Митровић (од 46. Кнежевић) , Марјановић, Милошевић, Којић (од 63. Јовановић), Илић, Ковачевић, Томовић, Живојиновић (од 76. Весић), Миросављев (од 76. Глушчевић).

Одмах после првог судијског звиждука Звезда се обрушила на гол Пролетера, Иванић је пребацио одбрану и пронашао Павкова у казненом простору, нападач је шутирао ка голу противника, али је лопта отишла поред стативе.

Играо се 11. минут када је Иванић упутио сјајан ударац са ивице казненог простора, али је пречка спасила чувара мреже Жупића. Три минута касније Канга је проследио лопту до Иванића који је поново покушао да упосли Павкова који је погодио спољни део мреже. Поново је голман Жупић имао среће, Бен је у 16. минуту маестрално извео слободан ударац, али је погодио пречку.

Велики притисак је Црвена звезда вршила на задње линије пролетера. Изашао је Павков у 20. минуту један на један са Жупићем, успео је да га прође, али после ударца лопта је прошла поред десне стативе.

Добар покушај нападача црвено-белих као да је ,,најавио“ погодак.  Родић је два минута касније после додавања Иванића одлично пробио по левој страни, покушао је да нађе Павкова који је био сам на три метра од гола, али је први до лопте стигао Леандро и послао је у своју мрежу за вођство Звезде од 1:0.

Играо се 27. минут када је Родић додао до Павкова који је одложио лопту за Иванића који је упутио ударац ка голу Пролетера, али лопта је прешла изнад пречке. Одмах после шансе Иванића, умало црвено-бели нису удвостручили вођство. Родић је прошао добро по левој страни и центрирао ка Павкову, али је Жупић успео да скине лопту са главе нападачу из Бегеча.

Константо се играло на половини Пролетера, гости нису имали ни једну конкретну шансу. Црвено-бели су успели да повећају предност у 32. минуту када је Гајић пронашао самог Николића на десет метара, а млади везни играч упутио одличан ударац и лако савладао противничког голмана.

На великим мукама био је Жупић, у 41. минуту центрирао је Гајић са десне стране, а Родић је главом гађао ближи угао гола, али није било промене резултата јер је Жупић успео да одбрани. Прву конкретну шансу на мечу Пролетер је створио у завршници првог полувремена, покушао је Живоиновић да савлада Борјана, али је голман црвено-белих ухватио ,,живу“ лопту.

У последњем минуту првог полувремена, Николић се нашао сам после додавања Родића, шутирао је снажно под пречку, али је голман гостију интервенисао и одбранио покушај везног играча нашег тима.

Играо се 54. минут када је Николић добро пробио по левој страни и центрирао на другу стативу, Леандро је закачио лопту и послао је до Бена који је рутински погодио мрежу за 3:0.

Пар минута након поготка крилног нападача са Комора, Звезда је поново запретила по левом боку. Срнић је одложио лопту за Павкова, али је Жупић успео да одбрани покушај нападача црвено-белих. Звезда је наставила са офанзивом и у наставку утакмице иако је стекла недостижну предност.

Николић је у 68. минуту покушао са дистанце, упутио је ударац са око 20 метара, али није погодио оквир гола. Низ шанси наставио је Катаи у 73. минуту када је шутирао у гол, али погодио голмана Жупића.

Шансу у завршници дуела у 78. минуту добио је Ричард Одада, дебитант у црвено-белом дресу. Тачку на меч ставио је Катаи у 90. минуту након одличног центаршута Гајића.

Црвену звезду у наставку првенства очекује утакмица са ТСЦ-ом, која је на програму у среду од 16 часова и пет минута.

Kоментари (31)

Naravno

Kad ne može drugačije, onda se protivnik "otvori" auto golom!

Mikki

Posle onakvog penala kakvim ste otvorili inđiju, ja bih ipak ćutao

Hahahah

Vi imate obraza da pričate o penalu protiv Inđije...!!!???

Fakti

Grobari nemaju obraz zato i tako opusteno zive

Obraz, šta je to?

Vi Zvezdaši pišete o penalu protiv Inđije?!

ISTINA

Navijac partizana ce ti reci svasta, samo da izbaci svoje frustracije, pljunuce tudji klub samo rsdi reda, normalno da mu nece smetati ni taj penal protiv Indjije jer da je takav dosudjen za zvezdu skicao bi danima ma mesecima

алекса

Пенал мање више али рекација играча Инђије кад враћа лопту свом голману. А играч Партизана онако лагано као на пољанчету. Непроцењиво.

Brele

Bolje nego poklonjenim penalom u sklanjalici i to sa slabijim protivnikom od Proletera.

Zvezdas

Moramo to ozbiljnije protiv TSC-a

Zuk

Zvezda bez pomoci ne moze,prvi gol,Ivanic rukom zaustavio loptu.Uistom 20 minuta dva kiksa igraca Proletera koji se ne desavaju ni u nizim ligama.Sudija perfidno sudio,sve za Zvezdu i skoro nista za Proleter.Opsti utisak je da gosti ne zele da igraju i cesto su bili u zavadi sa loptom.Bez akcije, bez zelje da se predje na zvezdinu polovinu a posebno da se krene u napad.Sve u svemu jedan laksi trening.

Bons

Pa da se mozda niste ponadali da cemo dozvoliti da nas stignete,bas ste mnogo smesni.Racunajte jos minimum 4 godine.

RedStar91

Zvezda jednostavno mora da pobeđuje. Penal na 18 metara ili autogol svejedno je. Koks se ne sme dozvoliti! Zvezda je isuviše velik klub, pa je logično da joj se protivnici sklone, a ako baš zatreba i pomoć sudija, tu je! Mi nemamo problem sa tim! Važne su pobede i titule.

Zoki964

Frustrirani, otvoren je konkurs u FSS za VAR sobu. Prijavi se

Vitas

Stvarno bre zuk....ajde bre, rezultat je trebao da bude i pogubniji za proleter. Ili se odluci da nisu hteli preko pola ili da sudija nije dao preko pola uz tendeciozno sudjenje u vezi tvoje msdte....aman zasto uopste reagujes na 4:0....

Brele

Stvarno nista samo ponisten cist gol Pavkovu a sto se tice volje Igraci Proletera bar trcali prema lopti a ne kao fudbaleri Indije od lopte,doduse nije bilo sirenje nogu vec nesto gore otvarali su prolaz do gola bezeci od i lopte i igrace patlidzana.

Ludaci sve

Sudija perfidno sudio,pa ponistio zvezdi cist gol... ludilo vase stvarno nema granice

Нисмо будале

Поништен чист гол Павкову код 2-0. Није било офсајда.

Cisko Kid

Kad protivnik izvede ekipu sa sedam omladinaca i ne naprave prekrsaj za zuti karton i onda se velica igra cigana. Dali je nekog sramota u FSS.

Ajde ajde..

Ti znas da su omladinic? oj poznavaoce Srpskog fudbala i Proletera..

Brele

Bolje i sa omladincima ,bar ce da sticu iskustvo,a ne sa amaterima kao u petak.

алекса

Петак. инђија - Партизан. Погледај . Онда дођи да коментаришеш друге.

ljubo

pa scenario je od dolaska kokeze u fss isti od prvog kola krade se za zvedu a krade protiv partizana dok se ne napravi razlika 9-12 bodova ,kad se to desi onda se pocne krastriii za partizan kako bi se napravio alibi i zamaskirala zvezdina tiranija,ko to ne vidi je glup covek.

poligraf

Mozda nije sramota, ali istina polako izlazi na videlo...Eno, vodja se cudi...

Dole

Ispada da samo Jokić gleda utakmice i snimke. Neka bude što biti ne možr!

straja

Pitam se ...zar je moguce da PROTIV crvene zvezda ne navija niti jedan PAMETAN covek....da bar neko nesto,bas NESTO pametno kaze!!!

кме кме

рече комшиница

nemam pojma

Proleter je igrao sa SEDMORICOM BONUS IGRAČA!!!

алекса

Са колико их је играла Инђија у петак? Пролетер сваку утакмицу игра са минимум 5-6 бонуса. И против твог клуба су играли са 7 бонуса па сте им у '90. минуту дали гол. Једва. Вашем лицемерју нема краја. И не сврби вас "пролетер". Вас сврби што је Звезда све јача, што је у Европи почела да прави резултате. Пази, за целу јесен и ово пролеће. Један пораз и 5-6 нерешених. Е то вас боли, то вам смета.

fakta

U 9 odigranih utakmica Proleter je izgubio svih devet i postogao samo 1 (!?) gol. A sinoc izasao sa podmlatkom...

Mikiii

Bila jos jedna izmena u Proleteru. U 46 minutu usao Aleksa Pejic(6) umesto Ilica(21)