Казахстан победио Белорусију и осигурао пласман у Лигу нација Б

0

Гол за победу Казахстана постигао је Бахтијор Зајнутдинов у 79. минуту.

Фудбалери Казахстана победили су данас у Астани селекцију Белорусије са 2:1, у мечу петог кола Групе 3 Лиге нација Ц.

Домаћа селекција повела је голом Михаила Габишева у 29. минуту, а у трећем минуту надокнаде првог дела резултат је изједначио Павел Савицки.

У четвртом минуту надокнаде други жути картон је добио играч Казахстана Асхат Тагиберген.

Казахстан је овом победом осигурао прво место са 13 бодова и пласман у Лигу нација Б.

Словачка заузима друго место у групи са шест бодова, Азербејџан је трећи са четири бода, а Белорусија остаје на последњем месту са два бода.

Вечерас се у Трнави састају селекције Словачке и Азербејџана (20.45).

У последњем колу Групе 3 Казахстан у недељу гостује Азербејџану, а Белорусија гостује Словачкој.

МОЛДАВИЈА НА ГОСТОВАЊУ БОЉА ОД ЛЕТОНИЈЕ

Фудбалери Молдавије победили су вечерас на гостовању селекцију Летоније са 2:1, у мечу петог кола Групе 1 Лиге нација Д.

Гости су повели у 26. минуту преко Јоана-Калина Ревенка, а резултат је у 45. минуту повећао Јон Николаеску.

Једини гол за селекцију Летоније у 55. минуту је постигао Јанис Икауниекс.

Летонија остаје на првом месту у групи са 12 бодова, док је Молдавија друга са 10 бодова. На трећем месту је Андора са четири бода, а Лихтенштајн је без бодова.

Касније вечерас се у оквиру ове групе састају Лихтенштајн и Андора.