Чукарички још убедљивији у Јерменији, са укупних 8:0 прошао даље, следи Молде

Четврти пут Брђани су пребродили прву препреку у Лиги Европе, али по први пут уз двоструку победу

Банантс – Чукарички 0:5 (0:2)

ЈереванСтадион: Банантса. Гледалаца: 2.500. Судија: Јоанис Пападопулос (Грчка). Помоћници: Хризула Куромпилија и Алексеас Илијас (Грчка). Жути картони: Ајвазјан, Кподо, Дашјан, Кобзар (Банантс), Шапић, Бирманчевић (Чукарички). Стрелци: 0:1 Стојановић у 3, 0:2 Тедић у 31, 0:3 Луковић у 49, 0:4 Бирманчевић у 72, 0:5 Стојановић (једанаестерац) у 75. минуту.

БАНАНТС: Аирапетјан, Ајвазјан, Кподо, А. Воскањан, Н. Петросјан, Камара, Барегамјан (од 60. Кобзар), Дашјан, Мелкоњан, Станојевић (од 46. Хакобјан), Глишић (од 73. Синијавски).

ЧУКАРИЧКИ: Белић, Ћирковић, Пушкарић (од 73. Каменовић), Шапић, Богосавац, Доцић (од 60. Ђорђевић), Ковач, Видосављевић, Луковић, Стојановић, Тедић (од 53. Бирманчевић).

Чукарички је убедљиво славио и у реванш мечу против Банантса у Јеревану, те је без већих проблема изборио пласман у друго коло квалификација за Лигу Европе.

И четврти пут Брђани су пребродили прву препреку у Лиги Европе, али по први пут уз двоструку победу, претходно су са по ремијем и тријумфом избацивали Санта Хулију (Андора), Домжале (Словенија) и Ордабаши (Казахстан).

Тек што је почео меч, Чукарички је повео. Била је то прва озбиљнија шанса на мечу, у трећем минуту Ћирковић је из аута убацио лопту у противнички шеснаестерац, тамо је Тедић из прве проиграо Стојановића, а овај је рутински савладао Аирапетјана за рано вођство – 0:1. Узвратио је на тај начин Тедић Стојановићу асистенцију за водећи гол у првом мечу у Београду.

Нису Јермени били дефанзивно оријентисани као у првом сусрету, али су до прве какве-такве шансе дошли тек у 21. минуту, кад је после центаршута са десне стране Глишића Мелкоњан главом шутирао, али преко гола Белића.

Сјајно су бело-црни комбиновали у 29. минуту, била је то акција у којој су чак шесторица играча учествовала, а завршена је ударцем Тедића са десет метара, али право у голмана Банантса. Само минут касније још једна врло добра комбинација Брђана, акцију је ударцем завршио Видосављевић, али је голман домаћих поново био на висини задатка.

Ипак, у 31. минуту није Банантсу било спаса. Била је то још једна стрпљива и врло прецизна акција Чукаричког, Стојановић је лепо шутирао, Аирапетјан је кратко одбио лопту, коју је примио и потом прецизним ударцем сместио у мрежу Тедић – 0:2.

Била је неопрезна одбрана Брђана у 39. минуту, Мелкоњан је избегао офсајд замку, али је Белић правовременим истрчавањем спречио противничког играча да уђе у стопостотну шансу. Исти играч је шутирао два минута касније са више од 30 метара, али поново није било опасности по голмана Чукаричког. Опробао је ударац и Доцић, повукао је капитен контру, дриблингом се ослободио чувара, али је потом са 18 метара шутирао преко гола Јермена.

УЕФА дозволила Мехелену да игра у Лигу Европе

Европска фудбалска унија саопштила је данас да Мехелен за сада може да се такмичи у Лиги Европе, али да ће пратити све нове догађаје око случаја који се води у Белгији за намештање утакмица.

Мехелен је изборио пласман у групну фазу Лиге Европе пошто је прошле сезоне освојио Куп Белгије. Клуб је под истрагом због сумњи на намештање утакмица у завршници првенства у сезони 2017/18.

Белгијски спортски суд пресудио је прошле недеље да Мехелен ове сезоне не може бити кажњен избацивањем у другу лигу. Правила УЕФА забрањују клубовима који су учествовали у намештању утакмица да се такмиче у Лиги шампиона и Лиги Европа.

УЕФА је навела да је Мехелену тренутно дозвољено да игра у Лиги Европе „не доводећи у питање евентуално поновно отварање поступка уколико се појаве нове информације у вези са чињеницама у том случају”.

Лука Луковић је наставио голеаду после соло акције. Везиста Чукаричког је после додавања Богосавца протутњао по левој страни, ушао је у шеснаестерац, сјајним дриблингом избацио чувара и потом кад су сви очекивали асистенцију, одлучио се за шут готово из мртвог угла, лопта је прошла испод голмана Банантса, те је одсела у његовој мрежи – 0:3.

Извршио је потом тренер Чукаричког Александар Веселиновић две измене у кратком временском интервалу, најпре је у игру убацио Бирманчевића уместо Тедића, а притом је Луковића прекомандовао у напад. Недуго потом, капитена Доцића заменио је млади Ђорђевић. Однос снага се није променио, а Чукарички је стрпљиво чекао на нову прилику.

И у кратком размаку постигао је два гола, оба пута је у акцијама учествовао Бирманчевић. Најпре у 72. минуту, кад је после одлично додавања Видосављевића умакао одбрани Банантса и потом прецизним ударцем са 18 меара савладао истрчалог голмана домаћих – 0:4.

Само три минута касније нови продор Бирманчевића, овога пута по левој страни, ушао је у шеснаестерац, а тамо га је непрописно зауставио Кподо, за грчког судију није било дилеме, показао је на белу тачку. Прецизан извођач био је Лука Стојановић – 0:5. Истакао се Белић у 80. минуту, резервиста Синијавски је остао усамљен, али му је голман Чукаричког сјајно одбранио ударац са шест метара.

Наредни ривал Брђана је норвешки Молде, који је у првом мечу са 7:1 савладао Рејкјавик.