Nemačka sa igračem manje zgazila Estoniju, Poljska bolja od Severne Makedonije, remi Velsa i Hrvatske, poraz Slovenije (VIDEO)

0

Pobede Holandije, Rusije, Belgije, Mađarske...

Fudbaleri Holandije, Rusije, Belgije, Mađarske i Škotske zabeležili su večeras pobede u utakmicama osmog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Holandija je na gostovanju u Minsku pobedila Belorusiju sa 2:1 u meču Grupe C. Junak trijumfa bio je Žoržinjo Vajnaldum, strelac oba pogotka za „oranje”.

Vodeći gol postigao je 32. minutu, da bi u 41. povisio na 2:0. Belorusija je drugom delu samo uspela da ublaži poraz preko Stanislava Draguna u 54. minutu.

Holandija posle šest odigranih utakmica ima 15 bodova, tri više od Nemačke koja ima i meč manje, dok je Belorusija peta sa četiri.

Rusija je takođe u gostima na Kipru upisala pobedu od 5:0 u utakmici Grupe I. Ovim trijumfom Rusija je obezbedila plasman na Evropsko prvenstvo, pošto dva kola pre kraja ima 21 bod, 11 više od trećeplasiranog Kipra.

Škotska je na svom terenu sa 6:0 pobedila San Marino, a ranije danas prvoplasirana Belgija je sa 2:0 pobedila Kazahstan.

Mađarska je u Grupi E sa 1:0 pobedila Azerbejdžan u Budimpešti.

Fudbalska reprezentacija Nemačke pobedila je večeras u gostima Estoniju sa 3:0 u osmom kolu Grupe C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

"Panceri" su do trijumfa došli iako su od 14. minuta ostali s igračem manje na terenu nakon što je direktan crveni karton dobio Emre Čan.

Sva tri gola viđena su u drugom poluvremenu, a otpor Estonaca prvi je "probio" Ilkaj Gundogan u 52, da bi isti igrač samo četiri minuta kasnije povisio na 2:0.

Konačan rezultat postavio je Timo Verner u 71. minutu.

Nemačka se ovom pobedom izjednačila na prvom mestu Grupe C sa Holandijom, koja je ranije danas sa 2:1 pobedila Belorusiju.

U Grupi G bilo je dosta uzbuđenja, a Poljska je pobedom od 2:0 nad Severnom Makedonijom izborila plasman na Evropsko prvenstvo, dok je Austrija načinila veliki iskorak ka prvenstvu Evrope trijumfom od 1:0 nad Slovenijom.

Dva kola pre kraja Poljska je prva u Grupi G sa 19 bodova, Austrija ima tri manje, dok Slovenija i Severna Makedonija imaju po 11.

U Grupi E Vels i Hrvatska igrali su nerešeno 1:1. Vlašić je doneo prednost Šahovničarima, izjednačio je Geret Bejl u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.