Почетна / Фудбал / Супер лига

СЕНТА И ДАЉЕ НЕОСВОЈИВА ТВРЂАВА - Европски реми ТСЦ-а и Војводине

Спартак убедљив против новог суперлигаша Златибора уз два гола Денковића

TСЦ – Војводина 2:2 (1:1)

Сента - Стадион: ФК Сента. Гледалаца: играно без присуства навијача. Судија: Новак Симовић. Помоћници: Никола Ђоровић и Милош Симовић. Жути картони: тренер Сабо, Варга, Силађи, Антонић, Зец (ТСЦ), Мркаић, Бралић, Андрић, тренер Лалатовић, помоћни тренер Шарац, Деветак, Вукадиновић (Војводина). Црвени картон: помоћни тренер Драган Шарац (Војводина) у 75. минуту. Стрелци: 1:0 Ненад Лукић у 26, 1:1 Момчило Мркаић у 35, 1:2 Борис Варга (аутогол) у 49, 2:2 Владимир Силађи у 79. минуту.

ТСЦ: Филиповић, Варга, Томановић, Тумбасевић, Силађи, Поњевић (од 71. Петровић), Бањац (од 57. Антонић), Ђурић (од 57. Зец), Бабић, Балаж (од 57. ДУроњић), Лукић. Тренер: Золтан Сабо.

ВОЈВОДИНА: Симић, Андрић, Бралић, Саничанин, Деветак, Дринчић, Стојковић, Зукић (од 65. Вукадиновић), Човић, Бојић (од 70. Гемовић), Мркаић. Тренер: Ненад Лалатовић.

Оно што су прижељкивали дебитанти на европској сцени и остварили су, да Сента остане неосвојива тврђава. Нису на северу земље славини ни београдски вечити ривали, а није ни освајач Купа Србије Војводина, домаћина су до пола плена довели најбољи стрелци прошлог првенства Лукић и Силађи - 2:2.

8. минут: Због прекршаја у скоку на средини терена над Томановићем, жути картон у екипи Војводине добио је Момчило Мркаић.

19. минут: Након испуцавања лопте од стране Симића, до ње је дошао Човић, ушао у шеснаестерац и шутирао са петнаестак метара искоса, али је лопта отишла поред стативе.

23. минут: Дринчић је из корнера шутирао директно у гол, али је Филиповић скренуо путању лопте у корнер.

25. минут: Након корнера за ТСЦ, судија Новак Симовић је проценио да је Славко Бралић играо руком, те му је доделио жути картон и досудио пенал за домаћи тим.

26. минут: Због приговора на досуђен пенал, жути картон у екипи Војводине добио је Никола Андрић. Пенал за ТСЦ је извео Лукић, Симић је одбранио, али је Лукић поново дошао до лопте и потом довео свој тим у вођство - 1:0.

28. минут: Због приговора на судијске одлуке, жуте картоне у екипи Војводине добили су шеф стручног штаба Ненад Лалатовић и помоћни тренер Драган Шарац, а у екипи ТСЦ-а шеф стручног штаба Золтан Сабо.

34. минут: Због приговора на досуђен корнер за Војводину, жути картон у екипи ТСЦ-а добио је Борис Варга.

35. минут: Војводина је изједначила. Слободан ударац са око 30 метара искоса је извео Дринчић, Филиповић је одбранио, али се лопта одбила до Мркаића, који ју је са око три метра проследио у мрежу - 1:1.

38. минут: Томановић је шутирао из окрета са петнаестак метара искоса, али је лопта отишла преко гола.

49. минут: Бојић је прошао по десној страни и упутио оштар пас у петерац, где је Варга, у покушају да избије лопту, успео само да је проследи у сопствену мрежу - 1:2.

50. минут: Стојковић је покушао да лобује Филиповића са пола терена, али је голман ТСЦ-а ухватио лопту.

53. минут: Силађи је шутирао са око 20 метара искоса, али је лопта отишла далеко ван оквира гола.

54. минут: Испред шеснаестерца ТСЦ-а, Бојић је петом одиграо пас до Зукића, који је шутирао са око 20 метара, али је Филиповић одбранио.

56. минут: Извршена је трострука измена у тиму ТСЦ-а: изашли су Михајло Бањац, Василије Ђурић и Бојан Балаж, а ушли Ђуро Зец, Горан Антонић и Борко Дуроњић.

57. минут: Због прекршаја над Бралићем на средини терена, жути картон у екипи ТСЦ-а добио је Владимир Силађи.

60. минут: Дуроњић је шутирао са око 20 метара искоса, али је Симић ухватио лопту.

64. минут: После корнера за ТСЦ, ударац главом је упутио Томановић, али је лопта погодила пречку.

65. минут: Извршена је прва измена и у тиму Војводине: изашао је Дејан Зукић, а ушао Миљан Вукадиновић.

70. минут: Извршена је и друга измена у тиму Војводине: изашао је Петар Бојић, а ушао Миодраг Гемовић.

71. минут: Извршена је и четврта измена у тиму ТСЦ-а: изашао је Дајан Поњевић, а ушао Немања Петровић.

75. минут: Због приговора на једну судијску одлуку, други жути, односно црвени картон у екипи Војводине добио је помоћни тренер Драган Шарац.

78. минут: Зец је у шеснаестерцу Војводине добро проиграо Силађија, који је са око 12-13 метара послао лопту иза леђа голмана Симића - 2:2.

83. минут: Стојковић је шутирао са око 25 метара, али је Филиповић ухватио лопту.

85. минут: Због прекршаја над Човићем на око 35 метара од гола домаћина, жути картон у екипи ТСЦ-а добио је Горан Антонић. Слободан ударац за Војводину је извео Дринчић, али је лопта отишла поред гола.

87. минут: Лукић је шутирао са око 18 метара, али је Симић ухватио лопту.

90. минут: Због међусобног одгуривања, жуте картоне добили су Ђуро Зец у екипи ТСЦ-а и Младен Деветак у екипи Војводине. Одмах потом, због прекршаја на средини терена над Томановићем, жути картон у екипи Војводине добио је Миљан Вукадиновић.

92. минут: Стојковић је шутирао са око 20 метара, али је Филиповић ухватио лопту.

93. минут: После слободног ударца за ТСЦ, Тумбасевић је шутирао са око 12-13 метара, али је лопта прошла поред стативе.