Партизанов бисер Немања Јовић: Oстала ми је у сећању победа против Црвене звезде са 7:1

10

Нема опуштања, желимо да наставимо у истом ритму – поручује млади офанзивац Парног ваљка

Партизан је до 15. бода у наставку, уједно 12. узастопне победе у пролећном делу шампионата дошао на најубедљивији начин (6:0). Уз добру игру црно-белима је помогао и дефанзивни ред Инђије, директно одговоран за примљене голове.

Непоштено би ипак, било заборавити реализације Бибарса Натха из пенала, Лазара Марковића и Милоша Јојића у првом, Такуме Асана, Немање Јовића и Николе Штулића у другом полувремену.

Колико је у петој утакмици наставка првенства партизановцима посао био олакшан указује податак да је голман Владимир Стојковић за 90 минута уписао само једну интервенцију.

Немања Јовић матирао је голмана Инђије у 79. минуту, чиме је постао најмлађи стрелац на мечу у сремској равници. Младом офанзивцу био је то други погодак у сениорској конкуренцији, претходно је погодио и у победи над Напретком (3:0) на старту пролећа.

Из сваке победе излазимо јачи, храбрији и психички стабилнији. Наравно да нам прија овако убедљив резултат. Убедљива „тројка” значиће нам пред дерби са Војводином у уторак – каже Јовић.

Нада црно-бели сагласан је са констатацијом да је Парном ваљку посао био олакшан изузетно слабом игром Инђијаца у одбрани, али...

Ниједна утакмица није лака, у сваку морамо да уђемо максимално фокусирани. Опуштања нема, тако је било и у Инђији.

Многи би рекли да је голман Стојковић могао комотно да се у Инђији сунча.

Наш чувар мреже је задржао концентрацију, одлично је одбранио тај један шут. Инђијци нас нису угрожавали, јер смо били компактни на свим деловима терена, поготово у одбрани.

Партизан дуго није победио са шест голова разлике, Немања Јовић је за тако високе тријумфе знао у млађим категоријама.

Често смо славили убедљиво, остала ми је у сећању победа против Црвене звезде са 7:1...

Kоментари (10)

Dr

E dete, ta će ti ostati za celu karijeru jedina....

Rio Bravo@Dr

Njemu i da ostane,sta ce ostati njegovim vrsnjacima iz komsinice?Pa secas li se ti,kad ste pobedili zadnji put u derbiju?

Vanja Grubac

Tolika verovatno a sličnih će biti...dečko je pun samopouzdanja jer se ne seća kad ste pobedili a stalno pretite