Preokret Galskih petlova, Nemci na pragu ispadanja u B diviziju, Mažić dosudio dva penala!

1

Svakom je pripalo po poluvreme, ali ubedljivija polovina Galskim petlovima, pa su na kraju glasno zakukurikali u predgrađu Pariza: Francuska – Nemačka 2:1

Naš arbitar Milorad Mažić imao je težak zadatak i može se reći da ga je hrabro obavio. Dosudio je dva jedanaesterca, ali dosuđivanje drugog trebao je da preskoči.

Nemci su došli do vođstva u 14. minutu posle prve povezane akcije, ali i uz dosta sreće: Sane je prodro po desnoj strani i centrirao, a lopta je pogodila u nadlakticu štopera Kimpembea koji je u padu pokušao da ga blokira.

Na njegovu žalost, bio je u sopstvenom petercu, pa je arbitar Mažić pokazao na belu tačku, a Kros je jedanaesterac pretvorio u vođstvo – 0:1.

Semafor Grupe 1 A divizije:

Francuska – Nemačka 2:1 (Grizman 62, 80. jedanaesterac – Kros 14. jedanaesterac)

Slobodna je bila Holandija.

Tabela: Francuska 7 bodova, Holandija (meč manje) 3, Nemačka 1.

Pet minuta kasnije i druga šansa za Pancere, zamalo da sve, a najviše sebe, baš šokiraju: očigledno raspoloženi Sane posla je pas prema isturenom Verneru, ali golman Petlova Loris bio je budan i presekao je centaršut.

Ofanziva gostiju je nastavljena u 24. minutu: posle kornera Krosa, Ginter je pogodio sam ugao, ali je Loris ponovo na pravom mestu.

Svetski šampioni kao da su zalutali u predgrađe Pariza, bili su nemi posmatrači dominacije Nemačke, koji ne samo da su stekli vođstvo, nego su i preko 60 odsto imali posed lopte.

B divizija: Četvrta pobeda Ukrajinaca
Ukrajina hara B divizijom, imaju stopostotan učinak, sve četiri pobede, ovoga puta i protiv Češke (1:0).
Dobro prvo poluvreme, a zrelije šanse Ukrajinci su krunisali vođstvom maltene na putu ka svlačionici.
U 35. minutu Malinovski ne koristi prvu šansu, ali u 43. to nadoknađuje tako što je doneo vođstvo: akcija je dugo trajala, usledio je povratni pas Jarenčuka na 23 metra, a Malinovski je veoma precizan – 1:0.
Malo manje angažovanja u nastavku, ali nije prošlo bez šansi, ali ostala je minimalna pobeda domaćina.
Semafor Grupe 1 B divizije:
Ukrajina – Češka 1:0 (Malinovski 43)
Slobodna je bila Slovačka.
Tabela: Ukrajina 9, Češka 3, Slovačka bez bodova.

Gali u prvom delu nisu napravili maltene ništa vredno pažnje. Najistureniji, Grizman, Embape i Žiru teško da su više od par puta pipnuli loptu, nešto konkretnije pokušao je ovaj poslednji u 45. minutu, ali je umesto mreže, pogodio severnu tribinu. Tako se završilo prvo poluvreme.

Domaćini su u nastavak ušli mnogo agilnije, prva prilika, i to velika, već u 51. minutu: trenutno jedan od najboljih na svetu, Embape, dobio je odličan pas ispred samog gola Nemačke, ali nije se dobro snašao, što ne liči na njega, golman Nojer uhvatio mu je „živu” loptu.

Ali, bilo je to dovoljno da publika na stadionu Francuska živne i napumpa vetar u krila Petlovima, ako ništa drugo, bar da izjednače, da ne dozvole da ih Panciri ponovo pobede na ovom stadionu posle pet godina. Tad su, doduše u prijateljskom meču, izgubili 1:2.

C divizija: Crvenilo u LJubljani, mreže mirne
Malo dobrog fudbala viđeno je u Stožicama u glavnom gradu Slovenije LJubljani, ali zato čak tri crvena kartona.
Prvi je pod tuševe otišao Kipranin Kastanos, već u 66. minutu zbog drugog žutog kartona.
Posle njega domaćin Iličić, u 90, takođe zbog dve vezane javne opomene, dok ih je sve prevazišao vezista Kipra Demetreu dobivši direktan crveni, pa još u 90+6!
Semafor Grupe 3 C divizije:
Slovenija – Kipar 1:1 (Skubič 83 – Papulis 37)
Norveška – Bugarska 1:0 (Eljunusi 31)

Tabela: Norveška i Bugarska po 9, Kipar 4, Slovenija 1.

Semafor Grupe 4 B divizije:

Republika Irska – Vels 0:1 (Vilson 58)

Slobodna je bila Danska.

Tabela: Vels 6, Danska (meč manje) 3, Republika Irska 1.

Podrška je delovala, u 62. minutu semafor pokazuje da su Francuzi izjednačili: Grizman je pogodio iz laganog skoka posle centaršuta Lukasa Ernandeza. Ostavljen je sam u srcu šesnaesterca, što je veoma kažnjivo.

Na prvi pogled nekom je moglo da deluje da je slučajno pogodio, trzajem glave, ali ne treba zaboraviti da se radi o vrhunskom majstoru, bez obzira što glavom ne pogađa baš svaki dan, jedan je došao, u pravi čas – 1:1.

Da Nemci više nisu „oni” Nemci, pokazalo se u 79. minutu, kad su Francuzi preokrenuli: Matuidi je sa loptom uleteo u šesnaesterac, a potom se okliznuo i pao preko Humelsove ispružene noge, a Mažić je ponovo pokazao na belu tačku, ovoga puta u korist domaćina. Loptu je namestio Grizman i to je 2:1.

Drugi poraz Nemaca u grupi, još nemaju pobedu u Ligi nacija. „Zadnje” vreme došlo, za utehu, postigli su prvi gol...

D divizija: Čudo sa stene, druga pobeda Gibraltara u istoriji!
Pošto su u prošlom kolu Lige nacija ostvarili prvu pobedu u takmičarskim mečevima u istoriji, momci iz Gibraltara ponovo su obradovali malobrojne, ali ponosne sugrađane: gde je prva, tu je i druga pobeda, ovoga puta nad Lihtenštajnom posle preokreta – 2:1!
Gosti su poveli već u 15. minutu, sa prednošću otišli na odmor da na miru isplaniraju rutinsku igru do kraja.
Međutim, hrabrim reprezentativcima Gibraltara takva zamisao nije se svidela, a da sve bude lepše po njih, okrenuli su rezultat za pet minuta!
Prvo u 61. minutu pogotkom Kabrere na dodavanje Kasćijara, a potom u 66. minutu Čipolina donosi ogromnu radost. Inače, to je isti onaj strelac istorijskog gola u pomenutom prošlom kolu, kad su minimalno slavili u Jermeniji. I ovaj meč ulazi u istoriju: prvi put su dali dva gola na takmičarskohj utakmici.
Semafor Grupe 1 D divizije:
Kazahstan – Andora 4:0 (Sejdakmet 21, Turjusbek 39, Gomez 61. autogol, Murtazajev 74)
Letonija – Gruzija 0:3 (Kankava 8, Gvila 29, Čakvetadze 61)
Tabela: Gruzija 12, Kazahstan 5, Letonija i Andora po 2.
Semafor Grupe 4 D divizije:
Jermenija – Makedonija 4:0 (Piceli 12, Movsijan 68, Gazarijan 81, Mktarijan 90+4)
Gibraltar – Lihtenštajn 2:1 (Kabrera 61, Čipolina 66 – Salanović 15)

Tabela: Makedonija 9, Jermenija i Gibraltar po 6, Lihtenštajn 3.