Румунија "размонтирала" Хрватску на ЕП, Французи промашили два пенала, али су славили аутоголом Ван-Бисаке у 95. минуту (ВИДЕО)

0

Коначан резултат 4:1 на мечу Румунија - Хрватска поставио је Адријан Петре у трећем минуту надокнаде времена, aли тeк после потврде ВАР-а

Млада фудбалска репрезентација Румуније победила је Хрватску са 4:1, у утакмици првог кола Групе Ц на Европском првенству у Италији и Сан Марину.

Румунија је повела у 11. минуту голом Георгија Пушкаша из пенала, а предност је удвостручио Јанис Хаџи, три минута касније. Гол за Хрватску постигао је Никола Влашић у 18. минуту, а два гола предности Румунији вратио је Тудор Балута у 66. минуту.

Коначан резултат поставио је Адријан Петре у трећем минуту надокнаде времена, aли тeк после потврде ВАР-а.

У другој утакмици у Групи Ц неописива драма, Енглеска је повела голом Фодена у 54. минуту, а у 62. је Чоудури искључен, па је Горди албион имао играча мање.

Дембеле и Оар су промашили два пенала за Француску, али су Галски петлови уз много среће славили, Иконе је изједначио у 89. минуту, а Ван-Бисака је у 95. минуту постигао аутогол када је кренуо да избије лопту и преварио голмана и Француска је славила 2:1.

Семафор Европског првенства (У21) у Италији:

А група:

1. коло: Италија - Шпанија 3:1

1. коло: Пољска - Белгија 3:2

Б група:

1. коло: Србија - Аустрија 0:2 (Волф 37, Хорват 78)

1. коло: Данска - Немачка 1:3 (Сков 73. једанаестерац - Рихтер 28, 52, Валдшмит 65)

1. коло: Румунија - Хрватска 4:1

Напомена: У полуфинале ће се пласирати победници група и најбоља другопласирана екипа.