Sterling razbio Čehe, Turci slavili u Albaniji, Francuzi rutinski, Bugari iz smešnog penala do boda protiv Crnogoraca (VIDEO)

7

Drugog dana prvog kola kvalifikacija za plasman na EP 2020. godine, nije bilo većih iznenađenja

Englezi su sjajno krenuli u kvalifikacijama, na Vembliju su ubedljivo porazili najvećeg konkurenta u grupi, selekciju Češke.

Junak meča bio je veznjak Mančester sitija Rahim Sterling, koji je postigao het-trik, precizan je bio i Hari Kejn sa bele tačke.

U H grupi sve tri pobede gostujućih timova. Već posle prvog kola je, dakle, jasno ko će voditi glavnu reč u ovoj konkurenciji.

Francuzi su sav posao protiv Moldavije rešili posle 36 minuta, kad su golovima Grizmana, Varana i Žirua poveli sa 3:0.

Vrlo važan trijumf na teškomgostovanju ostvarila je Turska protiv Albanije. Tri boda obezbedili su im Jilmaz i Čalhanoglu.

Učesnik prethodnog Mondijala Island nije blistao protiv Andore, postigao je samo dva gola, učinili su to Bjarnason i Kjartanson, sasvim dovoljno za tri boda.

Crna Gora je povela u 50. minutu golom Stefana Mugoše, a bod domaćima doneo je Todor Nedelev u 82. minutu iz jedanaesterca.

Crna Gora će u drugom kolu u ponedeljak 25. marta dočekati Englesku, a Bugarska će kao gost igrati protiv selekcije tzv. Kosova.

Semafor prvog kola kvalifikacija za EP 2020
A grupa (petak):
Bugarska – Crna Gora 1:1 (Nedelev 82. jedanaesterac – Mugoša 50)
Engleska – Češka 5:0 (Sterling 24, 62, 68, Kejn 45+2. jedanaesterac, Kalas 84. autogol)
Slobodno je tzv. Kosovo
B grupa (petak):
Luksemburg – Litvanija 2:1 (Bareiro 45, Rodrigez 55 – Černič 14)
Portugalija – Ukrajina 0:0
Slobodna je Srbija
C grupa (četvrtak):
Holandija – Belorusija 4:0 (Depaj 1, 55. jedanaesterac, Vajnaldum 21, Van Dajk 86)
Severna Irska – Estonija 2:0 (Mekgin 56, Dejvis 75. jedanaesterac)
Slobodna je Nemačka
D grupa (subota):
15,00: Gruzija – Švajcarska
18,00: Gibraltar – Republika Irska
Slobodna je Danska
E grupa (četvrtak):
Hrvatska – Azerbejdžan 2:1 (Barišić 44, Kramarić 79 – Šejdaev 19)
Slovačka – Mađarska 2:0 (Duda 42, Rusnak 85)
Austrija – Poljska 0:1 (Pjatek 69)
Izrael – Slovenija 1:1 (Zahavi 55 – Šporar 48)
Severna Makedonija – Letonija 3:1 (Alioski 11, Elmas 29, 90+3 – Isajevs 87)
H grupa (petak):
Andora – Island 0:2 (Bjarnason 22, Kjartanson 80)
Moldavija – Francuska 1:4 (Ambros 89 – Grizman 24, Varan 27, Žiru 36, Embape 87)
Albanija – Turska 0:2 (Jilmaz 21, Čalhanoglu 55)
I grupa (četvrtak):
Kazahstan – Škotska 3:0 (Pertsuk 6, Vorogovskij 10, Zainutdinov 51)
Kipar – San Marino 5:0 (Sotiriu 19. jedanaesterac, 23. jedanaesterac, Kusulos 26, Efrem 31, Laifis 56)
Belgija – Rusija 3:1 (Tielemans 15, Azar 45. jedanaesterac, 88 – Čerišev 16)