Почетна / Фудбал / Репрезентација

Јунак Орлића Новак Мићовић: Знао сам где ће шутирати

Чувар мреже Чукаричког није имао лак задатак, јер је Румун послао лопту у леви угао гола, али није био прецизан већ је остало – 1:1

Реакција голмана Новака Мићовића при извођењу једанаестерца једног од најбољих румунских играча Микулескуа, шест минута пре краја сусрета учинила је да Србија још увек може да се нада пласману у други круг квалификација за ПЕ у Северној Ирској.

Лоше смо прошли резултатски, требало је све да решимо у првом полувремену. У наставку смо примили гол и нисмо успели да се вратимо. Мало је недостајало и да изгубимо, али је на крају добро испало.

Шта је узровало реми?

У првих 45 минута смо промашали доста шанси. Такође, после одмора смо лоше ушли у меч. Рано примили гол и повратка није било.

Још увек ништа није решено?

Окрећемо се Литванији. Надамо се позитивном резултат, па ћемо тек онда да се бавимо Шпанијом. Имамо наде за пролаз даље и сигуран  сам да ћемо успети.

Већ се калкулише који исходи нам одговарају у наредним колима?

Најбоље би било да Шпанци победе Румуне убедљиво. И да ми Литванце добијемо, такође са више голова. Е, онда нам у последњем мечу и калкулације одговарају.

Како сте задовољни личним учинком?

Презадовољан. Мада можда сам могао боље код првог гола, али што се осталог тиче добро је.

Шта конкретно замерате себи код тог гола?

Лоше смо одрадили прекид. Лопта је пала испред мене и уласком у шут Румун ме је пребацио, она је ударила у пречку и дошла до самог играча. Могао сам можда да останем на линији и да чекам.

Ако то подводите под грешку, онда сте се искупили код пенала?

Чекао сам Микулескуа. Знао сам где ће шутирати и одбранио сам. Извукли смо бод, што је најважније.