Čović: Partizan nije jači od nas

27

Nije bilo baš jednostavno fudbalerima Vojvodine da upišu „već viđene” bodove u utakmici s Napretkom

Mučili su se u prvih 45 minuta, njihova igra nije bila sjajna, a najveću (i jedinu) priliku u prvom poluvremenu nije realizovao prvi strelac Miljan Vukadinović.

Imali su i Kruševljani šansu preko Kočića da urade nešto više, ali su mreže prilikom odlaska na odmor ostale da miruju. Tek u nastavku podigli su nivo igre učenici trenera Nenada Lalatovića i postigli u 52. minutu jedini gol.

Posle prekršaja nad Markom Bjekovićem u kaznenom prostoru, dosuđen je penal, a sigurni realizator najstrože kazne bio je Nemanja Čović i šestim pogotkom u prvenstvu doneo tri boda novosadskom superligašu.

Mogli smo već u prvom delu igre da vodimo, da je Vukadinović uspeo da savlada golmana kruševačkog tima – rekao je Čović.– U tom slučaju, sve bi drugačije izgledalo i lakše bismo u nastavku igrali, ali, po nepisanom pravilu, bolje partije pružamo u drugom poluvremenu, pa je tako bilo i ovog puta. I do tada smo kontrolisali susret, a onda je Bjeković bio srušen u šesnaestercu i potpuno opravdano dosuđena je najstroža kazna za nas. Rutinskim šutem s bele tačke zatresao sam mrežu i, najvažnije, cilj smo ostvarili

Novosađani sada ulaze u seriju nimalo lakih utakmica, koje će igrati u ubrzanom ritmu. Prvi test biće derbi s Partizanom u Beogradu, u utorak od 16 časova.

Crno-beli se nalaze u impresivnom nizu trijumfa, sigurno će želeti da se barem malo revanširaju Voši za prošlogodišnji poraz u finalu Kupa Srbije u Nišu.

Ne plaši nas serija pobeda Partizana, jer imamo dobru ekipu i ubeđen sam da Beograđani nisu kvalitetniji od nas – jasan je Čović.– I na ovo gostovanje, naravno, ići ćemo s namerom da trijumfujemo, verujem da će pobednika da odluči – gol! Voleo bih da bude u našu korist, tako umanjimo bodovni zaostatak.

Partizan ima odličnu ekipu, vrlo dobre strance. Kvalitet su pokazali u Inđiji, domaćina savladali čak sa 6:0!

Stranci i jesu dobro plaćeni da bi pravili razliku, ali imamo i mi odličnu ekipu otud se nikoga ne plašimo i u našem pristupu svakoj utakmici ne menjamo ciljeve – kategoričan je Čović.