Почетна / Фудбал / Репрезентација

Србија са играчем више до победе над Парагвајом голом Митровића у 90. минуту

У недељу у Вилњусу Орловима следи сусрет квалификација за Европско првенство са Литванијом

Србија – Парагвај 1:0 (0:0)

Крушевац - Стадион: Младост. Гледалаца: 5.000. Судија: Нејц Кајтазовић (Словенија). Жути картони: Максимовић, Гаћиновић (Србија), Алмирон x2, Гомез, Виљасанти Ролон, Гонзалес, Алонсо (Парагвај). Црвени картон: Алмирон (Парагвај) у 53. минуту. Стрелац: 1:0 Александар Митровић у 90. минуту.

СРБИЈА: Рајковић (од 89. Роцков), Милетић (од 46. Гобељић), С. Митровић, Коларов (од 66. Милуновић), Младеновић (од 66. Родић), Миливојевић (од 46. Лукић), Максимовић (од 66. Гудељ), Радоњић, Љајић, Гаћиновић, А. Митровић. Селектор: Љубиша Тумбаковић.

ПАРАГВАЈ: Фернандез, Рохас, Гомез, Алонсо, Риверос Галеано, Паредес (од 59. Еспиноза), Морел, Виљасанти Ролон, Алмирон, Гонзалес (од 84. Санчез), Санабриа (од 71. Лескано). Селектор: Едуардо Беризо.

Фудбалска репрезентација Србије победила је вечерас Парагвај са 1:0 у пријатељској утакмици.

Стрелац у Крушевцу био је Александар Митровић у 90. минуту.

Србија је играла у комбинованом саставу, а од 53. минута је имала играча више, после искључења Мигела Алмирона.

Српски национални тим ће наредну утакмицу играти у понедељак против Литваније у Вилњусу, у квалификацијама за Европско првенство.

ТОК МЕЧА:

25. минут: Љајић је после ударца са петнаестак метара погодио пречку.

29. минут: Гомез је кренуо на набачену лопту у петерац, али с намером руком ка стомаку нашег голмана Рајковића, уследио је судар, тројица играча нашла су се на земљи, а највише се превијао Гомез.

42. минут: Алмирон је шутирао са двадесет метара, одлично, у доњи леви ћошак гола Рајковића, који је опружио колико је дуг и лопту врховима прстију скренуо у корнер.

43. минут: Морел је направио прекршај над Коларовом у петерцу, али је лопта прелетела до другог играча Парагваја, који је дао гол. Кренули су гости да се радују, али је судија Кајтазовић поништио гол, Алмирон се бунио и добио жути картон.

51. минут: Гомез је вукао нападача Митровића с леђа и за то је добио жути картон.

53. минут: Имао је Парагвај контру три на два, Алмирон је ишао по левој страни, био је себичан, није хтео да дода лопту, када је ушао у казнени пробао је да дрибла Стефана Митровића, наш штопер је само пружио руку ка њему, а нападач Парагваја се стрмекнуо као ад је оборен грчко-римским стилом. Судија Кајтазовић је био поред, јасно је уочио симулирање, дао је Алмирону жути картон, други на мечу, потом црвени, па су гости на терену остали са играчем мање.

73. минут: Немања Гудељ је ударцем са двадесетак метара после дуже времена припретио, али је лопта прошла, метар, два изнад гола.

77. минут: Одакле је шутирао Гудељ, пробао је и Љајић, био је знатно прецизнији, али је голман Фернандез парадом сјајно одбранио.

90. минут: Родић је убацио са леве стране, Александар Митровић је у петерцу надскочио ривала и главом лопту послао у мрежу - 1:0. Био је то његов 29. гол за национални тим на 53. мечу - на шестом је месту стрелаца националног тима, дели га са Душаном Бајевићем. Водећи је Стјепан Бобек са 38.