Čukarički još ubedljiviji u Jermeniji, sa ukupnih 8:0 prošao dalje, sledi Molde

7

Četvrti put Brđani su prebrodili prvu prepreku u Ligi Evrope, ali po prvi put uz dvostruku pobedu

Banants – Čukarički 0:5 (0:2)

JerevanStadion: Banantsa. Gledalaca: 2.500. Sudija: Joanis Papadopulos (Grčka). Pomoćnici: Hrizula Kurompilija i Alekseas Ilijas (Grčka). Žuti kartoni: Ajvazjan, Kpodo, Dašjan, Kobzar (Banants), Šapić, Birmančević (Čukarički). Strelci: 0:1 Stojanović u 3, 0:2 Tedić u 31, 0:3 Luković u 49, 0:4 Birmančević u 72, 0:5 Stojanović (jedanaesterac) u 75. minutu.

BANANTS: Airapetjan, Ajvazjan, Kpodo, A. Voskanjan, N. Petrosjan, Kamara, Baregamjan (od 60. Kobzar), Dašjan, Melkonjan, Stanojević (od 46. Hakobjan), Glišić (od 73. Sinijavski).

ČUKARIČKI: Belić, Ćirković, Puškarić (od 73. Kamenović), Šapić, Bogosavac, Docić (od 60. Đorđević), Kovač, Vidosavljević, Luković, Stojanović, Tedić (od 53. Birmančević).

Čukarički je ubedljivo slavio i u revanš meču protiv Banantsa u Jerevanu, te je bez većih problema izborio plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

I četvrti put Brđani su prebrodili prvu prepreku u Ligi Evrope, ali po prvi put uz dvostruku pobedu, prethodno su sa po remijem i trijumfom izbacivali Santa Huliju (Andora), Domžale (Slovenija) i Ordabaši (Kazahstan).

Tek što je počeo meč, Čukarički je poveo. Bila je to prva ozbiljnija šansa na meču, u trećem minutu Ćirković je iz auta ubacio loptu u protivnički šesnaesterac, tamo je Tedić iz prve proigrao Stojanovića, a ovaj je rutinski savladao Airapetjana za rano vođstvo – 0:1. Uzvratio je na taj način Tedić Stojanoviću asistenciju za vodeći gol u prvom meču u Beogradu.

Nisu Jermeni bili defanzivno orijentisani kao u prvom susretu, ali su do prve kakve-takve šanse došli tek u 21. minutu, kad je posle centaršuta sa desne strane Glišića Melkonjan glavom šutirao, ali preko gola Belića.

Sjajno su belo-crni kombinovali u 29. minutu, bila je to akcija u kojoj su čak šestorica igrača učestvovala, a završena je udarcem Tedića sa deset metara, ali pravo u golmana Banantsa. Samo minut kasnije još jedna vrlo dobra kombinacija Brđana, akciju je udarcem završio Vidosavljević, ali je golman domaćih ponovo bio na visini zadatka.

Ipak, u 31. minutu nije Banantsu bilo spasa. Bila je to još jedna strpljiva i vrlo precizna akcija Čukaričkog, Stojanović je lepo šutirao, Airapetjan je kratko odbio loptu, koju je primio i potom preciznim udarcem smestio u mrežu Tedić – 0:2.

Bila je neoprezna odbrana Brđana u 39. minutu, Melkonjan je izbegao ofsajd zamku, ali je Belić pravovremenim istrčavanjem sprečio protivničkog igrača da uđe u stopostotnu šansu. Isti igrač je šutirao dva minuta kasnije sa više od 30 metara, ali ponovo nije bilo opasnosti po golmana Čukaričkog. Oprobao je udarac i Docić, povukao je kapiten kontru, driblingom se oslobodio čuvara, ali je potom sa 18 metara šutirao preko gola Jermena.

UEFA dozvolila Mehelenu da igra u Ligu Evrope

Evropska fudbalska unija saopštila je danas da Mehelen za sada može da se takmiči u Ligi Evrope, ali da će pratiti sve nove događaje oko slučaja koji se vodi u Belgiji za nameštanje utakmica.

Mehelen je izborio plasman u grupnu fazu Lige Evrope pošto je prošle sezone osvojio Kup Belgije. Klub je pod istragom zbog sumnji na nameštanje utakmica u završnici prvenstva u sezoni 2017/18.

Belgijski sportski sud presudio je prošle nedelje da Mehelen ove sezone ne može biti kažnjen izbacivanjem u drugu ligu. Pravila UEFA zabranjuju klubovima koji su učestvovali u nameštanju utakmica da se takmiče u Ligi šampiona i Ligi Evropa.

UEFA je navela da je Mehelenu trenutno dozvoljeno da igra u Ligi Evrope „ne dovodeći u pitanje eventualno ponovno otvaranje postupka ukoliko se pojave nove informacije u vezi sa činjenicama u tom slučaju”.

Luka Luković je nastavio goleadu posle solo akcije. Vezista Čukaričkog je posle dodavanja Bogosavca protutnjao po levoj strani, ušao je u šesnaesterac, sjajnim driblingom izbacio čuvara i potom kad su svi očekivali asistenciju, odlučio se za šut gotovo iz mrtvog ugla, lopta je prošla ispod golmana Banantsa, te je odsela u njegovoj mreži – 0:3.

Izvršio je potom trener Čukaričkog Aleksandar Veselinović dve izmene u kratkom vremenskom intervalu, najpre je u igru ubacio Birmančevića umesto Tedića, a pritom je Lukovića prekomandovao u napad. Nedugo potom, kapitena Docića zamenio je mladi Đorđević. Odnos snaga se nije promenio, a Čukarički je strpljivo čekao na novu priliku.

I u kratkom razmaku postigao je dva gola, oba puta je u akcijama učestvovao Birmančević. Najpre u 72. minutu, kad je posle odlično dodavanja Vidosavljevića umakao odbrani Banantsa i potom preciznim udarcem sa 18 meara savladao istrčalog golmana domaćih – 0:4.

Samo tri minuta kasnije novi prodor Birmančevića, ovoga puta po levoj strani, ušao je u šesnaesterac, a tamo ga je nepropisno zaustavio Kpodo, za grčkog sudiju nije bilo dileme, pokazao je na belu tačku. Precizan izvođač bio je Luka Stojanović – 0:5. Istakao se Belić u 80. minutu, rezervista Sinijavski je ostao usamljen, ali mu je golman Čukaričkog sjajno odbranio udarac sa šest metara.

Naredni rival Brđana je norveški Molde, koji je u prvom meču sa 7:1 savladao Rejkjavik.