Крунић стрелац у победи БиХ, Шпанија боља од Норвешке, тријумф Италије (ВИДЕО)

7

Победа Швајцарске у Грузији, Шведска боља од Румуније, Ирска једва против Гибралтара у гостима, Малта са играчем мање боља од Фарских Острва

Фудбалска репрезентација Швајцарске победила је Грузију са 2:0, на почетку квалификација за Европско првенство.

Стрелци у Тбилисију били су Стивен Цубер у 57. и Денис Закарија у 80. минуту.

Шведска је головима Каисона и Клаесона крајем првог полувремена дошла до предности коју Румунија није успела да надокнади, само је Кесеру пола сата пре краја ублажио пораз.

Република Ирска се намучила против Гибралтара, али је на старту квалификација ипак дошла до минималног тријумфа голом Хендрика почетком другог полувремена, после контре. Пре тога је минут раније зицер Ејнслију одбранио Рендолф после ударца главом у акцији након корнера.

Малта је савладала Фарска Острва 2:1, при скору 1:0 у 62. минуту Агиус је добио црвени картон, домаћин је остао са играчем мање, а гост је имао и пенал, али је Олсен промашио са креча.

Обило се то о главу Фаранима, Борг им је из једанаестерца у 77. минуту запечатио судбину, а гол у 98. минуту им је само дошао као утеха.

БиХ је победила Јерменију са 2:1, на почетку квалификација за Европско првенство. Победу на стадиону Грбавица у Сарајеву су донели Раде Крунић и Дени Милошевић.

Шпанија је са 2:1 победила Норвешку, док је Италија са 2:0 савладала Финску.

Победу је остварила и репрезентација Грчке, која је са 2:0 била боља на гостовању у Лихтенштајну.

Семафор 1. кола квалификација за ЕП 2020:

А група :

Бугарска – Црна Гора 1:1 (Неделев 82. једанаестерац - Мугоша 50)

Енглеска – Чешка 5:0 (Стерлинг 24, 62, 68, Кејн 45+2. једанаестерац, Калас 84. аутогол)

Слободно: тзв. Косово

Б група:

Луксембург – Литванија 2:1 (Бареиро 45, Родригез 55 - Чернич 14)

Португалија – Украјина 0:0

Слободна: Србија

Ц група:

Холандија – Белорусија 4:0 (Депај 1, 55. једанаестерац, Вајналдум 21, ван Дајк 86)

Северна Ирска – Естонија 2:0 (Мекгин 56, Дејвис 75. једанаестерац)

Слободна: Немачка

Д група:

Грузија – Швајцарска 0:2 (Цубер 56, Закариа 80)

Гибралтар – Република Ирска 0:1 (Хендрик 49)

Слободна: Данска

Е група:

Хрватска – Азербејџан 2:1 (Баришић 44, Крамарић 79 - Шејдаев 19)

Словачка – Мађарска 2:0 (Дуда 42, Руснак 85)

Слободан: Велс

Ф група:

Шведска – Румунија 2:1 (Каисон 33, Клаесон 40 - Кесеру 58)

Малта – Фарска Острва 2:1 (Нвоко 13, Борг 77. једанаестерац - Томсен 90+8)

Шпанија – Норвешка 2:1 (Родриго 16, Рамос 71. једанаестерац - Кинг 65. једанаестерац )

Г група:

Аустрија – Пољска 0:1 (Пјатек 69)

Израел – Словенија 1:1 (Захави 55 - Шпорар 48)

Северна Македонија – Летонија 3:1 (Алиоски 11, Елмас 29, 90+3 - Исајевс 87)

Х група:

Андора – Исланд 0:2 (Бјарнасон 22, Кјартансон 80)

Молдавија – Француска 1:4 (Амброс 89 - Гризман 24, Варан 27, Жиру 36, Ембапе 87)

Албанија – Турска 0:2 (Јилмаз 21, Чалханоглу 55)

И група:

Казахстан – Шкотска 3:0 (Пертсук 6, Вороговскиј 10, Заинутдинов 51)

Кипар – Сан Марино 5:0 (Сотириу 19. једанаестерац, 23. једанаестерац, Кусулос 26, Ефрем 31, Лаифис 56)

Белгија – Русија 3:1 (Тиелеманс 15, Е. Азар 45. једанаестерац, 88 - Черишев 16)

Ј група:

БиХ – Јерменија 2:1 (Крунић 33, Милошевић 80 - Мхитарјан 90+3)

Италија – Финска 2:0 (Бареља 7, Кеан 74)

Лихтенштајн – Грчка 0:2 (Фортунис 45+1, Донис 80)

Kоментари (7)

auuuuuuuuuuuuu

HAHAHHA Zar sad nisu ratni zlocinci ti isti Srbi sto du prije 3 dana bili fuj zasto igras u toj ruznoj odjeci a citav stadion pjeva ubi Srbina kako mozes brate dragi nebi navijala za tu bosnu jadnu

Deki

Šteta što tog Krunića nismo uzeli za Reprezentaciju. A već je igrao našu ligu!

Djeneral Draza

Ko je taj Deni Milosevic, gde je igrao, a gde sad igra, meni je potpuno nepoznat?

ЦзвРС

Дени Милошевић је син Цвијана, бившег играча Слободе и мајке Мухире, Бошњакиње, рођен у Лијежу и до недавно је био Белгијанац. Раде Крунић је Фочак, а ко зна шта то значи не чуди се зашто он игра за Босну.

Kako

Sta znaci?

Secam se Cvijana dok je igrao za Slobodu, cini mi se pre 35-40 godina, mali mi je nepoznat. Krunica znam, bilo je ono natezanje hoce li u Zvezdu ili ne, na kraju je otisao u Italiju, cini mi se. Ne znam to za Focake, na sta ste aludirali, moj stav je da ko se oseca Srbinom nije mu mesto u toj reprezentaciji, zna se iz kojih razloga. Secamo se svi Barbareza, ali on se nije ni osecao Srbinom i OK je sto je igrao za njih. Hvala na informaciji. Pozdrav.