Druga pobeda Zvezde na pripremama u Turskoj

7

Ostvarili su fudbaleri Crvene zvezde i drugu pobedu na pripremama u Antaliji, ovog puta savladana je ruska Ufa rezultatom 1:0, a jedini pogodak na meču delo je Nemanje Milunovića

Crvena zvezda – Ufa 1:0 (1:0)

Stadion: "Hotel Kalista", Antalija, Turska. Strelac: Milunović u 15. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan (od 66. Popović), Gajić (od 66. Srnić), Milunović (od 46. Pankov), Degenek (od 81. Stanković), Rodić (od 66. Eraković), Sanogo (od 46. Petrović), Ivanić (od 74. Odada), Kanga (od 46. Nikolić), Ben (od 66. Vukanović), Gavrić (od 81. Krstović), Falćineli (od 66. Pavkov).

UFA: Belenov, Morozov, Alikin, Nikitin, Ivanov, Mrzljak, Kamilov, Tabidze, Krotov, Zamaletdinov, Dančenko. Igrali su još: Černov, Jokić, Sjusev, Folmer, Pliev, Kukuškin, Andrić, Golubev, Suhov, Borodin, Lukijanov, Alibekov.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas rusku Ufu 1:0 (1:0) u drugom kontrolnom meču na pripremama u Turskoj. Strelac pobedničkog gola za crveno-bele bio je Nemanja Milunović u 15. minutu susreta.

Ekipa Dejana Stankovića u prvom pripremnom meču slavila je protiv poljskog Slaska (4:0), a naredni rival biće joj Maribor 28. januara.

Ofanzivno su ušli u meč fudbaleri Crvene zvezde i od samog starta se igralo pred golom Ufe. Prvu izglednu priliku crveno-beli tim je imao u šestom minutu kada se kombinacija Gajića i Ivanića završila udarcem glavom veziste, ali je Belenov uspeo da pošalje loptu u korner.

KAPITEN I NIKOLIĆ

Veljko Nikolić, jedan od mladih prvotimaca, poneo je juče kapitensku traku posle izlaska Milana Borjana.

I taj potez pokazuje koliko u klubu veruju u vezistu rođenog 1999. godine, tržišno najvrednijeg u ekipi. Na leto se očekuje da realizuje transfer, a da obeštećenje ne bude manje od pet miliona evra.

DEBI STANKOVIĆA

Prve minute u seniorskom timu Crvene zvezde na utakmici ostvario je Nikola Stanković, vezista rođen 2003. godine.

Stanković je zajedno sa Odadom priključen iz filijale Grafičara, od njega je na pripremama mlađi samo Marko Lazetić. Špic rođen 2004. godine još nije dobio šansu na kontrolnim mečevima.

Brzo i tečno su igrali crveno-beli, sa velikom željom da što pre dođu do vođstva i to im se ostvarilo u 15. minutu. Ben je centrirao iz prekida, Milunović se sjajno ubacio iza leđa odbrane i sa nekoliko metara rutinski savladao Belenova - 1:0.

Želeli su Rusi da uzvrate pet minuta kasnije preko Zamaletdinova, ali je on sa nekoliko metara poslao loptu pored stative gola koji čuva Borjan. Do kraja poluvremena, sve je prolazilo u znaku Crvene zvezde. Igrao se 29. minut kada je Gavrić protutnjao po levoj strani i uposlio Falćinelija koji se na ivici kaznenog prostora okrenuo i šutirao, ali preko gola.

Minut kasnije je i Belenov loše ispucao loptu, pa je ona stigla do Kange koji je sa dvadesetak metara prebacio gol rivala. Milunović je i u 32. minutu mogao da se upiše u strelce kada je Ben centrirao iz kornera, a lopta stigla do Ivanića koji je poslao u peterac, međutim, defanzivac je poslao preko gola.

Sjajna kombinacija Falćinelija i Bena iz 41. minuta se završila tako što je napadač sa Komora sa ivice kaznenog prostora šutirao pored gola, iako je bio u sjajnoj prilici da udvostruči prednost.

Nastavili su crveno-beli u drugom poluvremenu tamo gde su stali u prvom, ali je tempo bio nešto laganiji. Prva konkretna prilika usledila je u 57. minutu kada je Rodić prošao po levoj strani i uposlio Bena, međutim, Belenov je uspeo da uđe u šut napadača i spreči ga da postigne gol.

Živost u igru uneo je Vukanović, pa je u nekoliko navrata sjajno probijao po desnom boku, međutim, uspevali su defanzivci Ufe da otklanjaju opasnost.

Do kraja meča je dve prilike imao i Pavkov, prvo u 76. minutu posle kornera koji je izveo Nikolić, a potom i tri minuta kasnije kada je Petrović prošao po desnoj strani i uputio oštar pas na penal, odakle je napadač šutirao pravo u golmana.

Debi u crveno-belom dresu zabeležio je Nikola Stanković, vezista rođen 2003. godine koji je u 81. minutu zamenio Miloša Degeneka.