Почетна / Фудбал / Српски клубови у Европи

Дупла победа Партизана против Нордсјеланда, против Бешикташа за Лигу Европе!

Партизан је има сјајан резултат из Данске (2:1), али је пласман у плеј-оф Лиге Европе потврдио тек после тешко извојеване победе у Хумској
Партизан – Нордсјеланд 3:2 (3:1)
Стрелци: 0:1 – Сков Олсен у 9, 1:1 – Н. Р. Милетић у 11, 2:1 – Јанковић у 30, 3:1 – марковић у 35, 3:2 – Амон у 76. минуту.
Стадион: Партизана. Гледалаца: око 15.000. Судија: Кристо Тохвер. Помоћници: Силвер Коив и Арон Харсинг (сви из Естоније). Жути картон: Мумин (Нордсјеланд).
ПАРТИЗАН: Стојковић, Н. Р. Милетић, Марковић, Валијенте, Н. Г. Милетић, Косовић, Здјелар, Јанковић, Закарић, Пантић, Рикардо.
НОРДСЈЕЛАНД: Ларсен, Бартолец, Сковгард, Мумин, Кофод Андерсен, Педерсен, Дамсгард Кристенсен, Олсен, Дониох, Кудус.

Партизан је славио у Данској у првом мечу трећег кола квалификација за пласман у Лигу Европе, на дебију Зорана Мирковића (2:1).

Велика је то предност за црно-беле, али их до пласмана у плеј-оф за Лигу Еропе и дуел против бољег из двомеча Бешикташ – ЛАСК, дели још реванш меч у Хумској.

Ток меча:

0` У саставу Партизан није било ама баш никаквих дилема, Зоран Мирковић је извео исти тим као у дуелу у Данској.

3` Први је покушао Данило Пантић, али је лопта после његовог шута са 25 метара отишала преко гола Данаца.

9` ГООООООООООООООООООООООООООООООЛ

Први покушај на другој страни и шокантан исход после којег су се зачули звиждуци Гробара. Побегао је одбрани домаћих Сков Олсен и потом рутински савладао Стојковића – 0:1.

11` ГООООООООООООООООООООООООООООООЛ

Одмах је узвратио Рикардо, шутирао је Португалац из окрета, али је после сјајне интервенције голмана Нордсјеланда добио само корнер. Лопту је из угла убацио Јанковић, а Н. Р. Милетић се маестреално кретао и главом закуцаом лопту у мрежу гостију – 1:1.

15` Изузетно је расположен за игру Рикардо и очигледно гладан голова. Опробао је Портуаглац шут са 25 метара, шутирао је за мало поред гола Нордсјеланда, довољно за аплаузе Гробара.

28` Мирнији период игре, ново узбуђење тек кад је Мумин у контри зауставио Рикарда, тако што га је држао за дрес претходно му је одличан пас преко пола теена упутио Закарић. Гостујући фудбалер је добио жути картон.

30` ГООООООООООООООООООООООООООООООЛ

Лакше се дише, Партизан је преокренуо. Била је то уиграна контра, Пантић је лепо упослио Јанковића, овај шутирао са ивице шеснаестерца, лопта је на путу до гола закачила Педерсена и преварила голмана Данаца – 2:1.

32` Много среће за црно-беле, лопта је после конфузије у одбрани домаћих и шута Ониоха завршила на стативи.

35` ГООООООООООООООООООООООООООООООЛ

Милетић је херојским напором изборио корнер, а он је резултирао још једним поготком. Извео је корнер Јанковић, лопта је прескочила Рикарда, али на другој стативи сачекао је Светозар Марковић, који је главом спровео у мрежу – 3:1.

41` Груб прекршај Марка Педерсена на Милетићу, и он је заслужио и добио жути картон.

45+1` Судија из Естоније послао је играче у свлачионицу.

51` Одлична прилика за Рикарда, био је Португалац у соло продору, ослободио се чак тројице чувара и шутирао поред стативе гола Данаца.

58` Прва измена код гостију, из игре су изашли Андерсен и Домио, ушли су Јенсен и Амон.

64` Опасан центаршут са леве стране, али је Милетић одлично заградио противничког играча на другој страни, иначе би то био зицер за Нордсјеланд.

66` Одлична акција домаћих, покренуо је Јанковић, дотурио је лопту до Рикарда, а овај се после два „лажњака” изборио за шут, али је изблокиран. У наредном противнападу из добре позиције Педерсен погађа пречку.

67` Прилика одмах и за Партизан, Пантић је шутирао са 18 метара, али је голман гостију одбранио.

70` Прва измена код црно-белих, Јанковића је заменио Ђерклек. Два минута касније Закарић је добио жути картон.

76` ГООООООООООООООООООООООООООООООЛ

Стојковић је одбранио ударац Сков Олсена, али је на лопту натрчао Амон и лако је спровео у мрежу – 3:2.

79` Имао је много среће Партизан. Да је Педерсен искористио зицер, а заиста је то била колосална шанса, Данци би били на гол од проласка у плеј-оф.

80` Друга измена код црно-белих, игру је напустио Закарић, на терену је Смиљанић. Два минута касније Пантића је заменио Енаке.