Почетна / Фудбал / Супер лига

Првенац младог Штулића за тријумф Партизан у дербију кола (ВИДЕО)

Меч је решен у финишу, Сума је у 86. минуту умакао одбрани Брђана, потом одлично упослио Штулића, који је салвадао Петровића

Партизан – Чукарички 1:0 (0:0)

Стрелац: 1:0 – Штулић у 86. минуту.

Београд - Стадион Партизана. Играно без присуства гледалаца. Судија: Лазар Лукић. Помоћници: Немања Петровић и Бојан Бановић. Жути картони: Здјелар, С. Марковић, Шћекић (Партизан), Ендијае, Кајевић, Мијаиловић, Езе, Остојић (Чукарички).

ПАРТИЗАН: В. Стојковић, Бањак, С. Марковић, Натхо (од 57. Сума), Асано, Здјелар, Шћекић, Миљковић (од 46. Лутовац), Обрадовић (од 82. Урошевић), Јојић, Ф. Стевановић (од 57. Штулић).

ЧУКАРИЧКИ: Петровић, Каменовић, Кајевић (од 77. Видосављевић), Мијаиловић, Ћирковић, Остојић, Пантић (од 62. Савић), Шапић, Ендијае (од 46. Езе), Ковач (од 83. Пушкарић), Бирманчевић.

Партизан је славио у дербију 17. кола Супер лиге Србије против Чукаричког. Меч је решен у финишу, Сума је у 86. минуту умакао одбрани Брђана, потом одлично упослио Штулића, који је салвадао Петровића.

Имали су гости своје прилике, најбоље на старту првог и другог полувремена, али их нису искористили. Црно-бели су углавном претили из прекида, највише Бањак, али је меч ипак решен у завршници.

Партизан је уписао 12. победу од почетка шампионата и други је на табели са 38 бодова, док је Чукарички четврти са 29 бодова.

Црно-бели у наредном колу гостују Вождовцу, док ће Чукарички дочекати Јавор.

Само што је меч почео, Чукарички је имао прилику. Ендијае је избегао офсајд замку, додао до Пантића чији је шут изблокирао Бањак, лопта је потом дошла до Кајевића на пет метара, али је одбрана црно-белих отклонила опасност.

Домаћи су прву озбиљнију прилику имали у 16. минуту, после корнера највиши у скоку био је Бањак, али је шутирао поред гола Петровића.

И поново су домаћи имали шансу после корнера, били су иначе врло опасни из прекида. Лопту је из угла убацио Обрадовић, она је некако дошла до Бањака, који је са шест метара шутирао, Петровић је одбранио, напуцао лоптом управо Камерунца, а потом је Чукарички имао много среће, с обзиром да је она завршила који сантиметар изнад пречке.

Снажно је тукао Натхо у 30. минуту са 25 метара, али је Израелац шутирао поред Петровићевог гола. Седам минута касније прилика за Брђане, Каменовић је одлично главом послао пас ка Бирманчевићу, који је са њим одиграо дупли пас, левог бека бело-црних је најпре изблокиран од стране Миљковића, лопта му се одбила, а из другог покушаја Каменовишћ је шутирао поред гола Стојковића.

У смирај првог полувремена, поново шанса за Партизан, поново после корнера. И опет је у прилици био Бањак, овога пута је ногом захватио лопту, али је она отишла за мало поред стативе гола Чукаричког.

На старту другог полувремена одлична прилика за Брђане, Марковић је направио велику грешку, Бирманчевић је изашао сам испред голмана Стојковића, који му је ногом одбранио шут са ивице шеснаестерца. Станојевић је у 57. минуту начинио двоструку измену, уместо Натха и Стевановића, у игру је увео Суму и Штулића.

Пробао је у два минута касније Обрадовић, шутирао је искоса са леве стране, али замало изнад пречке Петровићевог гола. На нову прилику чекало се све до 72. минута, кад је Савић одузео лопту ривалу, вукао је до 20 метара од гола, потом шутирао, али је и он био непрецизан. Исти играч је пробао директно из корнера у 75. минуту, али је Стојковић успео да избије лопту.

Запретио је два минута касније Сума, шутирао је директно из слободног ударца са 30 метара, Петровић је крајњим напором избоксовао лопту.

Најбољи појединац сусрета Сума направио је дар-мар у одбрани Чукаричког у 86. минуту, ушао је у шеснаестерац, добио је од Јојића, и потом сјајно упослио Штулића, који је лако убацио лопту у тада већ празну мрежу Брђана – 1:0.

Семафор 17. кола Супер лиге Србије:
Војводина – Мачва 1:0 (Мркаић 32)
Партизан – Чукарички 1:0 (Штулић 86)
Напредак – Вождовац 3:1 (Маринковић 30, Мелуновић 81. једанаестерац, 90+3 – Пантовић 18)
13,00: Инђија – Спартак
14,00: Радник – Пролетер (НС)
14,00: Младост – Нови Пазар
16,00: Златибор – Црвена звезда
13,00: Рад – Раднички (Ниш)
13,00: ОФК Бачка – Металац