Proleter u 90. pogodio prečku, u kontri ih odmah kaznio Holender za pobedu Partizana (VIDEO)

15

Činilo se da ni jedanaesterac neće biti dovoljan Partizanu za pobedu, šut Holendera odbranio je Petrić, ali se isti igrač iskupio u 91. minutu za trijumf

FOTOGRAFIJE: Tviter/FK Partizan
Partizan – Proleter 1:0 (0:0)
Strelac: 1:0 – Holender u 90+1. minutu.
Stadion Partizana. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Aleksandar Živković.
PARTIZAN: Popović, Miljković, S. Marković, Vujačić, Obradović (od 88. Urošević), Zdjelar, Šćekić, Jojić (od 59. L. Marković), Natho (od 59. Suma), Asano (od 80. Štulić), Holender.
PROLETER: Petrić, Milošević, Joković, Andrejević, Kovačević, Pejić (od 62. Mitrović), Ilić, Knežević (od 62. Milenković), Babić, Živojinović (od 62. Kojić), Mirosavljev (od 88. Galić).

Partizan se mučio, bio je na ivici propasti, čak i pred porazom od Proletera u Humskoj, ali je na kraju slavio vrlo važan trijumf.

Presudni momenti dogodili su se baš u završnici meča, najpre su gosti pogodili prečku, i potom su, umesto da čak i slave. Ostali i bez jednog boda.

Usledila je lepa kontra Partizana, Miljković je uz malo sreće poslao dobru loptu ka Holenderu, koji je prelepo ciljo u Petrićev suprotni ugao – 1:0.

Partizan je krenuo nešto bolje, ali je mogao više u uvodnih deset minuta. Najpre je u četvrtom minutu Natho želeo da asistira Holenderu, ali je njegov pokušaj osujetila odbrana Novosađana.

Dva minuta kasnije, Jojić je dodao do Obradovića, koji ipak nije najbolje primio loptu, a potom je i igrao rukom. Imao je potom Natho dva šuta sa distance, u devetom i u 13. minutu, ali nije bio precizan.

Probao je potom još jednom Natho, ali je izblokiran, pa je usledo i udarac Asana, tada je golman Proletera Petrić vrlo dobro reagovao.

Sudije su možda pogrešile prilikom jednog napada Novosađana, kad je hitronogi Knežević umakao Miljkoviću, koji ga je ipak sustigao, a po mišljenju glavnog arbitra potom je prvotimac crno-belih fauliran.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu domaći su imali kad je Miljković uputio povratni pas ka Holenderu, koji je šutirao iz prve, ali pravo u Petrića.

Pet minuta pre odlaska na odmor, odličan prodor Asana, Japanac je ušao u šesnaesterac, potom pokušao da proigra Holendera, uklizao je Andrejević, umalo je postigao autogol. Partizan je dobio samo korner.

Već posle četiri minuta u nastavku sjajna prilika za ekipu Aleksandra Stanojevića i neverovatan promašaj Vujačića, uspeo je Crnogorac neometan da prebaci gol sa deset metara.

Trener crno-belih je izvršio dve izmene, iz igre je izvukao Natha i Jojića, na teren poslao Lazara Markovića i Sumu. Samo koji minut kasnije, Andrejević je zakasnio sa startom i oborio Holendera, za jedaanesterac.

Pitanje je bilo ko će izvesti najstrožu kaznu, s obzirom da je nepogrešivi Natho zamenjen, prvobitno je loptu uzeo Suma, ona je ipak završila kod Holendera, čiji je udarac pročitao Petrić!

Napadao je Partizan i psole te situacije, bio bolji rival, Slanobarci su se grčevito branili, ali nije ni domaćin bio preterano konkretan u završnici.

Deset minuta pre kraja Stanojević je sa terena povukao i Asana, a na mesto špica poslao je perspektivnog Nikolu Štulića.

U 90. minutu umalo potpuni šok u Humskoj! Vukao je loptu Ilić i sa 18 metara uputio topovski udarac, pogodio je prečku. Imao je Partizan mnogo sreće u tim trenucima.

Kazna je usledila nekoliko sekundi kasnije. Miljković je mogao i da šutira kad je primio loptu u protivničkom šesnaestercu, odlučio je da centrira Holenderu, koji je iz prve zahvatio loptu i lepo savladao Petrića – 1:0.

Semafor 15. kola Super lige:
Inđija – Radnički (Niš) 1:0 (Đorđević 83)
Napredak – TSC 2:1 (Melunović 20, Kočić 32 – Đurić 31)
Voždovac – Novi Pazar 1:1 (Milosavljević 8 – Nedeljković 88. jedanaesterac)
Partizan – Proleter (NS) 1:0 (Holender 90+1. jedanaesterac)
16,00: Zlatibor – OFK Bačka
17,30: Vojvodina – Crvena zvezda
2. decembar:
13,00: Rad – Metalac
Javor – Spartak 1:3 (Ilić 14 – Tufegdžić 29, Milošević 38. jedanaesterac, Vidaković 41)
Mladost – Čukarički 1:1 (Bojović 82 – Endijae 50)
Radnik – Mačva 3:0 (Makarić 23. jedanaesterac, Mitošević 45, Pavlov 62)