Радник на крову бољи од Змајева, тројке Чукаричког и Радничког (ВИДЕО)

Минималац Мачве против ОФК Бачке, два гола Живојиновића у тријумфу Пролетера над Радом

Чукарички – Инђија 3:0 (2:0)

Београд - Стадион: на Бановом брду. Играно без присуства гледалаца. Судија: Милан Илић. Помоћници: Ивица Стојановћ и Оливер Петровић. Жути картони: Каменовић, Бирманчевић (Чукарички), Алексић, Бакић, Трипковић (Инђија). Стрелци: 1:0 Кајевић у 38, 2:0 Доцић у 41, 3:0 Езе у 90+1. минуту.

ЧУКАРИЧКИ: Петровић, Доцић, Стевановић, Ракоњац (од 57. Ендијае), Каменовић, Кајевић, Пушкарић, Савић (од 67. Ћирковић), Шапић, Бирманчевић (од 85. Ђорђевић), Езе.

ИНЂИЈА: Прековић, Димитријевић, Михаклов, Елиомар (од 65. Нешковић), Б. Илић (од 46. Марковић), М. Илић, Бастајић (од 82. Димитров), Алексић (од 46. Трипковић), Пуртић, Конатар (од 46. Анђелковић), Бакић.

Чукарички је славио на отварању нове сезоне против Инђије, тријумф Брђанима донели су искусни Кајевић и Доцић, головима у 38. и 41, односно Езе у 90+1. минуту.

Били су бело-црни доминантни од старта, а теренску иницијативу крунисали су погоцима у финишу првог полувремена за први тријумф.

Прву шансу на мечу имали су гости, Инђија је запретила преко дојучерашњег играча Чукаричког Косте Алексића, који је шутирао са 18 метара, али право у Петровића. Узвратио је у 15. минуту Ракоњац, којем је ово био деби у званичним мечевима за Брђане, шутирао је са нешто више од 20 метара, али није било опасности за Прековића.

Сјајну прилику имао је Ракоњац у 21. минуту, после додавања Савића, али се млади нападач није најбоље снашао у одсутном тренутку. И три минута касније Савић је креирао шансу, одлично је прошао по десној страни и додао лопту до Кајевића, који је покушао из прве са 15 метара, али није био прецизан.

У 30. минуту Езе је у противничком шеснаестерцу покупио један „отпадак“, али је и он шутирао поред гола Прековића. Чукарички је теренску иницијативу реализовао у 38. минуту. Бирманчевић је убацио лопту са леве стране, а Кајевић је избегао офсајд замку, само је подметнуо ногу и лако матирао Прековића са пет метара – 1:0.

Два минута касније Брђани су дуплирали предност. Алексић је фаулирао Бирманчевића, а слободан ударац је сјајно са 19 метара извео капитен Доцић, Прековић је само погледом испратио лопту која је одсела у његовој мрежи – 2:0.

Имао је Чукарички посед лопте у наставку, али не и конкретне прилике. Са друге стране, Инђија је умало из прве шансе у другом полувремену, у 62. минуту смањила резултат, Елиомар је шутирао са 12 метара, али је Петровић био опрезан.

Минут касније узвратили су бело-црни, али је Савић био непрецизан. Одмах потом сјајна контра Чукаричког, Кајевић је прелепо убацио лопту у простор, а Ндијае је умакао одбрани Инђијаца, али је нешто слабије шутирао, па је Прековић лако одбранио.

Висок пресинг који је Чукарички форсирао током читавог меча уродио је плодом у 75. минуту, али је Езе сувише оклевао, довољно да га противнички играч изблокира у изгледној позицији. Лепу прилику за Инђијце имао је у 81. минуту Марковић, тукао је главом са 15 метара, али је Петровић избио лопту у корнер.

Најбољу прилику на мечу Сремци су имали два минута пре краја, Трипковић је имао зицер, шутирао је са девет метара, Петровић је већ био савладан, али је Стевановић избио лопту са гол линије. У финишу меча, Чукарички је потврдио тријумф. Кајевић је маестрално центирао са десне стране, а Езе је главом спровео лопти из непосредне близине у Прековићеву мрежу – 3:0.

Семафор 1. кола Супер лиге:

Спартак - Златибор 3:0 (Денковић 8. једанаестерац, 32, Срећковић 90)

ТСЦ - Војводина 2:2 (Лукић 26, Силађи 79 - Мркаић 35, Варга 49. аутогол)

Младост - Јавор 2:1 (Крајишник 25, Јовановић 40 - Звеканов 75)

Напредак - Партизан 1:3 (Кочић 45+2 - Марковић 46, Натхо 86. једанаестерац), Чолић 90+5)

Црвена звезда - Нови Пазар 3:0 (Спиридоновић 8, Иванић 13. једанаестерац, Вулић 81)

Раднички (Ниш) - Металац 3:0 (Марковић 22, Митровић 45, Анђелковић 72. аутогол)

Мачва - Бачка 1:0 (Божић 57)

Пролетер (НС) - Рад 2:0 (Живојиновић 32, 41)

Чукарички - Инђија 3:0 (Кајевић 38, Довцић 41, Езе 90+1)

Вождовац - Радник 1:3 (Нишић 84 - Макарић 36, 64, Павлов 86. једанаестерац)