Тумбаковић победио Роналда давне 2002.

0

Португалски ас је на континенталној сцени дебитовао 19. септембра 2002. поразом од Партизана

Кристијано Роналдо је у такмичењима УЕФА одиграо 170 клупских утакмица, а прву је уписао против – српског клуба. Португалски ас је на континенталној сцени дебитовао 19. септембра 2002. поразом од Партизана на стадиону „Жозе Алвеладе“ у првом колу УЕФА купа. Црно-бели су, предвођени садашњим селектором Србије Љубишом Тумбаковићем , декласирали Лавове (3:1) у утакмици у којој је Роналдо, са бројем 23 на дресу, играо друго полувреме и у нашем листу је добио 6,5 за асистенције Тоњиту за гол. Роналдо је две недеље касније са Спортингом допутовао на реванш и умало да се радује великом преокрету. Играо је до 78. минута драматичне утакмице. Поново је добио 6,5. Спортинг је успео да узврати истом мером, победио је 3:1, па су играни продужеци. Црно-бели су се вратили из предворја пакла, постигли два гола и нерешеним резултатом 3:3 прошли у друго коло. Навијачи Партизана нису видели тај узбудљиви меч. Трибине стадиона у Хумској биле су затворене због казне коју је УЕФА изрекла ц