Почетна / Фудбал / Широм планете

Холандија и Хрватска у плеј-офу Лиге нација, Велс и Аустрија се селе у Дивизију Б (ВИДЕО)

Летонија се попела у Лигу нација Ц, победа Молдавије

Фудбалери Холандије победили су вечерас на свом терену Белгију са 1:0, у мечу последњег, шестог кола Групе 4 Дивизије А Лиге нација.Стрелац победоносног гола за Холандију био је Вирџил Ван Дајк у 73. минуту.

У истој групи, Пољска је у гостима победила Велс са 1:0, голом Карола Свидерског у 58. минуту.

Холандија је са 16 бодова освојила прво место у групи и изборила пласман у плеј-оф Лиге нација. Белгија је друга са 10, Пољска трећа са седам, а Велс је на последњем месту са једним бодом, и следећи циклус Лиге нација ће играти у Дивизији Б.

У Групи 1, Данска је као домаћин победила Француску са 2:0, головима Каспера Долберга у 34. и Андреса Скова Олсена у 39.минуту.

У другом мечу Групе 1, Хрватска је у гостима победила Аустрију са 3:1.

Стрелци за Хрватску били су Лука Модрић у шестом, Марко Ливаја у 69. и Дејан Ловрен у 72. минуту.

Гол за Аустрију постигао је Криштоф Баумгартнер у деветом минуту.

Прво место у групи и пласман у плеј-оф освојила је Хрватска са 13 бодова, друга је Данска са 12, треће Француска са пет, а Аустрија је последња са четири бода и сели се у Дивизију Б.

Фудбалери Летоније одиграли су данас на гостујућем терену против Андоре нерешено 1:1, у утакмици последњег кола Лиге нација Д у Групи 1 и пласирали се у виши ранг такмичења.

Летонија је повела у 50. минуту голом који је постигао Владиславс Гутковскис, а изједначио је Алберт Росас у 88. минуту.

Летонија је прва на табели са 13 бодова и пласирала се у Лигу нација Ц. Друга је Молдавија са такође 13 бодова, али слабијим међусобним скором од Летоније.

Треће место заузима Андора са осам бодова, а последњепласирани Лихтенштајн је без бодова.

У другој утакмици у тог групи, Молдавија је у Кишињеву победила Лихтенштајн са 2:0.

Оба гола у самој завршници утакмице постигао је Виктор Стина, у другом минуту надокнаде и у четвртом минуту надокнаде времена.

Молдавски репрезентативац Вадим Рата затресао је мрежу у 80. минуту, али је после употребе ВАР технологије погодак поништен због офсајда.

Азербејџан победио Казахстан, реми Словачке и Белорусије

Фудбалери Азербејџана победили су вечерас на свом терену Казахстан са 3:0, у мечу последњег, шестог кола Групе 3 Дивизије Ц Лиге нација.Стрелци за Азербејџан били су Александр Марочкин аутогол у 66, Филип Озобић у 74. и Анатоли Нуријев у првом минуту судијске надокнаде времена.

Казахстан је од 36. минута играо са играчем мање, након што је други жути картон добио Нурали Алип.

У истом термину, у истој групи, Словачка и Белорусија су у Бачкој Тополи одиграли нерешено 1:1.

Повела је Белорусија голом Ивана Бакхара у 45. минуту, да би изједначење Словачкој донео Адам Зрелак поготком у 65. минуту.

Казахстан је такмичење завршио као први у групи са 13 бодова, Азербејџан је други са 10, Словачка трећа са седам, а Белорусија је на последњем, четвртом месту са три бода.

И пре последњег кола, Казахстан је изборио пласман у Дивизију Б Лиге нација, док ће Белорусија као последња у групи следећи циклус Лиге нација играти у Дивизији Д.