Весници пролећа: Омладинци Звезде славили у Пиреју за нокаут фазу!

3

Омладинци Црвене звезде одиграли су још једну фантастичну европску утакмицу и савладали грчки Олимпијакос са 1:0

Олимпијакос – Црвена звезда 0:1 (0:1)
Стрелац: 0:1 – Радуловић у 41. минуту. Стадион: Тренинг центар ФК Олимпијакос. Судија: Кжиштоф Јакубик (Пољска). Жути картони: Белић, Лиацос, Николис (Олимпијакос), Лукић (Црвена звезда).
ОЛИМПИЈАКОС: Цолакис, Керамидас (од 68. Целиос), Гоцаманидис, Булари, Мартинис, Цавос, Белић (од 61. Неофитидис), Фекас (од 81. Воилис), Лиацос (од 81. Ентотис), Кацавакис (од 68. Сурлис), Николис.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Катић, Митровић, Благојевић, Матић (од 83. Илић), А. Лукић, Миликић, Пантовић, Новаковић, Бурмаз (од 88. Лазетић), Радуловић (од 83. Пиплица), Бабић (од 90. Пешовић).

Пролеће Звездиним бисерима донео је Андрија Радуловић голом у 42. минуту меча, чиме су црвено-бели омладинци још једном показали да имају блиставу блистава.

Већ на старту сусрета, два дуела на средини терена добили су Пантовић и Матић, чиме се могло видети да су наши омладинци ушли са великом жељом за надигравање у меч.

Опробао је управо Пантовић ударац у 16. минуту, у моментима када је утакмица ушла у нешто мирнији ток, али лопта је отишла поред гола.

Потом је уследила комбинација Матића и Бурмаза, али и пресечен пас у простор од стране дефанзиваца домаћих.

Покушавали су гости да игром кроз средину и пасовима између штопера Олимпијакоса пронађу Бурмаза, а одличном интервенцијом на другој страни истакао се Катић.

Шутирао је Лиацос у 24. минуту, али је чувар мреже Звезде био концентрисан и зауставио ударац.

Уследила су након тога два опасна напада за госте, преко Радуловића који је деловао иза Бурмаза. Управо њега је тражио у првом наврату, док је у другом циљан био Пантовић, али домаћи нису дозволили да лопта стигне до најистуренијих фудбалера београдског тима.

Натерао је на аплауз све присутне на мечу Милош Пантовић кад је сјајном минијатуром на средини терена у 37. минуту, петом надмудрио Кацавакиса и протурио му лопту кроз ноге.

Исплатила се иницијатива Београђана у 41. минуту. Упутио је Благојевић дијагоналу у напад, она је збунила све дефанзивце Олимпијакоса, што је искористио Радуловић и прецизним ударцем у даљи угао, слично као и против Тотенхема у Београду, довео Звезду до предности.

У последњим тренуцима првог полувремена, вођство је могао да удвостручи Бабић, али је Цолакис уз велике напоре послао лопту у корнер.

Комбинацију Бурмаза и Радуловића у 50. минуту, осујетио је правовременим истрчавањем Цолакис који се нашао испред стрелца првог поготка и покупио лопту.

Затресла се пречка Звезде кад је Лиацос искоса са леве стране шутрао у 53. минуту меча.

Мотивисало је то београдске црвено-беле, а понајвише Бабића који је задавао доста мука десној страни одбране Олимпијакоса.

Показало се потом у два наврата да је комбинација Радуловић-Лукић кад је београдски тим има прекид врло опасна. Оба ударца нашег дефанзивца отишла су поред гола, али су представљала велику опасност по гол Цолакиса.

Права опсада гола домаћих и жеља нашег тима да дође до још једног поготка виђена је у 69. минуту.

Пантовић је одузео лопту дефанзивцима Олимпијакоса, потом упослио Бурмаза који му је вратио лопту, али ударац крилног нападача зауставља Цолакис.

Лопта се потом одбила до Бабића који из волеја са десетак метара шутира тик поред стативе.

Желели су домаћи да поравнају резултат преко расположеног Лиацоса, али је његов ударац у 80. минуту пожртвовано изблокирао Благојевић.

Увођењем Пиплице, Илића, Лазетића и Пешовића, мирно су привели крају утакмицу омладинци Звезде и освојили нова три бода у оквиру најелитнијег јуниорског такмичења у Европи.