Španija bolja od Rumunije, Finska od Grčke, ubedljivi BiH i Danska (VIDEO)

0

Karapetjan načeo Italijane, pa im isključenjem otvorio put ka pobedi

LJ

Andrea Beloti je junak Azura. Italija je posle dosta muke slavila na gostovanju protiv Jermenije, koja je pružila jak otpor. Napadač Torina je postigao dva gola i još jednom je pokazao da se nalazi u odličnoj formi.

Italija je na ovo gostovanje stigla samo sa jednim ciljem, a to je da ostvare pobedu. Krenuli su Azuri odlično. Imali su Beloti i Kijeza u prvih desetak minuta dve odlične prilike, ali nisu uspeli da ih iskoriste. Kada se to desi onda stiže kazna. Jermenija je igru bazirala na čuvanje gola, a pokušavali su iz kontranapada da stignu do gola. Uspeli su to u 11. minutu. Barsegjan je odlično povukao kontru, dodao je loptu do Karapetjana koji je namučio defanzivnu liniju gostiju i bez velikih problema uspeo da savlada Donarumu.

Italija je od tog trenutka krenula sa žestokim napadima. Imali su dve odlične prilike preko Bernandeskija, koji je šutirao iznad gola, dok je Kijeza posle odličnog dodavanja Bonućija u situaciji jedan na jedan šutirao pored gola. U 28. minutu Beloti je iskoristio odličan centaršut Emersona i na drugoj stativi postavio nogu i savladao golmana domaćih.

Jermenija je u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena ostala sa igračem manje pošto je zbog drugog žutog kartona igru morao da napusti strelac gola za domaćina Karapetijan.

Italija je i u drugom poluvremenu napadala, dok su domaćini šansu čekali iz kontranapada. Italija je samo jednom ozbiljnije pripretila, dok je Jermenija ima dve tri odlične prilike. Azuri su stigli do vođstva u 77. minutu pošto se Lorenco Pelegrini najbolje snašao u šesnaestercu. Tri minuta kasnije Beloti je stavio tačku na i.

Fudbalska reprezentacija Španije pobedila je večeras u Bukureštu selekciju Rumunije sa 2:1, u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020.

Španija je povela u 29. minutu golom Serhija Ramosa sa penala, na 2:0 je povisio Pako Alkaser u 47. minut, a konačan rezultat postavio je Florijan Andone u 60. minutu. LJorente je isključen 15-ak minuta pred kraj.

Fudbaleri Švedske su u istoj grupi slavili u gostima protiv Farskih Ostrva sa 4:0, dok je Norveška na svom terenu bila bolja od Malte sa 2:0.

Fudbaleri Bosne i Hercegovine su na svom terenu pobedili Lihtenštajn sa 5:0, ali su četiri gola dali u poslednjih desetak minuta. Dvostruki strelac bio je Amer Gojak, u 11. i 89. minutu, a golove su postigli i Haris Duljević u 80, Edin Džeko u 85. i Edin Višća u 87. minutu.

Temu Puki je golom u 52. minutu sa bele tačke doneo pobedu Finskoj protiv Grčke, dok je Italija ranije danas u Jerevanu pobedila Jermeniju sa 3:1.

Fudbaleri Izraela i Severne Makedonije odigrali su nerešeno 1:1 u petom kolu Grupe G. U Grupi D, Republika Irska i Švajcarska su odigrale 1:1, dok je Danska slavila protiv Gibraltara sa ubedljivih 6:0.

D grupa:

Republika Irska – Švajcarska 1:1 (Mekgoldrik 85 - Šar 74)

Gibraltar – Danska 0:6 (Skov 6, Eriksen 34. jedanaesterac, 50. jedanaesterac, Dilejni 69. Gitkjer 73, 78)

Slobodna: Gruzija

E grupa:

Vels – Azerbejdžan petak u 20.45

Slovačka – Hrvatska petak u 20.45

Slobodna: Mađarska

F grupa:

Farska Ostrva – Švedska 0:4 (Isak 12, 15, Lindelof 23, Kaison 41)

Norveška – Malta 2:0 (Berge 34, King 45+1. jedanaesterac)

Rumunija – Španija 1:2 (Andone 59 - Ranos 29. jedanaesterac, Alkaser 47)

G grupa:

Izrael – Severna Makedonija 1:1 (Zahavi 55 - Ademi 64)

J grupa:

Jermenija – Italija 1:3 (Karapetian 11 - Beloti 28, 80, Lo. Pelegrini 77)

BiH – Lihtenštajn 5:0 (Gojak 11, 89, Malin 80. jedanaesterac, Džeko 85, Višća 87)

Finska – Grčka 1:0 (Puki 52. jedanaesterac)