Данска избацила Ирце у бараж, Швајцарци са Гибралтара на ЕП

0

Фудбалска репрезентација Швајцарске пласирала се на Европско првенство 2020. године, пошто је на гостујућем терену победила Гибралтар са 6:1, у квалификационој Групи Д

Двоструки стрелац био је Седрик Итен, у 10. и 84. минуту, а голове су постигли још Рубен Варгас у 50, Кристијан Фаснахт у 57, Лорис Бенито у 75. и Гранит Џака у 86. минуту. Једини гол за Гибралтар постигао је Рис Стајч у 74. минуту.

Швајцарска је прва у групи са 17 бодова, а друга је Данска са 16 бодова, која се вечерас пласирала на Европско првенство ремијем у Даблину против Републике Ирске.

Данска је повела у 73. минуту голом Мартина Брајтвајта, а домаћи су изједначили голом Мета Доертија у 85. минуту. Ирци ће играти у баражу.

Семафор десетог кола Д групе квалификација за ЕП:
Република Ирска – Данска 1:1 (Доерти 85 - Брајтвајт 73)
Гибралтар – Швајцарска 1:6 (Стајч 74 - Итен 10, 84, Варгас 50, Фаснахт 57, Бенито 75, Џака 86)
Слободна је Грузија.
Табела: Пвајцарска 17 бодова, Данска 16, Република Ирска 13, Грузија 8, Гибралтар без бодова.