ЛИГА НАЦИЈА: Победе Хрватске, Француске, Холандије, Белгије…

0

Хрватска победила Данску и преузела вођство у групи, Француска боља од Аустрије , Холандија савладала Пољску, Белгија срушила Велс

Фудбалска репрезентација Хрватске победила је у Загребу селекцију Данске са 2:1, у мечу петог кола Групе 1 Лиге нација А.

Повела је Хрватска у 49. минуту, после прецизног ударца Борне Сосе са ивице шеснаестерца.

Изједначење гостима доноси Кристијан Ериксен у 77. минуту одличним ударцем са двадесетак метара.

Недуго пошто је ушао у игру победу домаћој селекцији доноси Ловро Мајер у 79. минуту.

Француска је у оквиру ове групе на свом терену победила Аустрију са 2:0.

Оба гола виђена су у другом полувремену, а стрелци су били Килијан Мбапе у 56. и Оливије Жиру у 65. минуту.

Хрватска је коло пре краја преузела прво место у овој групи са 10 бодова, Данска је друга са девет, Француска има пет бодова, а последња Аустрија има четири бода.

У последњем колу Хрватска гостује Аустрији, док Данска дочекује Француску.

Фудбалска репрезентација Холандије победила је у Варшави селекцију Пољске са 2:0, у утакмици петог кола Групе 4 Лиге нација А.

Коди Гакпо је довео Холандију у вођство у 13. минуту, а коначан резултат је поставио Стивен Бергвејн у 60. минуту.

У истој групи Белгија је на свом терену савладала Велс са 2:1.

Играч Манчестер ситија Кевин де Брујне постигао је водећи гол за Белгију у 10. минуту, да би резултат у 37. минуту повећао Миши Батшуаји.

Велс је до краја смањио преко Кифера Мура у 50. минуту.

Холандија је коло пре краја на првом месту са 13 бодова, Белгија је друга са три бода мање, трећа је Пољска са четири, а Велс је последњи са бодом.

У следећем колу Холандија у недељу дочекује Белгију, а Велс дочекује Пољску.

ТУРСКА РЕМИЈЕМ СА ЛУКСЕМБУРГОМ ОСИГУРАЛА ПЛАСМАН У ЛИГУ НАЦИЈА Б

Фудбалери Турске и Луксембурга одиграли су у Истанбулу нерешено 3:3, у утакмици петог кола Групе 1 Лиге нација Ц.

Гости су повели голом Марвина Мартинса у осмом минуту, а изједначење са пенала Турској у 16. минуту доноси Џенгиз Ундер.

Луксембург до новог вођства долази у 37. минуту голом Данела Синанија, да би аутоголом Максима Шаноа у 39. минуту домаћа селекција дошла до изједначења.

Жерсон Родригес је по трећи пут довео госте у предност голом у 69. минуту, а Турска је до бода стигла голом Исмаила Јукшека у 87. минуту.

У истој групи Литванија и Фарска острва су у Вилњусу одиграли нерешено 1:1.

Јакуп Андреасен је у 22. минуту постигао гол за госте, а коначан резултат у 41. минуту поставља Викинтас Сливка.

Турска је бодом осигурала пласман у Лигу нација Б, пошто коло пре краја на првом месту има недостижних 13 бодова.

Луксембург је на другом месту са осам бодова, Фарска острва имају пет бодова, а у нижи ранг ће отићи Литванија, која на последњем месту има један бод.

Азербејџан је на гостовању победио Словачку са 2:1, у мечу петог кола Групе 3 Лиге нација Ц.

Госте је у вођство довео Ренат Дадашов у 44. минуту, да би Словачка изједначила преко бившег играча Црвене звезде Ерика Јирке, који је у трећем минуту надокнаде другог дела био прецизан са пенала.

Победу Азербејџану доноси Хоџат Хакверди у петом минуту надокнаде.

Раније данас Казахстан је у овој групи на свом терену победио Белорусију са 2:1.

Казахстан је осигурао прво место са 13 бодова, Азербејџан је други са седам, Словачка има шест, а Белорусија има два бода и иде у нижи ранг.

Андора је на гостовању победила Лихтенштајн са 2:0, у мечу петог кола Групе 1 Лиге нација Д.

Први гол за Андору постигао је Алберт Росас у четвртом минуту, а коначан исход је поставио Ђоан Сервос у 81. минуту.

Молдавија је раније данас победила на гостовању Летонију са 2:1.

У Групи 1 води Летонија са 12 бодова, Молдавија је друга са 10, Андора има седам, а Лихтенштајн је без бодова.