Почетна / Фудбал / Репрезентација

Шпанија се спасила бруке после 0:3 на полувремену са Енглезима, Џеко са два гола води БиХ ка А дивизији (ВИДЕО)

Финска стопостотна после четири кола и пласирала се у Б дивизију, Исланд испао из А у Б

Рахим Стерлинг више од три године није постигао гол за Горди албион, а онда је дао два за петнаестак минута, један је додао Маркус Рашфорд, па је Енглеска у Севиљи на полувремену водила 3:0 против Шпаније.

Срећа по Црвену фурију па су ове сезоне убитачни Пако Алкасер и капитен Серхио Рамос дали голове до краја и ублажили пораз.

БиХ на челу са селектором Робертом Просинечким и лидером на терену Едином Џеком граби ка А дивизији Лиге нација. На Грбавици у Сарајеву нападач Роме дао је два гола против Северне Ирске за победу 2:0, па нашим комшијама недостаје још само бод за пласман у виши ранг. Русији је то већ пошло за руком.

Исланд је у црној серији, од Мондијала ниже поразе, сада је на "земљи вулкана" славила и Швајцарска, Финбогасон је голом десетак минута пре краја само ублажио пораз. Рибари су испали у Б дивизију, као и Пољска.

Финска је стопостотна у Ц дивизији, па је већ оверила пласман у ранг више.

Семафор 4. кола Лиге нација:

A дивизија

Група 1:

Француска - Немачка уторак у 20.45

Слободна: Холандија

Табела: Француска 4, Холандија 3, Немачка 1.

Група 2:

Исланд Швајцарска 1:2 (Финбогасон 81 - Сеферовић 52, Ланг 67)

Слободна: Белгија

Табела: Белгија 6 (-1), Швајцарска 6, Исланд 0.

Група 3:

Пољска - Италија 0:1 (Бирађи 90+2)

Слободна: Португалија

Табела: Португалија 6 (-1), Италија 4, Пољска 1.

Група 4:

Шпанија - Енглеска 2:3 (Алкасер 58, Рамос 90+8 - Стерлинг 16, 38, Рашфорд 30)

Слободна: Хрватска

Табела: Шпанија 6, Енглеска 4, Хрватскка 1 (-1).

Б дивизија

Група 1:

УкрајинаЧешка уторак у 20.45

Слободна: Словачка

Табела: Украјина 6, Чешка 3, Словачка 0.

Група 2:

Русија - Турска 2:0 (Нојштадер 20, Черишев 78)

Слободна: Шведска

Табела: Русија 7, Турска 3, Шведска 1 (-1).

Група 3:

БиХ Северна Ирска 2:0 (Џеко 27, 73)

Слободна: Aустрија

Табела: БиХ 9, Аустрија 3 (-1), Северна Ирска 0.

Група 4:

Република Ирска - Велс уторак у 20.45

Слободна: Данска

Табела: Данска 4, Велс 3, Република Ирска 1.

Ц дивизија

Група 1:

Израел Албанија 2:0 (Хемед 8, Саба 83)

Слободна: Шкотска

Табела: Израел 6, Албанија 3, Шкотска 3 (-1).

Група 2:

Естонија - Мађарска 3:3 (Луц 20, Пик 70, Аниер 79 - Нађ 24, Салаи 54, 81)

Финска - Грчка 2:0 (Соири 46, Камара 89)

ТабелаФинска  12, Грчка  6, Мађарска 4, Естонија 1.

Група 3:

Норвешка - Бугарска уторак у 20.45

Словенија Кипар уторак у 20.45

Табела: Бугарска 9, Норвешка 6, Кипар 3, Словенија 0.

Група 4:

Румунија Србија 0:0

Литванија - Црна Гора 1:4 (Баравикас 88 - Мугоша 10, 45+1. једанаестерац, Копитовић 35, Зорић 86)

Табела: Србија 8, Црна Гора 7, Румунија 6, Литванија 0.