Почетна / Фудбал / Српски клубови у Европи

Белгијанци нису „индијанци”, Гент славио у Хумској!

Белгијанци били бољи ривал, заслужено су стигли до тријумфа који им је широм отворио врата директног пласмана у осмину финала Лиге конференција
Партизан – Гент 0:1 (0:0)
Стрелац: 0:1 – Кумс у 59. минуту.
Стадион Партизана. Гледалаца: 9.943. Судија: Боби Маден. Помоћници: Дејвид Рум и Алан Малвани (сви из Шкотске). Жути картон: Ођиђа-Офое (Гент).
ПАРТИЗАН: Поповић, Живковић, Саничанин, Вујачић, Обрадовић (од 64. Урошевић), Шћекић (од 76. Лутовац), Здјелар, Натхо (од 64. Пантић), Марковић (од 58. Холендер), Мениг (од 64. Јојић), Рикардо.
ГЕНТ: Балат, Ханче-Олсен, Нгадеу-Нгађуи, Окуму, Фортуна (од 90+3. Годо), Овусу (од 90+3. Оладој), Кумс (од 76. де Сарт), Самоисе, Чекватадзе (од 80. Мбојо), Ођиђа-Офое (од 76. Безус), Депоатр.

Гент је славио важан тријумф у Хумској против Партизана, црно-бели ће у случају да желе прво место морати да се „индијанцима” реванширају у Белгији 4. новембра.

Гости су били бољи ривал, посебно на почетку другог полувремена, није Партизан имао одговор на агресивну игру Белгијанаца.

Управо у том периоду победник је одлучен, иако је Поповић у два наврата спасавао свој тим, није могао и у 59. минуту, после центаршута са десне стране Кумс је остао усамљен на пет метара од гола, главом је лако убацио лопту у мрежу црно-белих – 0:1.

Са много опрезности почели су меч Партизан и Гент, с обзиром на велики улог и чињеницу да ће готово сигурно ова два тима одлучивати о првом месту и директном пласману у осмину финала Лиге конференција.

Први је запретио Гент, у трећем минуту Фортуна је са 18 метара шутирао високо преко гола Поповића. Два минута касније Ођиђа-Офое је покушао да исценира једанаестерац, судија Маден показао му је жути картон.

Искусни Депоатр је покушао у 15. минуту, после додавања Чекватадзеа опалио је по лопти шпиц Белгијанаца, али је и он шутирао преко гола. Слично је било и после прилике Ођиђа- Офоеа два минута касније.

Најбољу прилику у првом полувремену Партизан је имао преко најбољег стрелца ове сезоне, Рикардо је прихватио одличан пас Менига, шутирао је поред гола Гента, иако је на другој страни имао усамљеног Натха.

До истека првих 45 минута било је још неколико солидних прилика на обе стране, али нити једном у првом полувремену нека од екипа није упутила шут у оквир гола.

У наставку Партизан је први запретио, у 54. минуту после убацивања расположеног и очигледно жељног игре Менига Натхо је покуапо из прве, из тешке позиције, искоса са десне стране, није био прецизан.

Најбољу прилику Белгијанци су имали у 58. минуту, Чекватадзе је одлично у контранападу проиграо Ођиђа-Офоеа, који је шутирао са 16 метара, али је Поповић избио лопту у корнер.

Ипак, после убацивања из угла уследила је акција за вођство Гента. Остао је усамљен Самоис, са ивице шеснаестерца је центрирао, а иако на пет метара од гола Поповића Кумс је неометан главом лако сместио лопту у мрежу – 0:1.

У 61. минуту Поповић је оставио Партизан у игри. Опасни Ођођа-Офое је снажно шутирао са 17 метара, под пречку, али је голман црно-белих крајњим напором избио лопту у корнер.

Већ у следећем нападу још једна прилика за Гент, Чекватадзе је центрирао, Фортуна на другој лопти ногом захватио лопту, али је Поповић опет био на висини задатка.

Није Станојевић био задовољан дешавањима на терену, па је у 64. минуту извршио троструку измену, на етрен је уемсто Обрадовића, Натха и Менига послао Урошевића, Пантића и Јојића. Претходно је Лазара Марковића заменио Холендер.

Дуго се чекало на прилику, а велику је имао Партизан у 87. минуту, Вујачић је фантастично шутирао из велике удаљености, Булат је врховима прстију захватио лоту, која је потом погодила пречку. Имали су гости среће у тим тренуцима.

Поново је црногорски интернационалац био у центру пажње у првом минуту надокнаде, после убацивања из угла Вујачић је главом шутирао, голман Гента је сјајном интервенцијом спречио изједначење.