Почетна

Јагодина се ремијем опростила од елите

Утакмица у Јагодини, одиграна пред малим бројем гледалаца, остаће упамћена по чињеници да је Јагодина освојила први бод у плеј-ауту

Јагодина – Рад 1:1 (1:1)

Јагодина - Стадион: Градски у Јагодини. Гледалаца: 300. Судија: Александар Васић (Нови Жедник). Помоћници: Матија Нађ Олајош (Суботица), Ивица Стојановић (Алексинац). Жути картони: Николић (Јагодина), Батес, П. Јовановић (Рад). Стрелци: 1:0 Лечић у 4, 1:1 Ћулум у 34. минуту.

ЈАГОДИНА: Татић, Марић, Миркаило, Гашић, Миладиновић, Недовић, У. Николић (од 90. Ивановић), Кнежевић, Јевтић (од 58. Савковић), Милошевић (од 70. Ђорђевић), Лечић.

РАД: Филиповић, П. Јовановић, Мараш, Батес, Протић, Ћулум, Станојевић, И. Јовановић, Арсенијевић (од 77. Денић), Веселиновић, Калуђеровић (од 90. Ненадовић).

Мало праве игре, неколико прилика и само два гола: Јагодина – Рад 1:1 (1:1).

Играо се 4. минут када је, набачену лопту са десне стране од стране Уроша Николић, Мараш из срца шеснаестерца гостију, неспретно, главом проследио ка десној стативи где се нашао Лечић и лако, из близине, главом затресао мрежу гостију за рано вођство - 1:0.

У 12. минуту Веселиновић је изашао сам испред голмана Тадића, који је успео пласирану лопту некако да одбије, али је она кренула ка празној мрежи где се нашао Гашић и избацио је у корнер.

После периода игре између два шеснаестерца прво узбуђење, пред голом Рада, забележили смо у 33. минуту када се Лечић пробио по левој страни, међутим, центрирану лопту је испред Милошевића избацио у поље Мараш.

Минут касније – изједначење. Центрирану лопту са леве стране у букету играча највиши у скоку био је високи Ћулум и главом спровео у мрежу – 1:1.

У наставку гости су заиграли далеко офанзивније. Играо се 49. минут када је Станојевић после топовског ударца са 25 метара погодио место где се спајају пречка и статива. Калуђеровић је у 54. минуту са ивице петерца погодио пречку.

Текао је 63. минут када се по десној страни водио лопту Милошевић, потом је тачним пасом пронашао Лечића који са десетак метара није успео да савлада голмана Филиповића. Два минута касније Лечић је покушао, набачену лопту од стране Николића, да волејом пошаље у мрежу, али голман гостију је ту лопту лако зауставио.

На истеку 80. минута Веселиновић је шутирао са 20 метара, на пет метара испред гола био је Мараш који је лопту у стилу одбрамбеног играча преко гола. Минут касније Веселиновић је овога пута са 17 метара шутирао, али је Татић био на месту.

Играо се 90. минут када је Савковић шутирао са десетак метара, голман Филиповић је већ био савладан, али је са гол линије лопту избацио у поље Мараш.