Србија – Данска 0:2 (0:1)
Трст - Стадион: Нерео Роко. Гледалаца: 2.711. Судија: Алексеј Кулбаков (Белорусија). Помоћници: Дмитри Жук и Олег Масљанко (Белорусија). Жути картони: Шапоњић, Лукић, Јовељић (Србија). Стрелци: 0:1 Јакоб Брун Ларсен у 21, 0:2 Јакоб Расмусен у 51. минуту.
СРБИЈА: Росић, Терзић, Машовић, Бабић, Богосавац, Ранђеловић, Лукић, Рачић, Радоњић (од 60. Аџић), Шапоњић (од 80. Јовељић), Златановић. Селектор: Горан Ђоровић.
ДАНСКА: Иверсен, Кристенсен, Соренсен (од 82. Винд), Расмусен, Меле, Нелсоен, Билинг, Кофод Андерсен, Дрејер (од 68. Сков), Брун Ларсен, Олсен (од 75. Дуелунд). Селектор: Нилс Фредериксен.
Млада фудбалска репрезентација Србије изгубила је од Данске са 0:2 у последњем, трећем колу Групе Б Европског првенства за играче до 21 године у Италији.
Селекција Горана Ђоровића завршила је тако Европско првенство у Италији на последњем месту без бодова.
Голове за тријумф Данске постигли су Јакоб Брун Ларсен у 21. минуту и Јакоб Расмусен у 51.
У другој утакмици Групе Б Аустрија и Немачка играли су нерешено 1:1, па су тако Панцери, актуелни прваци Европе изборили пласман у полуфинале.
Ђанлука Валдшмид у 14. минуту довео је Немачку до предности, али је Аустрија већ у 24. изједначила поготком Кевин Дансо из једанаестерца.
Немачка је прва у Групи Б са седам бодова, док Данска са шест и Аустрија са четири, али као и Србија неће наставити такмичење на Европском првенству.
Семафор Европског првенства (У21) у Италији:
А група:
1. коло: Италија - Шпанија 3:1
1. коло: Пољска - Белгија 3:2
2. коло: Шпанија - Белгија 2:1
2. коло: Италија - Пољска 0:1
3. коло: Шпанија - Пољска 5:0
3. коло: Италија - Белгија 3:1
Табела: Шпанија 6, Италија 6, Пољска 6, Белгија 0.
Б група:
1. коло: Србија - Аустрија 0:2 (Волф 37, Хорват 78)
1. коло: Данска - Немачка 1:3 (Сков 73. једанаестерац - Рихтер 28, 52, Валдшмит 65)
2. коло: Данска - Аустрија 3:1 (Меле 33, 77, Сков Олсен 90+3 - Линхарт 47)
2. коло: Србија - Немачка 1:6 (Живковић 84. једанаестерац - Рихтер 16, Валдшмит 30, 37, 80, Дауд 69, Мајер 90+2)
3. коло: Србија - Данска 0:2 (Ларсен 21, Расмусен 51)
3. коло: Аустрија - Немачка 1:1 (Дансо 24. једанаестерац - Валдшмит 14)
Табела: Немачка 7, Данска 6, Аустрија 4, Србија 0.
Ц група:
1. коло: Енглеска - Француска 1:2
1. коло: Румунија - Хрватска 4:1
2. коло: Енглеска - Румунија 2:4
2. коло: Француска - Хрватска 1:0
3. коло: Енглеска - Хрватска
3. коло: Француска - Румунија
Табела: Румунија 6, Француска 6, Хрватска 0, Енглеска 0.
Напомена: У полуфинале ће се пласирати победници група и најбоља другопласирана екипа.
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.