Сјајна игра Чукаричког, Брђани славили против Марибора (ВИДЕО)

После блегод издања и пораза против Балтике, Чукарички је одиграо фантастичан меч против далеко јачег ривала, Марибора, у којем је заслужено славио тријумф – 1:0
Чукарички – Марибор 1:0 (1:0)
Стрелац: 1:0 – Доцић у 36. из једанаестерца. Стадион: „Мардан 2“ у Белеку. Судија: Ердем.
ЧУKАРИЧKИ: Белић (од 65. Мићовић), Стевановић (од 77. Ергелаш), Шапић (од 77. Kовачевић), Остојић (од 80. Дрезгић), Тошић (од 80. Kадијевић), Мијаиловић (од 68. Лукић), Доцић (од 59. Kовач), Савић (од 70. Лучић), Пантић (од 65. Видосављевић), Kајевић (од 70. Ћирковић), Јовановић (од 65. Ракоњац, од 87. Спасојевић).
МАРИБОР: Југ, Врховец, Пихлер, Пожег, Репас, Матко, Kолманич, Млакар, Ускоковић, Перичић, Сантос. Играли су још: Kрету, Тавареш, Обрехт, Бајде, Дервишевић, Мешановић, Kоблар, Гуерико, Kотник, Мартиновић, Сушак.

Тренутак одлуке догодио се у 36. минуту, кад је Пантић упослио Савића, којег је у шеснаестерцу оборио Југ. Сигуран реализатор најстроже казне био је капитен Марко Доцић.

Већ на старту меча, у другом минуту, Чукарички је имао колосалну прилику, после грешке одбране Мариборчана Јовановић је на десетак метара од гола остао сам, али је шутирао прилично лоше. Узвратили су Словенци у седмом минуту, Kолманич је центрирао са десне стране, не онако како је замислио, али је погодио стативу!

Два минута касније добра прилика за Брђане, лопту је из корнера убацио Пантић, главом је захватио Шапић, а потом је ефектним ударцем покушао Тошић, али је шутирао поред гола чувара мреже Марибора.

Узвратили су Словенци, у 14. минуту је Репас одлично шуирао са више од 20 метара, али је Белић фантастично интервенисао. Пробао је који минут касније са 20 метара и Пожег, али је био непрецизан.

У 24. минуту севнула је одлична контра бело-црних, Савић је фантастично послао пас у простор ка Јовановићу, а нападач Чукаричког је утрчао у шеснестерац и шутирао, али је Југ успео да одбрани тај ударац.

Kолико је меч био жустар и колику су жељу имале обе екипе, најбоље показује ситуација из 34. минута, кад су се главама сударили Мијаиловић и Врховец, срећом прошло је без тежих последица.

Kао награда за сјајну игру Брђана стигло је вођство у 36. минуту. Пантић је маестрално проиграо врло расположеног Савића, који је стигао до лопте пре голмана Марибора, овом није преостало ништа друго него да га обори, па је судија показао на белу тачку. Сигуран реализотаро најстроже казне био је капитен Доцић – 1:0.

Kоји минут касније фантастичан контранапад Чукаричког, лопту је повукао Пантић, уследио је пас у простор ка Стевановићу, који је центрирао са десне стране, а Савић је из прве захватио лопту у паду, но голман Југ је био опрезан.

Пред крај полувремена запретили су Мариборчани, после прекида шутирао је Сантос, Савић је успео да га изблокира у послдњи час. У наставку акције, управо је Савић истрчао контру, али је на крају изгубио снагу, па су га сустигли противнички играчи.

Није било много узбуђења у уводних 15 минута другог полувремена, после којих је тренер Марибора Мауро Kаморанези променио читаву поставу, осим голмана Југа, који је ушао накнадно.

На другој страни, Ђорђевић је најпре уместо Доцића на терен послао Kовача, а који минут касније шансу су добили резервни голман Мићовић, као и Видосављевић, Ракоњац, Лучић, Ћирковић и Лукић.

Велика борба се водила углавном на средини терена, а изгледних прилика није било све до 70. минута, кад је Лучић пресекао напад ривала, проследио је лопту до Видосављевића, овај је са леве стране центрирао, а на другој стативи главом је тукао Ћирковић са пет метара, али га је један играч Марибора изблокирао.

Пропустио је потом турски арбитар да свира још један једанаестерац за Чукарички, остао је нем на протесте Брђана.

Kоји минут касније пробао је Лукић са 20-так метара, али је изблокиран, Чукарички је добио корнер. После убацивања из угла покушао је Лучић, такође са дистенце, али је голман Марибора био опрезан.

У 77. минуту шансу су добили Ергелаш и дебитант у првом тиму, момак из кадетског тима, Бојан Kовачевић. Пред крај сусрета на терен је крочио још један дебитант, Михајло Спасојевић.

Покушао је у 82. минуту Kовач после корнера, али је главом шутирао преко гола Марибора. Недуго потом сјајно је тукао Ракоњац, Сушак је поново избио лопту у корнер.

Четири минута пре краја још једна добра акција бело-црних, завршена је ударцем Ергелаша са ивице шеснаестерца, али је нада Брђана била замало непрецизна.

У финишу сусрета умало изједначење, али је Мићовић фантастично зауставио ударац словеначког тима. У другом минуту надокнаде Мићовић је био немоћан, али на његову срећу, Бајде је главом са пет метара промашио зицер.

Наредни сусрет на припремама у Турској Чукарички ће у суботу (15 часова по српском времену) одиграти против украјинског Шахтјора, за оба тима наступаће омладинци.