Шпанија тек после пенала до меча за одбрану евро круне, три гола Коеља за финале Португалије (ВИДЕО)

0

После првог полуфинала на 11. Европском првенству у футсалу у Словенији јасно је било да од истог поретка као на прошлом ЕП нема ништа, пошто је Португалија у полуфиналу била боља од Русије - 3:2

Пре две године на континенталном шампионату у Србији поредак је био следећи: 1. Шпанија, 2. Русија, 3. Казахстан.

После првог полуфинала на 11. Европском првенству у футсалу у Словенији јасно је да од истог поретка нема ништа, пошто је Португалија у полуфиналу била боља од Русије - 3:2.

Русија је повела рано, у 4. минуту преко Лиме, преокрет је уследио у последњих десетак минута у режији презимењака, Андреа и Бруна Коеља. Прво је Андре изједначио у 31. минуту, пресекао је лопту и са позиције одакле се изводи казнени ударац изједначио (1:1), а онда у 36. минуту донео преокрет после корнера - 2:1.

Руси су кренули у напад са петорицом, што је Бруно искористио и 56 секунди пре краја преко целог терена погодио празан гол. Лима, који је отворио гол серију, уједно је и закључио ублаживши пораз 50 секунди пре краја.

Још већа драма виђена је у другом полуфиналу, у коме су браниоци титуле Шпанци тек после продужетака и казнених удараца допли до прилике да дођу до осмог злата на 11. Европском првенству.

Казахстан је минут пре краја голом Дагласа Жуниора изборио продужетке, а два минута пре њиховог краја голом Жаманкулова и казнене ударце. Тамо је Тајнан промашио и Шпанија је изборила нови меч за злато.

Шпанија је на досадашњих десет турнира освојила седам титула (1996, 2001, 2005, 2007, 2010, 2012, 2016), Италија две (2003, 2014), а Русија једну (1999).

Семафор четвртфинала 11. Европског првенства:

Србија - Казахстан 1:3 (0:1)

Словенија - Русија 0:2 (0:0)

Украјина - Шпанија 0:1 (0:1)

Португлија - Азербејџан 8:1 (5:1)

Семафор полуфинала 11. Европског првенства:

Русија - Португалија 2:3 (1:0, Лима 4, 40 - А. Коељо 31, 36, Б. Коељо 40)

Казахстан - Шпанија 5:5 - 1:3 после пенала (1:2, 4:4, Тајнан 8, Игита 25, Таку 25, Даглас Жуниор 39, Жаманкулов 48 - Јесенаманов 16. аутогол, Толра 19, Хоселито 29, Пола 34, Мигељин 43)