Освајач Лиге нација и бранилац европског трона Португалија пласирала се на Европско првенство 2020. године тек после последњег меча у групи у Луксембургу.
Бруно Фернандес је у 38. минуту на 17 метара примио далекометни пас са своје половине терена, а онда одличним ударцем матирао Мориса на голу Луксембурга.
Неизвесност је потрајала до последњих минута меча када је Жота са два метра недовољно јако шутирао, али се ни голман Морис није најбоље снашао, па је притрчао Роналдо и са неколико центиметара лопту ћушно у мрежу за коначних 2:0.
Бугарска је голом Божикова (1:0) савладала Чехе који су коло раније обезбедили пласман на ЕП 2020.
Енглеска је тек у финишу у Приштини обезбедила тријумф (4:0), до 79. минута било је само 1:0 голом Винкса.
У Х групи, где је све било решено коло пре краја, три поебде водећих тимова, и то све три у гостима. Исланд је једини славио један разлике, али зато што је Сигурдсон у 79. минуту промашио пенал.
Квалификације за Европско првенство 2020. године:
А група:
тзв. Косово – Енглеска 0:4 (Винкс 32, Кејн 77, Рашфорд 83, Маунт 90+1)
Бугарска – Чешка 1:0 (Божиков 56)
Слободнa: Црна Гора
Б група:
Србија – Украјина 2:2 (Тадић 9. једанаестерац, Митровић 56 - Јаремчук 32, Беседин 90+3)
Луксембург – Португалија 0:2 (Фернандес 39, Роналдо 86)
Слободна: Литванија
Ц група:
Холандија – Естонија уторак у 20.45
Немачка – Северна Ирска уторак у 20.45
Слободна: Белорусија
Д група:
Гибралтар – Швајцарска понедељак у 20.45
Република Ирска – Данска понедељак у 20.45
Слободна: Грузија
Е група:
Словачка – Азербејџан уторак у 20.45
Велс – Мађарска уторак у 20.45
Слободна: Хрватска
Ф група:
Малта – Норвешка понедељак у 20.45
Шведска – Фарска Острва понедељак у 20.45
Шпанија – Румунија понедељак у 20.45
Г група:
Пољска – Словенија уторак у 20.45
Летонија – Аустрија уторак у 20.45
Северна Македонија – Израел уторак у 20.45
Х група:
Молдавија – Исланд 1:2 (Милинчеану 56 - Бјарнасон 17, Сигурдсон 65)
Андора – Турска 0:2 (Унал 17, 21. једанаестерац)
Албанија – Француска 0:2 (Толисо 9, Гризман 30)
И група:
Белгија – Кипар уторак у 20.45
Шкотска – Казахстан уторак у 20.45
Сан Марино – Русија уторак у 20.45
Ј група:
Грчка – Финска понедељак у 20.45
Лихтенштајн – БиХ понедељак у 20.45
Италија – Јерменија понедељак у 20.45
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.