Gaj prekratio muke Beninu, Mane sa Senegalom u polufinalu, Nigerija do pobede u 89. minutu (VIDEO)

0

Po prvi put na ovom turniru korišćen je VAR, u 75. minutu Maneu je poništen gol

Senegal je prvi polufinalista Afričkog kupa nacija, pošto je posle dosta muke, ali strpljivom igrom uspeo da slavi protiv Benina 1:0.

Idriza Gaj iz Evertona je prekinuo bajku jednog od najvećih iznenađenja na ovom turniru.

Senegal je želeo je da što pre dođe do gola. Imali su Mane i družina u prvih desetak minuta dve, tri odlične prilike, ali nisu uspeli da stignu do gola, odnosno golman Benina je ponovo bio maestralan, kao što je to slučaj bio u osmini finala.

U drugom poluvremenu ista priča. Senegal je napadao, ali je egzekucija bila loša. U 69. minutu je usledila prava erupcija oduševljenja na stadionu. U glavnoj ulozi Mane, uposlio je Idrizu Gaja, koji je prošao dvojicu igrača i izašao jedan na jedan sa golmanom Benina, koji je u ovoj situaciji bio nemoćan.

Po prvi put na ovom turniru kao što je i najavljeno korišćen je VAR. U 75. minutu Sadio Mane je postigao gol, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd, a posle pregledanog snimka on je poništio gol, jer je napadač Liverpula za 20 centimetara bio ispred defanzivca Benina.

Senegal će u polufinalu na boljeg iz okršaja Madagaskar - Tunis.

Nigerija je golom Trost-Ekonga polse kornera u 89. minutu eliminisala Južnu Afriku (2:1) i u polufinalu čeka boljeg iz duela Obala Slonovače Alžir.