Преокрет Галских петлова, Немци на прагу испадања у Б дивизију, Мажић досудио два пенала!

1

Сваком је припало по полувреме, али убедљивија половина Галским петловима, па су на крају гласно закукурикали у предграђу Париза: Француска – Немачка 2:1

Наш арбитар Милорад Мажић имао је тежак задатак и може се рећи да га је храбро обавио. Досудио је два једанаестерца, али досуђивање другог требао је да прескочи.

Немци су дошли до вођства у 14. минуту после прве повезане акције, али и уз доста среће: Сане је продро по десној страни и центрирао, а лопта је погодила у надлактицу штопера Кимпембеа који је у паду покушао да га блокира.

На његову жалост, био је у сопственом петерцу, па је арбитар Мажић показао на белу тачку, а Крос је једанаестерац претворио у вођство – 0:1.

Семафор Групе 1 А дивизије:

Француска – Немачка 2:1 (Гризман 62, 80. једанаестерац – Крос 14. једанаестерац)

Слободна је била Холандија.

Табела: Француска 7 бодова, Холандија (меч мање) 3, Немачка 1.

Пет минута касније и друга шанса за Панцере, замало да све, а највише себе, баш шокирају: очигледно расположени Сане посла је пас према истуреном Вернеру, али голман Петлова Лорис био је будан и пресекао је центаршут.

Офанзива гостију је настављена у 24. минуту: после корнера Кроса, Гинтер је погодио сам угао, али је Лорис поново на правом месту.

Светски шампиони као да су залутали у предграђе Париза, били су неми посматрачи доминације Немачке, који не само да су стекли вођство, него су и преко 60 одсто имали посед лопте.

Б дивизија: Четврта победа Украјинаца
Украјина хара Б дивизијом, имају стопостотан учинак, све четири победе, овога пута и против Чешке (1:0).
Добро прво полувреме, а зрелије шансе Украјинци су крунисали вођством малтене на путу ка свлачионици.
У 35. минуту Малиновски не користи прву шансу, али у 43. то надокнађује тако што је донео вођство: акција је дуго трајала, уследио је повратни пас Јаренчука на 23 метра, а Малиновски је веома прецизан – 1:0.
Мало мање ангажовања у наставку, али није прошло без шанси, али остала је минимална победа домаћина.
Семафор Групе 1 Б дивизије:
Украјина – Чешка 1:0 (Малиновски 43)
Слободна је била Словачка.
Табела: Украјина 9, Чешка 3, Словачка без бодова.

Гали у првом делу нису направили малтене ништа вредно пажње. Најистуренији, Гризман, Ембапе и Жиру тешко да су више од пар пута пипнули лопту, нешто конкретније покушао је овај последњи у 45. минуту, али је уместо мреже, погодио северну трибину. Тако се завршило прво полувреме.

Домаћини су у наставак ушли много агилније, прва прилика, и то велика, већ у 51. минуту: тренутно један од најбољих на свету, Ембапе, добио је одличан пас испред самог гола Немачке, али није се добро снашао, што не личи на њега, голман Нојер ухватио му је „живу” лопту.

Али, било је то довољно да публика на стадиону Француска живне и напумпа ветар у крила Петловима, ако ништа друго, бар да изједначе, да не дозволе да их Панцири поново победе на овом стадиону после пет година. Тад су, додуше у пријатељском мечу, изгубили 1:2.

Ц дивизија: Црвенило у Љубљани, мреже мирне
Мало доброг фудбала виђено је у Стожицама у главном граду Словеније Љубљани, али зато чак три црвена картона.
Први је под тушеве отишао Кипранин Кастанос, већ у 66. минуту због другог жутог картона.
После њега домаћин Иличић, у 90, такође због две везане јавне опомене, док их је све превазишао везиста Кипра Деметреу добивши директан црвени, па још у 90+6!
Семафор Групе 3 Ц дивизије:
Словенија – Кипар 1:1 (Скубич 83 – Папулис 37)
Норвешка – Бугарска 1:0 (Елјунуси 31)

Табела: Норвешка и Бугарска по 9, Кипар 4, Словенија 1.

Семафор Групе 4 Б дивизије:

Република Ирска – Велс 0:1 (Вилсон 58)

Слободна је била Данска.

Табела: Велс 6, Данска (меч мање) 3, Република Ирска 1.

Подршка је деловала, у 62. минуту семафор показује да су Французи изједначили: Гризман је погодио из лаганог скока после центаршута Лукаса Ернандеза. Остављен је сам у срцу шеснаестерца, што је веома кажњиво.

На први поглед неком је могло да делује да је случајно погодио, трзајем главе, али не треба заборавити да се ради о врхунском мајстору, без обзира што главом не погађа баш сваки дан, један је дошао, у прави час – 1:1.

Да Немци више нису „они” Немци, показало се у 79. минуту, кад су Французи преокренули: Матуиди је са лоптом улетео у шеснаестерац, а потом се оклизнуо и пао преко Хумелсове испружене ноге, а Мажић је поново показао на белу тачку, овога пута у корист домаћина. Лопту је наместио Гризман и то је 2:1.

Други пораз Немаца у групи, још немају победу у Лиги нација. „Задње” време дошло, за утеху, постигли су први гол...

Д дивизија: Чудо са стене, друга победа Гибралтара у историји!
Пошто су у прошлом колу Лиге нација остварили прву победу у такмичарским мечевима у историји, момци из Гибралтара поново су обрадовали малобројне, али поносне суграђане: где је прва, ту је и друга победа, овога пута над Лихтенштајном после преокрета – 2:1!
Гости су повели већ у 15. минуту, са предношћу отишли на одмор да на миру испланирају рутинску игру до краја.
Међутим, храбрим репрезентативцима Гибралтара таква замисао није се свидела, а да све буде лепше по њих, окренули су резултат за пет минута!
Прво у 61. минуту поготком Кабрере на додавање Касћијара, а потом у 66. минуту Чиполина доноси огромну радост. Иначе, то је исти онај стрелац историјског гола у поменутом прошлом колу, кад су минимално славили у Јерменији. И овај меч улази у историју: први пут су дали два гола на такмичарскохј утакмици.
Семафор Групе 1 Д дивизије:
Казахстан – Андора 4:0 (Сејдакмет 21, Турјусбек 39, Гомез 61. аутогол, Муртазајев 74)
Летонија – Грузија 0:3 (Канкава 8, Гвила 29, Чакветадзе 61)
Табела: Грузија 12, Казахстан 5, Летонија и Андора по 2.
Семафор Групе 4 Д дивизије:
Јерменија – Македонија 4:0 (Пицели 12, Мовсијан 68, Газаријан 81, Мктаријан 90+4)
Гибралтар – Лихтенштајн 2:1 (Кабрера 61, Чиполина 66 – Салановић 15)

Табела: Македонија 9, Јерменија и Гибралтар по 6, Лихтенштајн 3.

Kоментари (1)

Pedja

Mazic direktno odlucio pobednika. Svirao je nepostojeci penal za Francusku cime je odlucen pobednik.