Почетна / Фудбал / Широм планете

Марка о тзв. Косову: Тим који нема играче из своје земље

Марка у свом тексту наводи и приче репрезентативаца тзв. Косова Ведата Мурићија
ФОТО: ЕПА/Валдрим Џемај

Шпанска Марка у тексту под називом "Косово - селекција која нема играче из земље која није призната" бави се анализом противника "црвене фурије" у квалификацијама за Мундијал 2022. године.

Жреб за квалифиакције за Светско превенство у Катару изазао је велику пажњу пошто се тзв. Косово нашло у групи у којој чак три земље, Шпанија, Грчка и Грузија, не признају његову независност.

У тексту који поптипсује Мигел Анхел Лара, наводи се да ниједан играч тзв. Косово није рођен у тој "земљи", која је независност прогласила 17. фебруара 2008. године.

"Већи део играча рођен је у изгнанству, у Швајцарској или Шведској, док су остали рођени када је та територија припадала Србији или Југославији. Мораћемо да сачекамо још неколико година док ова селекција не добије првог играча рођеног на независном Косову", наводи се у тексту шпанске Марке.

"Косово звучи као рат, прогонство, смрт. Већ вековима. Османско царство је 28. јуна 1389. године на Косову пољу поразило је српског кнеза Лазара Хребељановића. Срби су тада постали вазали султана Мурата. Србија данас слави свој национални празник на дан када се сећа тог пораза, почетка осињег гнезда, које никада није престао да буде глобална опасност", пише Марка.

Марка у свом тексту наводи и приче репрезентативаца тзв. Косова Ведата Мурићија, рођеног у Призрену 1994. године.

"Са четири године знао је за буку ''калашњикова'' или ракете и крике очаја. Сећа се да је бежао од куће, да је био затворен са више од 50 људи, како је спавао на кутијама флаша, са два литра млека за све. Сећа се када су српске трупе стигле до његове куће и дале им два сата да побегну пре него што су збрисали цело становништво и да их је тада Алах заштитио", преноси између осталог шпански лист.

Коментари2
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Udbaš
Kosovo,nije ni takozvano, ni Kosovo, već KOSOVO I METOHIJA !!!! Uvek je bilo KOSOVO I METOHIJA, ovi mlađi moraju da nauče, kao i gomila političara, kao i škole da to zovu kako se vekovima zvalo to područje srpske zemlje, KOSOVO I METOHIJA !!!!
ispravite to
Kosovo nije takozvano, Kosovo se zove Kosovo, tzv. su kao drzava.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.

Овај веб сајт користи колачиће

Сајт zurnal.rs користи колачиће у циљу унапређења услуга које пружа. Прикупљамо искључиво основне податке који су неопходни за прилагођавање садржаја и огласа, надзор рада сајта и апликације. Подаци о навикама и потребама корисника строго су заштићени. Даљим коришћењем сајта zurnal.rs подразумева се да сте сагласни са употребом колачића.