Šokantno veče u Bazelu, Zenici i Oslu: BiH prokockala 2:0, a Švajcarska 3:0, ludilo na meču Noveška – Švedska! (VIDEO)

1

Italija i Španija odradile posao u duelima protiv autsajdera, Lihtenštajna, odnosno Malte

Bosna i Hercegovina je uraganski startovala protiv Grčke, ali je ekipa Roberta Prosinečkog na kraju osvojila samo bod.

Bosanci su poveli već u desetom minutu kad je pogodio Bišća, šest minuta kasnije prednost je duplirao Pjanić. Ali, upravo je ovaj momak bio tragičar susreta.

Najpre je Fortunis pogodio sa bele tačke u 64. minutu, a samo minut kasnije zaslužen crveni kartno dobio je neoprezni Pjanić.

Sa igračem više Grci su pritisli domaćina i napokon su stigli do izjednačenja, golom Kolovosa u 85. minutu.

U istoj grupi Italija je ostvarila rutinski trijumf protiv Lihtenštajna, baš kao i Finska na gostovanju Jermeniji.

Derbi F grupe igran je u Oslu, gde je domaća selekcija prokockala prednost od 2:0, a na kraju je spasila bod.

Vodili su Vikinzi golovima Jonsena i Kinga, ali im to nije bilo dovoljno za sva tri boda. Preokret Šveđanima obezbedili su Klaeson i Kvaison sa dva gola u finišu.

Ipak, gol Kamare za izjednačenje u sedmom minutu nadoknade bio je šlag na torti sa ovog meča.

Rumunija je rutinski savladala Farska Ostrva, dok je Španija uz dva gola Alvara Morate slavila na Malti.

Švajcarska je protiv Danske imala tri gola prednosti, i to sve do 84. minuta, a na kraju je osvojila svega bod. Kakav finiš Danaca u Bazelu, ovo se retko viđa.

Najpre je Jorgensen vratio nadu Dancima, a u 88. minutu pogodio je i Gitkjer. Potom je Dalsgard u trećem minutu nadoknade doneo bod svom timu!

Drugi trijumf u ovoj grupi ostvarila je i Republika Irska, koja je ostvarila minimalac protiv neugodne Gruzije.

Semafor drugog kola kvalifikacija za EP 2020
A grupa (ponedeljak):
Crna Gora – Engleska 1:5 (Vešović 17 – Kin 30, 71, Barkli 39, 59, Sterling 81)
tzv. Kosovo – Bugarska 1:1 (Zeneli 62 – Božikov 39)
Slobodna: Češka
Tabela: Engleska 6 bodova, Bugarska 2, Crna Gora i tzv. Kosovo (meč manje) po 1, Češka (meč manje) bez bodova.
B grupa (ponedeljak):
Luksemburg – Ukrajina 1:2 (Turpel 34 – Cigankov 40, Rodrigez 90+3)
Portugalija – Srbija 1:1 (Danilo 42 – Tadić 7. jedanaesterac)
Slobodna: Litvanija
Tabela: Ukrajina 4, Luksemburg 3, Portugalija 2, Srbija (meč manje) 1, Litvanija (meč manje) bez bodova.
C grupa (nedelja):
Holandija – Nemačka 2:3 (De Light 48, Depaj 63 - Sane 15, Gnabri 34, Šulc 90)
Severna Irska – Belorusija 2:1 (Evans 30, Magenis 87 - Staševič 33)
Slobodna: Estonija
Tabela: Severna Irska 6, Nemačka (meč manje) i Holandija po 3, Estonija (meč manje) i Belorusija bez bodova.
D grupa (utorak):
Švajcarska – Danska 3:3 (Frojler 19, Džaka 66, Embolo 76 – Jorgnsen 84, Gitkjer 88, dalgard 90+3)
Republika Irska – Gruzija 1:0 (Hurihan 36)
Slobodan: Gibraltar
Tabela: Republika Irska 6,  Švajcarska 4, Danska (meč manje) 1`, Gibraltar (meč manje) i Gruzija bez bodova.
E grupa (nedelja):
Vels – Slovačka 1:0 (Džejms 5)
Mađarska – Hrvatska 2:1 (Salai 34, Patkai 76 – Rebić 13)
Slobodan: Azerbejdžan
Tabela: Slovačka, Vels (meč manje), Mađarska i Hrvatska po 3, Azerbejdžan (meč manje) bez bodova.
F grupa (utorak):
Rumunija – Farska Ostrva 4:1 (deak 26, Keseru 29, 33, Puškaš 63 – Davidsen 40. jedanaesterac)
Norveška – Švedska 3:3 (Jonsen 41, King 59, Kamara 90+7 – Klaeson 70, Kvaison 87, 90+1)
Malta – Španija 0:2 (Morata 31, 73)
Tabela: Španija 6, Švedska 4, Rumunija i Malta po 3, Norveška 1, Farska Ostrva bez bodova.
G grupa (nedelja):
Izrael – Austrija 4:2 (Zahavi 34, 45, 55, Dabur 66 – Arnautović 8, 75)
Slovenija – Severna Makedonija 1:1 (Zajc 34 – Badri 47)
Poljska – Letonija 2:0 (Levandovski 76, Glik 84)
Tabela: Poljska 6, Izrael i Severna Makedonija po 4, Slovenija 2, Austrija i Letonija bez bodova.
H grupa (ponedeljak):
Turska – Moldavija 4:0 (Kaldirim 24, Tosun 26, 53, Ajhan 70)
Andora – Albanija 0:3 (Sadiku 21, Balaj 88, Abraši 90+6)
Francuska – Island 4:0 (Umtiti 12, Žiru 68, Embape 78, Grizman 84)
Tabela: Francuska i Turska po 6, Albanija i Island po 3, Andora i Moldavija bez bodova.
I grupa (nedelja):
Kazahstan – Rusija 0:4 (Čerišev 19, 45+2, Džuba 52, Bejsebekov 62. autogol)
San Marino – Škotska 0:2 (Meklin 4, Rasel 74)
Kipar – Belgija 0:2 (Azar 10, Batšuai 18)
Tabela: Belgija 6, Rusija, Kazahstan, Kipar i Škotska po 3, San Marino bez bodova.
J grupa (utorak):
Jermenija – Finska 0:2 (Jensen 14, Soiri 78)
Italija – Lihtenštajn 6:0 (Sensi 17, Verati 32, Kvaljarela 35. jedanaesterac, 45+3. jedanaesterac, Kin 70, Pavoleti 77)
BiH – Grčka 2:2 (Višća 10, Pjanić 15 – Fortunis 64. jedanaesterac, Kolovos 85)
Tabela: Italija 6, Grčka i BiH po 4, Finska 3, Jermenija i Lihtenštajn bez bodova.