Hrvatska sa remijem u Bakuu prva, Slovenci do pobede u 90. minutu, slavila i Severna Makedonija (VIDEO)

0

Slovaci bolji (2:1) od Mađara u gostima, Rusija do trijumfa u 89. minutu, Poljska - Austrija 0:0

Posle brilijantne partije i pobede u Trnavi protiv Slovačke  reprezentacija Hrvatske je razočarala na gostovanju u Bakuu, pošto je remizirala protiv Azerbejdžana (1:1).

Luka Modrić i drugovi mogu da žale za propuštenim prilika, posebno u prvom poluvremenu, dok su domaćini zadovoljni remijem.

Hrvatska je odlično krenula. Imali su gosti u prvih desetak minuta igre dve tri odlične prilike da u ranoj fazi stigne do vođstva, ali je šuteve Perišića Rebića i Modrića uspešno zaustavljao golman domaćina.

Ofanzivna taktika se isplatila već u 11. minutu. Rebić je dodao loptu do Perišića, koji je prevario dvojicu igrača, a Krivotskjuk je igrao rukom, a švajcarski arbitar Šerer je pokazao na jedanaesterac. Luka Modrić je dobio najlepši pokolon za rođendan, pošto je postigao vodeći gol za reprezentaciju Hrvatske.

Vicešampion sveta se tu nije zaustavio krenuo je sa još žešćim napadima, ali je golman Balajev bio na visini zadatka i uspeo je da zuastavi bez velikih problema udarce koje su uputili Perišić, Modrić, Petković i Vlašić.

U drugom poluvremenu ista priča. Hrvatska je napadala, a Azerbejdžan je čekao šansu iz kontranapada. U 72. minutu domaćin je stigao do izjednačenja. Solo akciju je izveo rezervista Haliladze, koji je prevario prvo Bartoleca, a potom i Lovrena i snažnim udarcem sa pet metara savladao golmana Livakovića. Do kraja meča obe reprezentacije su imale po jednu šansu, ali je rezultat ostao nepromenjen.

C grupa:

Estonija – Holandija 0:4 (Babel 17, 48, Depaj 76, Vijnaldum 87)

Severna Irska Nemačka 0:2 (Halstenberg 48, Gnabri 90+3)

Slobodna: Belorusija

D grupa:

Švajcarska – Gibraltar 4:0 (Zakaria 37, Mehmedi 43, Rodrigez 45+4, Gavranović 87)

Gruzija – Danska 0:0

Slobodna: Republika Irska

E grupa:

Azerbejdžan – Hrvatska 1:1 (Kalizada 72 - Modrić 11. jedanaesterac)

Mađarska – Slovačka 1:2 (Soboslai 50 - Mak 40, Boženik 56)

Slobodan: Vels

F grupa:

Švedska – Norveška 1:1 (Forsberg 60 - Johansen 45)

Španija – Farska Ostrva 4:0 (Rodrigo 13, 50, Alkaser 90, 90+3)

Rumunija – Malta 1:0 (Puškaš 47)

G grupa:

Slovenija – Izrael 3:2 (Verbič 43, 90, Bezjak 66 - Natho 50, Zahavi 63)

Letonija – Severna Makedonija 0:2 (Pandev 14, Bardi 17)

Poljska – Austrija 0:0

H grupa:

Albanija Island utorak u 20.45

Moldavija – Turska utorak u 20.45

Francuska – Andora utorak u 20.45

I grupa:

San Marino – Kipar 0:4 (Kusulos 2, 73, Papulis 39, Artimatas 75)

Rusija – Kazahstan 1:0 (Fernandes 89)

Škotska – Belgija 0:4 (Lukaku 9, Vermalen 24, Aldervereld 32, De Bruine 82)

J grupa:

Jermenija – BiH 4:2 (Mhitarjan 3, 66, Hambardžumjan 77, Lončar 90+5. autogol - Džeko 13, Gojak 70)

Finska – Italija 1:2 (Puki 72. jedanaesterac - Imobile 59, Žoržinjo 79. jedanaesterac)

Grčka – Lihtenštajn 1:1 (Masuras 33 - Salanović 85)