LIGA NACIJA: Pobede Hrvatske, Francuske, Holandije, Belgije…

0

Hrvatska pobedila Dansku i preuzela vođstvo u grupi, Francuska bolja od Austrije , Holandija savladala Poljsku, Belgija srušila Vels

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedila je u Zagrebu selekciju Danske sa 2:1, u meču petog kola Grupe 1 Lige nacija A.

Povela je Hrvatska u 49. minutu, posle preciznog udarca Borne Sose sa ivice šesnaesterca.

Izjednačenje gostima donosi Kristijan Eriksen u 77. minutu odličnim udarcem sa dvadesetak metara.

Nedugo pošto je ušao u igru pobedu domaćoj selekciji donosi Lovro Majer u 79. minutu.

Francuska je u okviru ove grupe na svom terenu pobedila Austriju sa 2:0.

Oba gola viđena su u drugom poluvremenu, a strelci su bili Kilijan Mbape u 56. i Olivije Žiru u 65. minutu.

Hrvatska je kolo pre kraja preuzela prvo mesto u ovoj grupi sa 10 bodova, Danska je druga sa devet, Francuska ima pet bodova, a poslednja Austrija ima četiri boda.

U poslednjem kolu Hrvatska gostuje Austriji, dok Danska dočekuje Francusku.

Fudbalska reprezentacija Holandije pobedila je u Varšavi selekciju Poljske sa 2:0, u utakmici petog kola Grupe 4 Lige nacija A.

Kodi Gakpo je doveo Holandiju u vođstvo u 13. minutu, a konačan rezultat je postavio Stiven Bergvejn u 60. minutu.

U istoj grupi Belgija je na svom terenu savladala Vels sa 2:1.

Igrač Mančester sitija Kevin de Brujne postigao je vodeći gol za Belgiju u 10. minutu, da bi rezultat u 37. minutu povećao Miši Batšuaji.

Vels je do kraja smanjio preko Kifera Mura u 50. minutu.

Holandija je kolo pre kraja na prvom mestu sa 13 bodova, Belgija je druga sa tri boda manje, treća je Poljska sa četiri, a Vels je poslednji sa bodom.

U sledećem kolu Holandija u nedelju dočekuje Belgiju, a Vels dočekuje Poljsku.

TURSKA REMIJEM SA LUKSEMBURGOM OSIGURALA PLASMAN U LIGU NACIJA B

Fudbaleri Turske i Luksemburga odigrali su u Istanbulu nerešeno 3:3, u utakmici petog kola Grupe 1 Lige nacija C.

Gosti su poveli golom Marvina Martinsa u osmom minutu, a izjednačenje sa penala Turskoj u 16. minutu donosi Džengiz Under.

Luksemburg do novog vođstva dolazi u 37. minutu golom Danela Sinanija, da bi autogolom Maksima Šanoa u 39. minutu domaća selekcija došla do izjednačenja.

Žerson Rodriges je po treći put doveo goste u prednost golom u 69. minutu, a Turska je do boda stigla golom Ismaila Jukšeka u 87. minutu.

U istoj grupi Litvanija i Farska ostrva su u Vilnjusu odigrali nerešeno 1:1.

Jakup Andreasen je u 22. minutu postigao gol za goste, a konačan rezultat u 41. minutu postavlja Vikintas Slivka.

Turska je bodom osigurala plasman u Ligu nacija B, pošto kolo pre kraja na prvom mestu ima nedostižnih 13 bodova.

Luksemburg je na drugom mestu sa osam bodova, Farska ostrva imaju pet bodova, a u niži rang će otići Litvanija, koja na poslednjem mestu ima jedan bod.

Azerbejdžan je na gostovanju pobedio Slovačku sa 2:1, u meču petog kola Grupe 3 Lige nacija C.

Goste je u vođstvo doveo Renat Dadašov u 44. minutu, da bi Slovačka izjednačila preko bivšeg igrača Crvene zvezde Erika Jirke, koji je u trećem minutu nadoknade drugog dela bio precizan sa penala.

Pobedu Azerbejdžanu donosi Hodžat Hakverdi u petom minutu nadoknade.

Ranije danas Kazahstan je u ovoj grupi na svom terenu pobedio Belorusiju sa 2:1.

Kazahstan je osigurao prvo mesto sa 13 bodova, Azerbejdžan je drugi sa sedam, Slovačka ima šest, a Belorusija ima dva boda i ide u niži rang.

Andora je na gostovanju pobedila Lihtenštajn sa 2:0, u meču petog kola Grupe 1 Lige nacija D.

Prvi gol za Andoru postigao je Albert Rosas u četvrtom minutu, a konačan ishod je postavio Đoan Servos u 81. minutu.

Moldavija je ranije danas pobedila na gostovanju Letoniju sa 2:1.

U Grupi 1 vodi Letonija sa 12 bodova, Moldavija je druga sa 10, Andora ima sedam, a Lihtenštajn je bez bodova.