Orlovi pobedili, brige ostale, Mitrović prekratio muke

11

Srbija je zabeležila trijumf na gostovanju Luksemburgu, ali nije oduševila igrom, pred Tumbakovićem je ogroman posao

Luksemburg – Srbija 1:3 (0:1)
Strelci: 0:1 – Mitrović u 36, 0:2 – Radonjić u 55, 1:2 – Turpel u 66, 1:3 – Mitrović u 78. minutu.
Stadion: „Žozi Bartel”. Gledalaca: -. Sudija: Orel Grinfeld. Pomoćnici: Roj Hasan i Idan Jarkoni (svi iz Izraela).
LUKSEMBURG: Moris, Žerson, Čanot, Karlson, Bareiro Martins, O. Til, Rodrigez, Žans, V. Til, Sinani, Devilj.
SRBIJA: Dmitrović, Rukavina, Kolarov, Spajić, Maksimović, Lukić, Milivojević, Katai (od 46. Radonjić), LJajić, Milinković-Savić, Mitrović.

Srbija je slavila na gostovanju Luksemburgu, ukljižila je tri boda, ali nije oduševila. Naprotiv, ekipa iz petog šešira bila je u većem delu susreta ravnopravan rival, čak je imala inicijativu u pojedinim trenucima.

Meč je odlučila rutina Aleksandra Mitrovića i individualni kvalitet Orlova. Najbolji strelac Srbije na svoj konto dodao je još dva gola, upravo za toliko gosti su bili bolji od borbenog domaćina.

Tok meča:

0` LJubiša Tumbaković je napravio nekoliko izmena u odnosu na duel protiv Portugalije. U startnu postavu uvrstio je Rukavinu, Spajića, Lukića, Kataija, LJajića i Milinković-Savića.

6` Odlična prilika za Orlove, posle centaršuta Mitrović je glavom šutirao za malo pokraj gola Morisa.

12` Očajna reakcija Spajića, loše je vratio loptu Dmitroviću, ovaj nije uspeo da spase da ona ne ode u korner. Ipak, posle dva uzastopna ubacivanja iz ugla, nije bilo opasnosti po gol Srbije.

17` Još jedna dobra akcija Srbije, ponovo preko Mitrovića, ovoga puta napadač Fulama rešio je da sve sam završi, šutirao je nogom sa 16 metara, bio je za malo neprecizan.

22` Srbija je izgubila loptu na svojoj polovini, usledila je brza akcija Luksemburžana, završena je šutem Tila sa 22 metra, Dmitrović je bio siguran.

27` Sjajna akcija domaći, posle centaršuta Sinanija Rodrigez je lako nadskočio Rukavinu, Dmitrović je nekako izbio loptu u korner.

29` Po mišljenju sudije, Mitrović je preterao u borbi za poziciji pre nego što je LJajić izveo korner, pokazao je arbitar napadaču Srbije žuti karton.

36` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Poveli su Orlovi, posle centaršuta Kolarova sa leve strane, Mitrović je glavom rutinski savladao Morisa – 1:0.

40` Sjajna prilika da Srbija duplira vođstvo, Katai je dugo držao loptu, napokon i šutirao iz teške pozicije, iskosa sa leve strane, odbrana Luksemburga je izbila loptu, samo do LJajića, koji je šutirao sa šest metara, ali je jedan Žerson sa gol linije izbio loptu.

44` Najbolja prilika za domaće, Til je dugo tražio prostor, na kraju ga je našao pored loše odbrane Srbije, šutirao je, ali je pogodio stativu. Imao je Dmitrović mnogo sreće.

45+1` Sudija je poslao igrače oba tima u svlačionicu.

46` Prva izmena Tumbakovića već na poluvremenu, umesto Aleksandra Kataija na terenu je Nemanja Radonjić.

55` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Posle slobodnog udarca za Luksemburg usledio je vrlo dobar napad Srbije, Dmitrović je ispucao loptu, Milinković-Savić bio najviši u skoku, a Radonjić je sjajno prihvatio i neodbranjivo šutirao sa 22-23 metra – 0:2.

66` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Nije Srbija bila bolja baš za dva gola od Luksemburga u prvih sat vremena igre, a domaći su neopreznost Orlova kaznili. Da Mota je stigao jednu izgubljenu loptu i centrirao, a Turpel je vratio nadu domaćinu – 1:2.

72` Povija se odbrana Srbije, imali su domaći fantastičnu priliku za izjednačenje, Valeri Til je šutirao, a Dmitrović je, čini se na vreme, zaustavio ovaj udarac.

76` U dobroj poziciji bio je Rodrigez, oklizunio se u poslednjem trenutku, ipak je uspeo i da šutira sa 15 metara, ali slabo za Dmitrovića.

77` Fantastična prilika za Luksemburg, lopta je nekako došla do Da Mote, koji je levom nogom očajno šutirao iz vrlo dobre pozicije.

78` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Kaznio je najbolji srpski strelac sve opromašaje domaćina, prihvatio je Mitrović loptu posle dodavanja Milinković-Savića, izbegao pritom ofsajd zamku i rutinski savladao Morisa – 1:3.

84` Lepa akcija Orlova, LJajić je prosledio loptu ka Gaćinoviću, a ovaj je šutirao sa 18 metara, visoko preko gola domaćina. U istom minutu šansa za Luksemburg, Til je kao u školskom dvorištu izbacio iz igre Spajića, ostao je usamljen, ali je sa 13 metara vrlo loše šutirao, preko Dmitrovićevog gola.