Почетна / Фудбал / Широм планете

Јерменија победила Босну, Шпанија и Италије максималне, Грчка без победе против Лихтенштајна (ВИДЕО)

Фудбалска репрезентација Јерменије победила је данас у Јеревану селекцију Босне и Херцеговине са 4:2, у утакмици шестог кола Групе Ј у квалификацијама за Европско првенство 2020. године.

Јерменија је повела у трећем минуту голом Хенрика Мхитарјана, а изједначио је Един Џеко у 13. минуту. Мхитарјан је други гол постигао у 66. минуту, а четири минута касније изједначио је Амер Гојак.

Ново вођство домаћима донео је Ованес Амбарцумјан у 77. минуту, а коначан резултат поставио је аутоголом Стјепан Лончар у петом минуту надокнаде времена.

После шест утакмица Јерменија је трећа на табели са девет бодова, а Босна заузима четврто место са седам бодова.

Италија је у Групи Ј са 2:1 победила Финску у Хелсинкију и дошла на корак од пласмана на Европско првенство.

Репрезентација Италије има 18 бодова, шест више од другопласиране Финске, а девет од Јерменија која је трећа.

Грчка је направила непријатно изненађење ремијем 1:1 на свом терену са Лихтенштајном и са пет бодова има мале шансе за пласман на Европско првенство.

Фудбалска репрезентација Швајцарске победила је данас Гибралтар са 4:0, у петом колу Групе Д квалификација за Европско првенство.

Швајцарска се тако вратила у игру за пласман на континентални шампионат, пошто је Данска играла нерешено без голова са Грузијом у Тбилисију.

Ирска и даље води са 11 бодова, два више од Данске, а три од Швајцарске, која има утакмицу мање.

Грузија има мале шансе да се пласира, док Гибралтар има свих пет пораза.

Фудбалске репрезентације Шпаније и Италије задржале су максималне учинке и после вечерашњих утакмица шестог кола квалификација за Европско првенство.

Шпанија је са 4:0 победила Фарска Острва у Хихону и са 18 бодова је прва на табели Групе Ф.

Шведска је играла 1:1 са Норвешком, па за водећим тимом заостаје седам бодова.

Трећа је Румунија са 10, испред Норвешке која има девет бодова, док Малта и Фарска Острва немају шансу за пласман на континентални шампионат.

Голове са свих мечева можете погледати ОВДЕ.