Portugalci gaze, Ronaldo postigao četiri gola, Englezi bolji od tzv. Kosova u čudnom meču

2

Gordi Albion u čudnom meču slavio protiv tzv. Kosova, velika tri boda Češka osvojila u Podgorici

Engleska je nastavila sa pobedama, Gordi Albion je savladao i selekciju lažne države Kosovo. Doduše, gosti su poveli u prvom minutu pogotkom Beriše.

Do poluvremena Englezi su lako preokrenuli, postigli su čak pet golova, od toga mladi Sančo dva u razmaku od tri minuta.

Gosti su sa dva brza gola početkom drugog poluvremena vratili kakvu-takvu neizvesnost, ali je to bilo sve od duela igranog u Sautemptonu.

U Podgorici Crna Gora je odolevala Češkoj u prvom poluvremenu, ali su „Knedličke“ sa dva brza pogotka u nastavku rešili sve dileme i vratili se na drugu poziciju u grupi.

Litvanci su odigrali egal poluvreme sa Portugalcima, ali nisu uspeli da zaustave Kristijana Ronalda. Najbolji igrač evropskog prvaka postigao je četiri pogotka, za drugi uzastopni trijumf u gostima svog tima u ovim kvalifikacijama.

Turska na gostovanju Moldaviji i Francuska protiv Andore na domaćem terenu, ostvarili su očekivane pobede, te su za po tri boda odmakli Islandu.

„Ledeni” su kiksirali na teškom gostovanju Albaniji, primili su čak četiri, a postigli dva pogotka, te su sebi zagorčali život u nastavku kvalifikacija.

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2020. godine
A grupa:
Crna Gora – Češka 0:3 (Suček 54, Masopust 58, Darida 90+4. jedanaesterac)
Engleska – tzv. Kosovo 5:3 (Sterling 8, Kejn 19, Vojvoda 38. autogol, Sančo 44, 45+1 – Beriša 1, 49, Muriki 54. jedanaesterac)
Slobodna: Bugarska
Tabela: Engleska (meč manje) 12 bodova, Češka 9, tzv. Kosovo 8, Crna Gora i Bugarska po 2.
B grupa:
Luksemburg – Srbija 1:3 (Mitrović 36, 78, Radonjić 55 – Turpel 66)
Litvanija – Portugalija 1:5 (Andriuskevičijus 28 – Ronaldo 7. jedanaesterac, 62, 65, 76, Karvaljo 90+2)
Slobodna: Ukrajina
Tabela: Ukrajina 13, Portugalija (meč manje) 8, Srbija 7, Luksemburg 4, Litvanija 1.
C grupa:
Estonija – Holandija 0:4 (Babel 17, 48, Depaj 76, Vijnaldum 87)
Severna Irska – Nemačka 0:2 (Halstenberg 48, Gnabri 90+3)
Slobodna: Belorusija
Tabela: Nemačka i Severna Irska po 12, Holandija (meč manje) 9, Belorusija 3, Estonija bez bodova.
D grupa:
Švajcarska – Gibraltar 4:0 (Zakaria 37, Mehmedi 43, Rodrigez 45+4, Gavranović 87)
Gruzija – Danska 0:0
Slobodna: Republika Irska
Tabela: Republika Irska 11, Danska 9, Švajcarska (meč manje) 8, Gruzija 4, Gibraltar bez bodova.
E grupa:
Azerbejdžan – Hrvatska 1:1 (Kalizada 72 – Modrić 11. jedanaesterac)
Mađarska – Slovačka 1:2 (Soboslai 50 – Mak 40, Boženik 56)
Slobodan: Vels
Tabela: Hrvatska 10, Slovačka i Mađarska po 9, Vels (meč manje) 6, Azerbejdžan 1.
F grupa:
Švedska – Norveška 1:1 (Forsberg 60 – Johansen 45)
Španija – Farska Ostrva 4:0 (Rodrigo 13, 50, Alkaser 90, 90+3)
Rumunija – Malta 1:0 (Puškaš 47)
Tabela: Španija 18, Švedska 11, Rumunija 10, Norveška 9, Malta 3, arska Ostrva bez bodova.
G grupa:
Slovenija – Izrael 3:2 (Verbič 43, 90, Bezjak 66 – Natho 50, Zahavi 63)
Letonija – Severna Makedonija 0:2 (Pandev 14, Bardi 17)
Poljska – Austrija 0:0
Tabela: Poljska 13, Slovenija 11, Austrija 10, Severna Makedonija i Izrael po 8, Letonija bez bodova.
H grupa:
Albanija – Island 4:2 (Dermaku 32, Hisaj 52, Roši 78, Čikaleši 83 – Sigurdson 47, Sigtorson 58)
Moldavija – Turska 0:3 (Tosun 37, 80, Turuk 58)
Francuska – Andora 3:0 (Koman 18, Lengle 52, Ben Jeder 90+1)
Tabela: Francuska i Turska po 15, Island 12, Albanija 9, Moldavija 3, Andora bez bodova.
I grupa:
San Marino – Kipar 0:4 (Kusulos 2, 73, Papulis 39, Artimatas 75)
Rusija – Kazahstan 1:0 (Fernandes 89)
Škotska – Belgija 0:4 (Lukaku 9, Vermalen 24, Aldervereld 32, De Bruine 82)
Tabela: Belgija 18, Rusija 15, Kazahstan i Kipar po 7, Škotska 6, San Marino bez bodova.
J grupa:
Jermenija – BiH 4:2 (Mhitarjan 3, 66, Hambardžumjan 77, Lončar 90+5. autogol – Džeko 13, Gojak 70)
Finska – Italija 1:2 (Puki 72. jedanaesterac – Imobile 59, Žoržinjo 79. jedanaesterac)
Grčka – Lihtenštajn 1:1 (Masuras 33 – Salanović 85)
Tabela: Italija 18, Finska 12, Jermenija 9, BiH 7, Grčka 5, Lihtenštajn 1.