Почетна

Металац прволигаш, Борац узео бод у Сурдулици головима Тиага и Михајловића и спасао се (ВИДЕО)

Отклоњена је и последња дилема у плеј-ауту Супер лиге, елиту уз Нови Пазар напустио је и Металац из Горњег Милановца упркос убедљивој победи (3:0) над новим Пазаром
Радник – Борац 2:2 (1:1)
Сурдулица - Стадион: Радника. Гледалаца: 600. Судија: Лазар Лукић. Помоћници: Драган Богићевић и Владимир Шегрт. Жути картони: Влаховић (Радник), Михајловић, Драшковић x2 (Борац). Црвени картон: Стефан Драшковић (Борац) у 53. минуту. Стрелци: 1:0 Милош Трифуновић у 9, 1:1 Галвао да Силва Тиаго у 28, 1:2 Стефан Михајловић у 75, 2:2 Игор Златановић у 85. минуту.
РАДНИК: Чанчаревић, Жарковић, Младеновић, Миловановић, Влаховић, Радовић, Пејчић, Трифуновић, Гојковић (од 60. Ђорић), Кјеремех (од 73. Златановић), Адамовић (од 76. Станковић), .
БОРАЦ: Мишић, Обрадовић, Сајчић, Костић, Игњатијевић, Драшковић, Тиаго, Маринковић, Зоћевић (од 57. Марковић), Михајловић (од 78. Станковић), Јовановић (од 83. Анђелковић 83).

Од првог минута домаћи су жестоко кренули ка голу Саше Мишића и дошли до вођства у раној фази игре. Адамовић је у 9. минуту центрирао, а Трифуновић главом шутирао и погодио за 1:0.

Чачани су припретили у 23. минуту. Корнер је извео Тијаго, Михајловић шутирао главом. Међутим, лопта је отишла поред леве стативе.

Пет минута касније Борац је изједначио. Тијаго из слободног ударца упутио лопту у шеснаестерац, али све је преварила и завршила иза леђа немоћног Чанчаревића. У финишу првог дела гости су пропустили шансу да преко Михајловића дођу до вођства. Шутирао је, а Чанчаревић сигурно интервенисао.

У наставку домаћи су први припретили. У 50. минуту Адамовић је шутирао а лопта отишла изнад пречке. У 53. минуту гости су остали с играчем мање. Драшковић је неопрезно играо руком и судија Лазар Лукић оправдано му је показао други жути картон. У 67. минуту Михајловић је имао шансу да Борцу донесе предност, замало је био непрецизан.

У 75. минуту гости долазе до вођства. Михајловић је савладао немоћног Чанчаревића. У 82. минуту Радник је имао најбољу прилику, али Радовић је промашио празан гол.

Сурдуличани су у 85. минуту изједначили. Резервиста Златановић најбоље се снашао у гужви и послао лопту у гол за коначних 2:2. Гости су задовољно напустили терен, јер са освојеним бодом остали у суперлигашком друштву.

Металац је у Горњем Милановцу остварио пирову победу против Новог Пазара, са којим ће наредне сезоне заједно наступати у Првој лиги Србије.

На руку им није ишао резултат меча из Сурдулице, у којем је Борац освојио преко потребан бод, те је чета Милорада Косановића начинила истински подвиг и обезбедила опстанак у елити.

У мечевима без готово икаквог резултатског значаја Рад је на Бановом Брду у малом београдском дербију савладао Чукарички, док је Спартак сезону окончао тријумфом против локалног ривала Бачке.