Интернационалци Асано и Садик потписници нове победе Партизана у Сурдулици

Више од сат времена играло се по пљуску, али је терен у Сурдулици издржао

Радник – Партизан 0:2 (0:0)

Сурдулица - Стадион: ФК Радник. Гледалаца: играно без присуства навијача због пандемије корона вируса. Судија: Лазар Лукић. Помоћници: Драган Богићевић и Бојан Бановић. Жути картони: Лукић, Стевановић, Стаљменковић (Радник), Здјелар, Лутовац (Партизан). Стрелци: 0:1 Такума Асано у 62, 0:2 Умар Садик у 90. минуту.

РАДНИК: Костић, Стевановић, Богдановски (од 71. Димитрић), Лукић (од 71. Даноски), Макарић (од 82. Павлов), Ђорђевић, Кричак, Стојановић (од 82. Јокић), Јовић, Митошевић, Спасић (од 82. Стаменковић). Тренер: Симо Крунић.

ПАРТИЗАН: Поповић, Бањак, Садик (од 93. Матић), Асано (од 91. Смиљанић), Витас, Здјелар, Шћекић, Сума (од 46. Ивановић), Брежанчић, Ф. Стевановић (од 58. Д. Стојковић), Лутовац. Тренер: Саво Милошевић.

Поново интернационалци и поново цео плен Партизану, сада у Сурдулици у режији Асана и Садика у другом, кишном полувремену - 2:0.

Прво полувреме у Сурдулици обележила је драстична промена времена, од трачака Сунца до провале облака.

На терену више опасних акција пред голом црно-белих. Прво је у 5. минуту са леве стране ван казненог шутирао Лукић, а Поповић лошије интервенисао, па је морао још једном ривалу, Макарићу, да се баци у ноге и спречи га да постигне гол.

Недуго потом у 14. минуту после грешке Витаса пред голмана Поповића сам је избио Макарићу, али је чувар мрече црно-белих сачувао гол.

На другој страни два пута интервенисао је голман Костић, прво после убачаја са леве стране, а потом и накод далекометног ударца Витаса, када је из мале мреже лопту скренуо у корнер.

Почетком другог дела на половини црно-белих Лукић је беспотребно добио жути картон фаулиравши Брежанчића.

Шћекић је у 57. минуту два пута могао да матира Костића. Прво је на убачену лопту са пола терена утрчао док су сви бежали од гола, прошла је до црногорског репрезентативца, сам је био пред голманом Радника који је сјајно интервенисао. После корнера пробао је и главом Шћекић, лопта је прошла метар поред стативе.

Резерве су искреирале предност Парног ваљка у 62. минуту. Контру је вукао Ивановић, с леве стране центрирао је Денис Стојковић, лопта је прошла поред тројице на другу стативу где се бацио Асано и лопту грудима угурао у празну мрежу - 0:1.

Лукић је окренуо Здјелара на петопарцу, уследило је повлачење и жути картон за капитена Партизана.

Мало касније рикошет у казненом после ударца Стојковића, одбијена лопта Костића, на ногу Шћекића, пласирао је у небрањен угао са четири метра, али је играч Радника спасио гол.

У 15-ак секунди у 75. минуту четири зицера за Партизан, прво је шут главом Садика одбранио Костић, лопта је остала у петерцу, два пута је ударац Асана изблокирао скоро на гол линији дефанзивац домаћина, а онда је још један шут Садика са седам метара одбранио Костић.

Ивановић се у 90. минуту бацио и скоро са земље дао пас пред казнени Садику, уследио је трк, а онда и ручна, пролетела су два противника, онда је на Садика кренуо голман, а Нигеријац га је лобовао и послао лопту у мрежу - 0:2.

Семафор 4. кола Супер лиге:
Црвена звезда - Спартак 3:2 (Ел Фарду Бен 32, 67, Томане 70 - Туфегџић 34, Н. Николић 72. једанаестерац)
Инђија - Напредак 1:0 (Илић 25. једанаестерац)
Нови Пазар - Јавор 2:3 (Делимеђац 6, Драгутиновић 40 - Младеновић 15, Павишић 29, Рушевић 90+2)
Раднички (Ниш) - Мачва 1:0 (Којић 37)
Радник - Партизан 0:2 (Асано 62, Садик 90)
Златибор - Чукарички 1:5 (Вукић 8 - Остојић 4, Ндиај 7, Езе 46, Доцић 54. једанаестерац, Ковач 90+1)
18.00: ОФК Бачка - ТСЦ
20.00: Војводина - Младост
20.00: Рад - Вождовац
20.00: Металац - Пролетер (НС)