Orlići kao Orlovi, mršavi remi protiv Letonije u Novom Sadu

3

Mlada reprezentacije Srbije prilično loše je počela kvalifikacije, pa je posle dva kola već u velikom zaostatku

Mlada reprezentacija Srbije žestoko je kiksirala u Novom Sadu, protiv slabašne Letonije osvojila je tek bod. Uz poraz protiv Rusije, Orlići su posle samo dva kola u velikom zaostatku.

Imali su izabranici Neška Milovanović loptu u nogama, inicijativu i šanse, ali šta to vredi kad su Letonci jednom u prvom poluvremenu prešli centar, a to je bilo sasvim dovoljno da vode na poluvremenu.

Dogodilo se to u desetom minutu, kad je posle centaršuta saleve strane Toniševs uklizao pored statične odbrane Srbije, a na četiri metra od gola Regža je lako savladao Petrovića – 0:1.

Tri minuta kasnije Joveljić je posle cventaršuta Ilića iz slobodnog udarca tukao glavom, ali je bio neprecizan.

U 16. minutu sjajno izveden korner, ali je najpre Joveljić krenuo glavom na loptu i promašio je, potom se nije snašao ni Strahinja Pavlović na drugoj stativi.

Do kraja prvog poluvremena vredni pomena su još dva udarca Luke Adžića, prvi u 25. minutu sa 20-tak metara, šutirao je visoko i neprecizno, deset minuta kasnije isti igrač je šutirao po zemlji, takođe neprecizno.

Ipak, ono što nije uspeo tada, uspeo je Adžić u 57. minutu. Primio je loptu u protivničkom šesnaestercu, asistent je bio Terzić, našao je prostor i neodbranjivo šutirao sa deset metara – 1:1.

Na novu ozbiljniju priliku čekalo se sve do 70. minuta, ali je tada golman Letonije lepo ukrotio udarac Ilića.

U 86. minutu napokon sjajna akcija Orlića, Terzić je prelepo centrirao, a Zlatanović šutirao glavom, lopta je prohujala koji milimetar od leve stative letonskog gola.

Dva minuta kasnije golman gostiju odbranio je i udarac Devetka. U prvom minutu nadoknade usamljeni Račić je snažno šutirao, ali pravo u protivničkog golmana.

Srbija je dobila korner, posle kojeg je najpre Zlatanović tukao glavom, lopta je pogodila prečku, u nastavku akcije u sjajnoj poziciji bio je Tedić, ali je on promašio čitav gol.

Semafor drugog kola Grupe 5 kvalifikacija za EP:
Poljska – Estonija 4:0 (Plačeta 6, Fila 65, Jozvijak 80, Džičžek 90+4. jedanaesterac)
Srbija – Letonija 1:1 (Adžić 57 – Regža 10)
Bugarska – Rusija 0:0
Tabela: Poljska 6 bodova, Bugarska i Rusija po 4, Letonija i Srbija po 1, Estonija bez bodova.