TSC činio čuda sa devetoricom, pa ispao na penale od hrabre Steaue

17

Sam pogled na rezultat govori o neverovatnom sledu događaja na utakmici u Sentu

TSC – FCSB 6:6, jedanaestercima 4:5 (4:4, 2:1)
Strelci: 1:0 – Milićević u 11, 2:0 – Duronjić u 13, 2:1 – Koman u 25, 2:2 – Man u 50, 3:2 – Antonić u 51, 3:3 – Man iz jedanaesterca u 63, 3:4 – Balaž autogol u 93, 4:4 – Tomanović u 90+4, 4:5 – Man u 104, 5:5 – Antonić u 105, 5:6 – Petre u 108, 6:6 – Tomanović u 117. minutu. Stadion u Senti. Bez prisustva publike. Sudija: Denis Higler (Holandija). Žuti kartoni: Zec, Ponjević (TSC). Crveni kartoni: Ponjević (TSC) u 44, Silađi (TSC) u 103. minutu.
TSC: Filipović, Balaž, Antonić, Babić (od 63. Banjac), Ponjević, Zec, Tomanović, Tumbasević, Milićević (od 115. Đurić), Lukić (od 75. Silađi), Duronjić (od 45+1. Petrović).
FCSB: Dukan, Krecu, Simion, Briceag, Pantea (od 21. Petre), Morutan, Perijanu, Pantiru, Man, Buziuk (od 46. Jon), Koman (od 73. Horsia).

Teško je prepričati šta se sve dogodilo u istorijskom, prvom meču TSC-a na domaćem terenu u Evropi.

Epilog, tim iz Bačke Topole eliminisan je i Evrope, najviše zahvaljujući sopstvenim greškama. Jer, kako objasniti da je Ponjević za kratko vreme dobio dva žuta kartona, uz to mu je jedan i oprošten.

Kako objasniti start iskusnog Silađija, za koji je na kraju prvog produžetka dobio direktan crveni karton i ostavio saigrače na cedilu.

Sa druge strane, koronom pokošeni FCSB (nekadašnja Steaua) je izdržala, iskoristila sve poklone domaćina i na kraju je izborila plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Velika šteta za TSC!

Tim iz Bačke Topole je najpre sa igračem manje došao do produžetaka u 94. minutu, potom je dva puta stizao prednost Rumuna u situaciji sa dva igrača manje, ali je pao na jedanaestercima, presudio je promašaj Banjca...

Tok meča:

0` Mnogo su zanimljivije informacije oko sastava tima bile iz tabora rumunskog tima, s obzirom da je FCSB imao ogromne kadrovske probleme, zbog činjenice da je virus korone pokosio stručni štab, ali igrački kadar.

Od članova stručnog štaba pozitivni na virus korona su Ovidiju Kurti (fizioterapeut), Marijuš Popa (trener golmana), Anton Petrea (šef stručnog štaba), Tomas Nojbert (kondicioni), Orea Kodorean (kondicioni), Sorin Kristof (fizioterapeut), Bogdan Stojka (video analitičar), Marijuš Januli (tim menadžer), Mihaj Stojka (sportski direktor).

U timu su pozitivni na virus korona Andrej Vlad, Andrej Miron, Darijuš Olaru, Julijan Kristea, Florin Tanase, Ovidiju Popesku, Jonut Vina, Andrej Pandele i Serđu Buš.

2` Dobar napad TSC-a, lopta je ubačena u šesnaesterac Rumuna, tražili su domaći igranje rukom gostiju i jedanaesterac, ali sudijska pištaljka ostala je nema.

11` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Sjajan centaršut sa deste strane, gotovo sa ivice šesnaesterca, odlično je glavom loptu zahvatio Milićević, koji je preciznim udarcem savladao Dukana – 1:0.

13` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Brzo je tim iz Bačke Topole duplirao prednost, Nenad Lukić je prelepo prošao dvojicu igrača FCSB-a, potom uposlio Duronjića, koji je „potkopao” lptu i po drugi put u kratkom vremenskom roku Dukan je vadio loptu iz mreže – 2:0.

21` Već prva izmena kod gostiju, iako na klupi za rezerve imaju tek trojicu igrača. Umesto Pantee na terenu je napadač Petre.

25` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Isplatio se rizik Rumunima, Krecu je odlično ubacio loptu ka Komanu, koji je savladao Filipovića i vratio svoj tim u igru – 2:1.

31` Đuro Zec je ušao u šesnaesterac i kad je protivnički igrač krenuo ka lopti, pokušao je da simulira jedanaesterac, zasluženo je dobio žuti karton.

34` Kakva glupost Dejana Ponjevića, krenuo je na loptu koja je bila mnogo bliža Krecuu, koji je posle duela sa igračem TSC-a pao kao pokošen, u kratkom vremenskom razmaku druga javna opomena za domaće.

39` Još jedan neoprezan start Ponjevića na Krecuu, holandski sudija ga je poslednji put opomenuo pred isključenje.

44` Ono što smo najavili nekoliko minuta ranije, dogodilo se u smiraj prvog poluvremena. Verovali ili ne, Ponjević je ponovo neoprezno startovao, ovoga puta na Morutanu, nije bilo dileme dobio je drugi žuti karton i morao je van terena. TSC i u drugom evropskom duelu ostaje sa desetoricom. Videlo se ovde i trenersko neiskustvo Zoltana Saba, koji je Ponjevića mogao i morao da izvuče iz igre.

45+1` Sabo je morao da vadi svoje i Ponjevićeve fleke, u igru je umesto napadača Duronjića poslao Petrovića.

45+2` Umalo da Rumuni izjednače, ali je Filipović odlično reagovao posle šuta Mana. Nedugo potom, sudija je poslao igrače oba tima u svlačionicu.

50` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Skupo je koštalo domaće isključenje Ponjevića. Kaznili su to Rumuni posle samo pet minuta drugog poluvremena, kad je Man natrčao na loptu i zakucao je u rašlje gola TSC-a - 2:2.

51` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Samo minut kasnije TSC ponovo vodi. Loša reakcija odbrane rumunskog tima, Dejan Antonić se odlično snašao i iskoristio poklon na novo vođstvo srpskog tima – 3:2.

52` Neverovatna greška Filipovića, očajno je procenio let lopte, Koman je glavom zahvatio loptu, ali u petercu nije bilo njegovih saigrača.

57` Zicer za Komana, ali je Tomanović izblokirao njegov udarac u situaciji kad su već svi videli loptu u golu TSC-a.

61` Šta je sve preživeo TSC! Čak četiri puta rumunski igrači su imali šansu u jednom napadu. Najpre je Koman dodao loptu do Mana, Balaž je izbio loptu sa gol-linije, potom je Filipović odbranio udarac rivala, pa su još dva udarca gostiju nekako izblokirana.

63` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Ipak, samo dva minuta kasnije poklekla je odbrana tima iz Bačke Topole. I to posle nove gluposti, ovoga puta Balaža. Mladi igrač domaćih je bez potrebe u svom šesnaestercu oborio Jona, kojem je prethodno dodao loptu Koman. Man je bio siguran sa bele tačke – 3:3.

64` Odmah je Sabo menjao, u igru je uveo Banjca umesto Babića.

78` Sjajnu priliku imao je Petre, ali je glavom iz neposredne blizine šutirao preko gola Filipovića.

85` Solidan pokušaj Banjca sa 25 metara, ali je na kraju lošije zahvatio loptu, koja je posle njegovog udarca otišla daleko od gola nekadašnje Steaue.

86` Probao je Silađi gotovo sa polovine terena da lobuje Dukana, koji je na gol liniji ipak stigao loptu.

90` Četvrti sudija pokazao je pet minuta nadoknade.

90+3` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Jon se lako oslobodio dvojice čuvara i centrirao gotovo sa gol-aut linije, a Balaž je nespretno reagovao i savladao svog golmana – 3:4.

90+4` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Krenuli su domaći sa centra i domah su izjednačili. Tomanović je primio dubinsku loptu u protivničkom šesnaestercu, izdržao je duel sa protivničkim igračima, iz okreta šutirao i doneo izjednačenje – 4:4.

90+6` Holandski sudija odsvirao je kraj drugog poluvremena. Slede produžeci, dva puta po 15 minuta. I slede nova uzbuđenja u neverovatnom susretu u Senti.

95` Prva, velika prilika u prvom produžetku, posle centrašuta Jona glavom je tukao Man, srećom bio je zamalo neprecizan.

98` Šansa meča za Silađija, umakao je odbrani FCSB-a, izašao u situaciju „jedan na jedan” sa Dukanom, koji je uspeo da mu odbrani udarac. Velika šteta!

103` Direktan crveni karton za Silađija, posle starta sa leđa na Perijanua, kojeg je potom i nagazio. Nema dileme, holandski arbitar deli lekcije srpskim sudijama kako se donose odluke. Ujedno, zbog protesta žuti karton dobio je Tomanović.

104` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Odmah su Rumuni kaznili TSC, Man je postigao het-trik, sada je izuzetno težak zadatak pred Topolčanima.

105` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Tomanović je centirao sa leve strane, a Antonić zahvatio volej i doneo novo izjednačenje, Ne-ve-ro-va-tno!!!

108` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Brojčanu prednost Rumuni su ponovo iskoristili, lako je Panciru prošao po levoj strani, dodao je do Petrea, koji je rutinski savladao Filipovića.

115` Poslednja izmena na meču, Đurić je u igru ušao umesto Milićevića.

116` Kontra Rumuna, lako su naravno stigli do gola TSC-a, ali je Petre možda i prerano šutirao, sa 22-23 metra, Filipović je bio siguran.

117` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Ovo nije realno. Drugi put je TSC izjednačio sa dva igrača manje! Banjac se fantastično snašao, centrirao je sa ivice šesnaesterca, na drugoj stativi Tomanović je prelepo glavom plasirao loptu u mrežu FCSB-a – 6:6.

120` Dva minuta nadoknade pokazao je četvrti sudija. Biće ovo najduža dva minta u karijerama igrača TSC-a.

120+2` Junački je tim iz Baćke Topole stigao do jedanaesteraca. Da je pravde, oba tima bi išla u narednu rundu, TSC zbog načina na koji je odigrao meč, FCSB zbog svega što ga je zadesilo pre meča i takođe ogromne borbenosti. Ali, jedanaesterci će odlučivati o tome ko će u treće kolo.

Penali:

- 1:0 – Tomanović je bio hladan kao špricer, Dukan nije imao šanse.

- 1:1 – Filipović je pogodio stranu, ali je udarac Morucana bio izuzetno precizan.

- 2:1 – Sada je i Dukan pogodio stranu, ali je Zec bio sjajan, nije rumunski čuvar mreže imao šansu.

- 2:2 – Perijanu ima 18 godina, ali je bez ikakvih problema realizovao penal, vrlo elegantno je plasirao loptu u gol.

- 2:2 – Loše je šutirao mladi Banjac, Dukan je pročitao njegov udarac i sada FCSB ima šansu da dođe do prednosti.

- 2:3 – Iskoristili su odmah šansu gosti, Panciru je lako savladao Filipovića.

- 3:3 – Antonić je vratio sigurnost i ijednačenje, lako je pogodio sa bele tačke.

- 3:4 – Petre je takođe poslao Filipovića u jednu, a loptu u drugu stranu. Golman TSC-a je bio daleko od toga da odbrani makar jedan penal.

- 4:4 – Rezervista Đurić je ostavio TSC u igri, snažno je šutirao i savladao Dukana.

- 4:5 – Denis Man je iskoristio prvu meč loptu, i on je poslao loptu u desni ugao Filipovićevog gola, golman domaćih ponovo je otišao na drugu stranu.