Партизан са два гола у последњим минутама до победе у Крушевцу, првенац младог Чолића

Меч обележио детаљ из 46. минута када је Лазар Марковић дао гол за 1:1, али је због повреде морао ван терена, као и голман Живковић

Напредак – Партизан 1:3 (1:0)

Крушевац - Стадион: Младост. Гледалаца: без присуства навијача због пандемије корона вируса. Судија: Данило Грујић. Помоћници: Милован Ристић и Далибор Ђурђевић. Жути картони: Лековић, Спремо, Мркић, Миловановић, Костић, тренер Ивановић (Напредак), Урошевић (Партизан). Стрелци: 1:0 Срђан Кочић у 45+2, 1;1 Лазар Марковић у 46, 1:2 Бибарс Натхо (једанаестерац) у 86, 1:3 Никола Чолић у 90+5. минуту.

НАПРЕДАК: Живковић (од 50. Јорданов), Маринковић, Костић, Маркоски, Оумару, Мршић, Кочић (од 71. Мијић), Спремо, Стевић, Лековић, Миловановић (од 79. Живановић). Тренер: Драган Ивановић.

ПАРТИЗАН: Поповић, Урошевић, Витас, Остојић, Милетић, Здјелар, Сума (од 89. Шћекић), Натхо, Асано (од 80. Ивановић), Садик, Ф. Стевановић (од 46. Марковић, од 55. Чолић). Тренер: Саво Милошевић.

Био је Напредак пред освајањем бода, али су га Натхо и Чолић головима у финишу оставили и без дела плена - 1:3.

13. минут: Здјелар је шутирао са тридесетак метара, неколико метара изнад гола.

16. минут: Контра Напретка, Београђани су правили офсајд замку, али им је измакао играч домаћина који је долазио из позадине, на њихову срећу голман Поповић је кренуо на време с гола и на двадесетак метара за делић секунде стигао до лопте пре ривала, избио је далеко.

16. минут: Натхо је шутирао са двадесетак метара, лопта је завршила мало изнад пречке, у корнеру, јер је на путу ка голу закачила играча Напретка.

17. минут: Бек Напретка Стевић истрчао је контру с лоптом од свог до казненог црно-белих, на крају шутирао искоса са 17 метара, некако је лопту ка корнеру спровео голман Поповић.

23. минут: Садик је добио лопту на ивици казненог, тројица ривала су га окружила, он је подбо лопту, пребацио одбрану ривала, лопту послао на седам метара где је утрчао Сума, који је шутирао главом, али изнад пречке.

29. минут: Шут Здјелара са тридесетак метара из слободног ударца - безопасан, ишао је право у голмана Живковића.

43. минут: Шут Асана са осам метара с десне стране искоса је изблокирао Лековић, па је голман Живковић само чекао да се лопта докотрља до њега.

45. минут: Контра Крушевљана, по средини је ишао Оумару, онда је дао пас у простор ка Кочићу, на њега је истрчао голман Поповић, пребацио га је Срђан, али је лопту која је кренула ка празној мрежи успео да стигне и избаци капитен црно-белих Остојић.

45. минут: Лопту је у казненом добио Садик, вртео је тројицу у петерцу, на крају заломио и спремио се из мртвог угла за шут, али га је у задњи час изблокирао Лековић за корнер.

45+2. минут: Срђан Кочић је на 13 метара примирио лош шут Костића, који се испоставио као асистенција. Поред њега је био Остојић, али је слабо реаговао, Кочић је повукао лопту, гађао контра угао и по земљи се лопта откотрљала у гол - 1:0.

46. минут: Лопта Натха са четрдесетак метара у простор, утрчао је између ривала Лазар Марковић, био бржи од голмана Живковића и лопту главом послао у мрежу - 1:1.

50. минут: Приликом гола голман Живковић се сударио, чини се са саиграчем Мршићем, и повредио - озбиљније. Чини се да је у питању колено. Колима хитне помоћи је одвезен са терена. Заменио га је Јорданов.

54. минут: Спремо је добио жути картон због, по судијином мишљењу, симулирања у казненом.

55. минут: Марковић се одмах после гола пожалио на повреду колена, чини се да је био у контакту са голманом Живковићем. Није могао да настави меч, али своје је одрадио, дао је гол. Заменио га је млађани Чолић.

57. минут: После неопрезног старта Мркића сукобили су се он и Урошевић, судија их је примирио жутим картонима.

68. минут: Садик је на половини терена дриблингом избацио Миловановића, коме је остало само да га шчепа рукама и вуче за дрес не би ли га зауставио. За то је "награђен" жутим картоном.

72. минут: После убацивања са леве стране лопту је у казненом примирио Садик, дошла је до Асана, био је у офсајду, није означен, па је Јапанац шутирао искоса са три метра, али је млади Јорданов одбранио.

83. минут: Витас је каснио да направи офсајд, Мркаић је кренуо према голману Поповићу, стигао га је Витас код петерца, али га је Мркаић финтом послао на земљу, остао је сам у зицер позицији, а онда је са пет метара пребацио гол.

85. минут: Натхо је из слободног ударца погодио пречку, судија је рекао уз малу помоћ голмана Крушевљана, па је досудио корнер.

85. минут: Судија Грујић показао је на пенал после корнера и обостраног гурања и држања Костића и Витаса. Арбитар је показао да је у том "окршају" Костић био знатно жустрији.

86. минут: Натхо је са 11 метара рутински послао голмана у једну, а лопту у другу страну - 1:2.

90+4. минут: Садик је гађао искоса из казненог, али је Јорданов одбранио.

90+5. минут: Садик је кренуо од леве аут линије, прдриблао је четворицу, дошао у срце казненог сам испред голмана, али је изблокиран у задњи час, но одбијену лопту је прихватио Никола Чолић и послао је у небрањени део мреже - 1:3.

Семафор 1. кола Супер лиге:

Спартак - Златибор 3:0 (Денковић 8. једанаестерац, 32, Срећковић 90)

ТСЦ - Војводина 2:2 (Лукић 26, Силађи 79 - Мркаић 35, Варга 49. аутогол)

Младост - Јавор 2:1 (Крајишник 25, Јовановић 40 - Звеканов 75)

Напредак - Партизан 1:3 (Кочић 45+2 - Марковић 46, Натхо 86. једанаестерац), Чолић 90+5)

Црвена звезда - Нови Пазар 3:0 (Спиридоновић 8, Иванић 13. једанаестерац, Вулић 81)

Раднички (Ниш) - Металац 3:0 (Марковић 22, Митровић 45, Анђелковић 72. аутогол)

Мачва - Бачка 1:0 (Божић 57)

Пролетер (НС) - Рад 2:0 (Живојиновић 32, 41)

Чукарички - Инђија 3:0 (Кајевић 38, Довцић 41, Езе 90+1)

Вождовац - Радник 1:3 (Нишић 84 - Макарић 36, 64, Павлов 86. једанаестерац)