Орлићи као Орлови, мршави реми против Летоније у Новом Саду

3

Млада репрезентације Србије прилично лоше је почела квалификације, па је после два кола већ у великом заостатку

Млада репрезентација Србије жестоко је киксирала у Новом Саду, против слабашне Летоније освојила је тек бод. Уз пораз против Русије, Орлићи су после само два кола у великом заостатку.

Имали су изабраници Нешка Миловановић лопту у ногама, иницијативу и шансе, али шта то вреди кад су Летонци једном у првом полувремену прешли центар, а то је било сасвим довољно да воде на полувремену.

Догодило се то у десетом минуту, кад је после центаршута салеве стране Тонишевс уклизао поред статичне одбране Србије, а на четири метра од гола Регжа је лако савладао Петровића – 0:1.

Три минута касније Јовељић је после цвентаршута Илића из слободног ударца тукао главом, али је био непрецизан.

У 16. минуту сјајно изведен корнер, али је најпре Јовељић кренуо главом на лопту и промашио је, потом се није снашао ни Страхиња Павловић на другој стативи.

До краја првог полувремена вредни помена су још два ударца Луке Аџића, први у 25. минуту са 20-так метара, шутирао је високо и непрецизно, десет минута касније исти играч је шутирао по земљи, такође непрецизно.

Ипак, оно што није успео тада, успео је Аџић у 57. минуту. Примио је лопту у противничком шеснаестерцу, асистент је био Терзић, нашао је простор и неодбрањиво шутирао са десет метара – 1:1.

На нову озбиљнију прилику чекало се све до 70. минута, али је тада голман Летоније лепо укротио ударац Илића.

У 86. минуту напокон сјајна акција Орлића, Терзић је прелепо центрирао, а Златановић шутирао главом, лопта је прохујала који милиметар од леве стативе летонског гола.

Два минута касније голман гостију одбранио је и ударац Деветка. У првом минуту надокнаде усамљени Рачић је снажно шутирао, али право у противничког голмана.

Србија је добила корнер, после којег је најпре Златановић тукао главом, лопта је погодила пречку, у наставку акције у сјајној позицији био је Тедић, али је он промашио читав гол.

Семафор другог кола Групе 5 квалификација за ЕП:
Пољска – Естонија 4:0 (Плачета 6, Фила 65, Јозвијак 80, Джичжек 90+4. једанаестерац)
Србија – Летонија 1:1 (Аџић 57 – Регжа 10)
Бугарска – Русија 0:0
Табела: Пољска 6 бодова, Бугарска и Русија по 4, Летонија и Србија по 1, Естонија без бодова.

Kоментари (3)

Gile

Strucnjak Nesko ..hahahah sram vas bilo

real-no

Bili smo prvaci Sveta jer nisu igrali fol igraci iz fk cz ----(Gruja je bio rezerva ).

Poraz od Rusije u gostima može. Remi sa Letonijom kod kuće ne može, a i na strani ne može.