Fernandes i Ronaldo odveli Portugaliju na EP (VIDEO)

3

Engleska ubedljiva u Prištini, minimalac Bugarske protiv Češke, tri pobede gostiju u H grupi

Osvajač Lige nacija i branilac evropskog trona Portugalija plasirala se na Evropsko prvenstvo 2020. godine tek posle poslednjeg meča u grupi u Luksemburgu.

Bruno Fernandes je u 38. minutu na 17 metara primio dalekometni pas sa svoje polovine terena, a onda odličnim udarcem matirao Morisa na golu Luksemburga.

Neizvesnost je potrajala do poslednjih minuta meča kada je Žota sa dva metra nedovoljno jako šutirao, ali se ni golman Moris nije najbolje snašao, pa je pritrčao Ronaldo i sa nekoliko centimetara loptu ćušno u mrežu za konačnih 2:0.

Bugarska je golom Božikova (1:0) savladala Čehe koji su kolo ranije obezbedili plasman na EP 2020.

Engleska je tek u finišu u Prištini obezbedila trijumf (4:0), do 79. minuta bilo je samo 1:0 golom Vinksa.

U H grupi, gde je sve bilo rešeno kolo pre kraja, tri poebde vodećih timova, i to sve tri u gostima. Island je jedini slavio jedan razlike, ali zato što je Sigurdson u 79. minutu promašio penal.

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2020. godine:

A grupa:

tzv. Kosovo – Engleska 0:4 (Vinks 32, Kejn 77, Rašford 83, Maunt 90+1)

Bugarska – Češka 1:0 (Božikov 56)

Slobodna: Crna Gora

B grupa:

Srbija – Ukrajina 2:2 (Tadić 9. jedanaesterac, Mitrović 56 - Jaremčuk 32, Besedin 90+3)

Luksemburg – Portugalija  0:2 (Fernandes 39, Ronaldo 86)

Slobodna: Litvanija