Marez golom u 95. minutu odveo Alžir u finale AKN na megdan Senegalu (VIDEO)

1

Tunis i Senegal promašili po penal, na kraju odlučio autogol u 100. minutu

Senegal je drugi put u finalu Kupa afričkih nacija. Pre 17 godina je borbu za trofej izgubio od Kameruna. Na turniru u Egiptu se posle velike drame u polufinalu i produžetaka protiv Tunisa izborio za novu šansu da osvoji kontinentalni trofej.

Tragičar utakmice je defanzivac Tunišana Dilan Bron koji je postigao autgol u 100. minutu. Junak meča je golman Senegala Gomis, koji je uspeo da odbrani jedanaesterac u regularnom delu odnosno u 75. minutu, a pored toga zaustavio je čak sedam udaraca u okvir gola.

Najbolju priliku za Tunis propustio je Kazri u 38. minutu, kada je izašao sam ispred golmana Senegala, ali je Gomis maestralno odreagovao.

U drugom poluvremenu Tunis se oslobodio pritiska i želeo da je da što pre stigne do vodećeg gola. Selektor Žires je napravio dve izmene, koje su donele promenu na terenu. Ferjani Sasi je u 47. minutu propustio odličnu priliku, a posle njega je sa distance još jednom pripretio Kazri.

U 75. minutu Badu Ndaje je srušio Slitija, a sudija iz Etiopije Bamlak je pokazao na jedanaesterac.

Sasi je preuzme odgovornost, ali je Gomis maestralno odreagovao i zaustavio njegov šut.

Samo pet minuta kasnije još jedan jedanaesterac, ali za Senegal. Bron je srušio Dijanjea. Saivet je uzeo loptu, ali je promašio je ceo gol. Do kraja meča nije bilo šansi.

U produžecima je vođena velika borba, a drama je dostigla vrhunac u 119. minutu kad je sudija Bamlak dosudio jedanaesterac za Tunis, ali je posle pregleda snimka promenio odluku i loptu dodelio Senegalu.

Rijad Marez je golom u 95. minutu protiv Nigerije za 2:1 odveo Alžir u finale na megdan Senegalu.

Semafor osmine finala Afričkog kupa nacija:

Maroko – Benin 1:1 - 1:4 jedanaesterci (1:1, 0:0)

Senegal – Uganda 1:0 (1:0)

Nigerija – Kamerun 3:2 (1:2)

Južna Afrika – Egipat 1:0 (0:0)

Madagaskar – DR Kongo 2:2 - 4:2 jedanaesterci (2:2, 1:1)

Alžir – Gvineja 3:0 (1:0)

Mali – Obala Slonovače 0:1 (0:0)

Gana – Tunis 1:1 - 4:5 jedanaesterci (1:1, 0:0)

Semafor četvrtfinala Afričkog kupa nacija:

Senegal – Benin 1:0 (Gaj 69)

Nigerija – Južna Afrika 2:1 (Čukvueze 27, Tros-Ekong 89 - Zungu 71)

Obala Slonovače – Alžir 1:1 - 3:4 jedanaesterci (Kodžia 62 - Feguli 20)

Madagaskar – Tunis 0:3 (Sasi 52, Msakni 60, Sliti 90+3)

Semafor polufinala Afričkog kupa nacija:

Senegal – Tunis 1:0 (Bron 100. autogol)

Alžir Nigerija 2:1 (Trost-Ekong 40. autogol, Marez 90+5 - Igalo 73. jedanaesterac)