"Petarda" TSC-a, prva pobeda Vojvodine, Čukarički ubedljiv

1

Spartak i Mladost maksimalni, Proleter ispustio pobedu u nadoknadi

Fudbaleri Mladosti iz Lučana i subotičkog Spartaka zadržali su maksimalan učinak i posle današnjih utakmica trećeg kola Super lige.

Mladost je u Lučanima sa 2:0 pobedila Inđiju, dok je Spartak na svom terenu sa 4:1 bio bolji od Metalca.

TSC je vezao drugu pobedu, ubedljivim trijumfom na stadionu u Senti nad Zlatiborom rezultatom 5:1.

Radnički je sa 2:1 u Nišu pobedio Novi Pazar, dok je Napredak istim rezultatom u Kruševcu pobedio Radnik iz Surdulice.

Domaćin iz Niša je golovima Dušana Stojiljkovića u 14. i Aleksandra Pejovića iz jedanaesterca u 29. minutu stekao dva gola prednosti, a poraz Novopazaraca ublažio je Ervin Kurti u 88. minutu.

Vojvodina je ostvarila prvu pobedu ove sezone, pošto je kao gost sa 3:1 savladala Voždovac.

Čukarički ima sedam bodova posle pobede rezultatom 3:0 nad Radom, golovi su postignuti u početnih deset minuta.

Proleter nije uspeo da zabeleži i treću pobedu na početku sezone, pošto je u Novom Sadu igrao 1:1 sa Bačkom, gosti su gol dali u nadoknadi sa bele tačke.

Semafor 3. kola Super lige:

Mačva - Crvena zvezda 0:3 (Krstović 24, Nikolić 65, Vulić 90)

Mladost - Inđija 2:0 (Jovanović 23, 41)

Napredak - Radnik 2:1 (Mrkić 62. jedanaesterac, Kočić 88 - Dimitrić 68)

Radnički (Niš) - Novi Pazar 2:1 (Stoiljković 14, Pejović 29. jedanaesterac - Kurti 87)

Spartak - Metalac 4:1 (Šimura 52, Denković 60, Nikolić 67, Vidaković 87 - Katanić 11)

TSC - Zlatibor 5:1 (Skopljak 41, Zec 43, Duronjić 68, Lukić 71. jedanaesterac, Tomanović 90 - Poček 82)

Čukarički - Rad 3:0 (Šarić 3, Docić 6, 9. jedanaesterac)

Partizan - Javor 4:0 (Sadik 13, 18, Suma 25, Asano 75)

Proleter (NS) - Bačka 1:1 (Knežević 77. jedanaesterac - Krčmarević 90. jedanaesterac )

Voždovac - Vojvodina 1:3 (Gajić 54 - Bojić 6, Saničanin 27, Gemović 32)